999 rezultate për

forca

Vritet lideri i Al-Qaedas, Abdelmalek Droukdel Lideri i al al-Qaeda në Afrikën e Veriut mësohet se është vrarë. Ka qenë Franca që ka dhënë këtë lajm, ku theksonte s
Forcat Operacionale zbarkojnë në Elbasan, kapet i shumëkërkuari që rrahu shefin e policisë në 2018 Një person është arrestuar ditën e sotme nga Policia e Elbasanit dhe Forcat Operacionale. Këta të fundit kanë kryer n
Frika nga hakmarrja: Zhvendoset në Tiranë me forca sigurie familja e vajzës së përdhunuar Familja e vajzës së abuzuar seksualisht në zonën e Paskuqanit është mbajtur nën monitorim për shkak se ekzistonte rrezik
Artan Hoxha zbardh atentatin me dy viktima në Kurbin: Autorët të veshur si Forca Speciale Gazetari Artan Hoxha dha detaje për vrasjen e dyfishtë në Kurbin. Paulin Marku (Gjergji) dhe Bujar Lika mbetën viktíma t
Të gjithë e pandehën të vdekur, rikthehet sërish në publik Kim Yong Un (FOTO LAJM) Kim Jong-un u rishfaq sërish pas tri javëve mungesë në sytë e publikut. Ai është parë për herë të fundit më një maj, në
Protestat për Teatrin: Lleshaj tregon pse forcat e rendit nuk kishin numër identifikimi Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj është shprehur se forcat RENEA kanë zhvilluar kontrolle të imtësishme në ambientet
Forcat komando të Shqipërisë shkojnë për herë të parë në Kosovë Trupat ushtarake shqiptare pas pandëmisë, do t’i rikthehen misioneve nëpër botë, si pjesë e trupave të NATO-s. Ministrja
Vettingu në polici: Merret vendimi për drejtorin e Forcave Lëvizëse Operacionale Pas dy muajsh ndërprerje, ditën e sotme ka rifilluar procesi i Vettingut në Policinë e Shtetit. Komisioni i Vettingu
''Poshtë diktatori!'': Çfarë ndodhi në Revoltën e Qafë Barit 36 vite më parë (FOTO LAJM) Si sot 36 vite me pare ndodhi Revolta e Qafë Barit (22 maj 1984), nisur si nje proteste e te denuarve kunder kushteve sk
Frikë nga policia? Rama mbërrin i rrethuar me forca policie në Kryeministri Ditën e sotme Aleaca për Teatrin bashkë me opozitën organizojnë një protestë në Tiranë. Ndërkohë ku kanë mbetur vetë
Djali i Edi Luarasit tregon dhunën te Teatri: Na tërhoqën zvarrë Një nga personat që është dhunuar nga policia gjatë shembjes së Teatrit është edhe djalit i artistes Edi Luarasi. Eld
''Blindohet'' Tirana, 1000 forca të RENEA-s dhe anti-terrorit në gadishmëri për protestën Ashtu sikundër lajmëruan, artistët do të protestojnë sot në orën 16:30 për të kundërshtuar prishjen e teatrit dhe dhunës
Tentoi të gëlltiste qesen me hashash, si u pikas nga forcat "Shqiponja" Forcat "Shqiponja" në Tiranë, kanë nuhatur sjelljen e çuditshme të një djali që tentoi të gëllsite qesen me hashash. Një
Qeveria përgatit "fshesën" në polici: Si do largohen efektivët "barkderra" nga forcat e rendit Qeveria shqiptare ka miratuar një projektligj të ri për “Policinë e Shtetit” me anë të të cilit synon të lirojë nga radh
I vihet tritoli ndërtesës 6 katëshe të Shkëmbi i Kavajës Ditën e sotme, pecialistët e batalionit xhenier të Komandës Mbështetëse të Forcave të Armatosura, kanë shembur përmes sh
Aeroplani i Forcave Ajrore rrëzohet në stërvitje, jep dorëheqjen ministri kroat i Mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes në Kroaci Damir Krsticevic ka dhënë dorëheqjen pasi një aeroplan trajnimi i Forcave Ajrore u rrëzua
Nuk duan t'ia dinë për koronavirusin, emigrantët nisen me kamion për në Londër (FOTO LAJM) Edhe pse të gjitha rrugët tokësore, detare apo ato ajërore janë mbyllur, emigrantët shfrytëzojnë mundësinë për të mbërri
Sulmon me armë policinë, rrethohet banesa E PERDITESUAR - Policia e Shtetit ka konfirmuar ngjarjen e ndodhur në Çorovodë, ku një person pasi ka qëlluar në ajër me
Banesa tek "Ali Demi" përfshihet nga flakët Një banesë ka shpërthyer në flakë ditën e sotme në Tiranë. Sipas informacioneve paraprake, zjarri ka rënë në një shtë
Rikthehen skafet me klandestinë nga Vlora, Xhaçka e pohon pastaj fshin njoftimin Ditën e sotme lajmi se një gomone e gjatë 9 metra u sekuestrua në në Karaburun të Vlorës u dha në të gjitha mediat. Për