999 rezultate për

fondit

Historia e sfondit më të famshëm të "Windows", ja si duket tani vendi ku u bë fotografia (FOTO LAJM) Edhe pse shumë janë të bindur që fotoja e famshme që ka përdorur Windows për vite me radhë është artificiale, kjo nuk ës
A janë detyruar punonjësit të japin rrogën? Flet Rama Kryeministri Edi Rama ka mbledhur edhe ditwn e sotme qeverinë për të diskutuar lidhur me situatën ku ndodhet vendi. M
Vjosa Osmani premton rritjen e pensioneve dhe krijimin e Fondit Pensional Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani, është zotuar se me qeverisjen e saj, barnat për pensionistë do të je
Skandali me 3.7 milion euro i Fondit "BESA" përfshiu 800 persona Skandali i zbuluar dy ditë më parë në Fondin "Besa" me mashtrimin me kreditë ka përfshirë një numër të madh personash du
"Ministrja bën drejtor të akuzuarin për vjedhje" Ish-kryeministri, Sali Berisha ka denoncuar në Facebook-un e tij nëpërmjet qytetarit dixhital se ministrja Belinda Ballu
Heqja e këtyre shkëmbinjve Gjiknurit i kushton 3 milion euro Një rrëshqitje gurësh dhe dherash në rrugën Tiranë-Elbasan dhjetorin e kaluar pritet t’i kushtojë taksapaguesve rreth 3
Merr fund “makthi” kinez, Milan pa president dhe pa pronar Makthi kinez për Milanin duket se ka marrë fund paraditen e sotme, pasi Yonghong Li nuk ka arritur të paguajë këstin te
FMN e kënaqur me Kosovën, a do të rishikohen pensionet e veteranëve? Ministri i Financave në Qeverinë e Kosovës, Bedri Hamza ka pritur sot në takim Misionin e Fondit Monetar Ndërkombëtar (F
Mësoni në mënyrë elektronike sa përvojë pune keni Fondi i Sigurimeve Pensionale dhe Invalidore të Republikës së Maqedonisë ka një shërbim nëpërmjet të cilit përmes faqes
Dimitrov në përvjetorin e Fondit Evropian për Ballkanin Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov do të merr pjesë në konferencën rajonale me rastin e 10 vjetorit të themel
Ndahet nga jeta drejtoresha e LSI-së Elona Guri ka konfirmuar ndarjen nga jeta e mjekes së njohur në Tiranë, Luzhiana Abazi. Mësohet Luzhiana Abazi ishte
FMN deklarohet për Kosovën Ministri i Financave, Bedri Hamza në kuadër të vizitës zyrtare që po zhvillon në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sot u
Shkarkohet drejtoresha e Fondit të Sigurimeve të Kujdesit Shëndetësor Drejtoresha e Fondit te Sigurimeve te Detyrueshëm te Kujdesit Shendetesor, Alketa Hila mësohet se është shkarkuar nga pu
Ndahen paratë e fushatës, ja nga sa para përfitojnë partitë politike (FOTO LAJM) Nesër pritet të ndahen fondet në KQZ për partitë në zgjedhjet e 18 Qershorit. Sipas projektvendimit, fondi ndahet në
Zgjedhet e qershorit, Kuvendi voton ndarjen e 65 mln lekëve për partitë politike Parlamenti ka futur sot në rendin e ditës një projektvendim për përcaktimin e fondit që do të përfitojnë partitë politik
Kuvendi nuk e miraton marrëveshjen për formimin e Fondit të Ballkanit Perëndimor Deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk e kanë miratuar marrëveshjen ndërkombëtare për formimin e Fondit të Ballkanit Perënd
Demaku: VV nuk e voton marrëveshjen me fusnotë Deputetja e Vetëvendosjes, Puhie Demaku ka kritikuar deputetët e qeverisë për marrëveshjet që Kosova ka nënshkruar me fu
Hetimet, zarfi bombë në zyrat e FMN-së në Paris ishte nisur nga Greqia Zarfi bombë që shpërtheu në zyrën e Fondit Monetar Ndërkombëtar në Paris ishte dërguar nga Greqia. Ministri grek i re
DESHMITE / Si i urdhëroi Millosheviçi vartësit e tij të fshihnin krimet në Kosovë (FOTO LAJM) Që nga viti 2001 deri më sot në territorin e Republikës së Serbisë janë gjetur varreza masive në katër vende me trupat e
Bashkia e Tiranës nis projektin e kontrollit të pyjeve me kamera termike Me marrjen e funksioneve mbi pyjet dhe kullotat, Bashkia e Tiranës ka nisur menjëherë punën për vënien në zbatim të proj