999 rezultate për

fondin

BE hap thesin për Shqipërinë: Dhuron fondin prej 103.3 milionë euro për COVID-19 Bashkimi Europian do të akordojë 103,3 milionë euro për Shqipërinë për të përballuar pasojat e pandemisë së Covid-19.
Zvicër: Fiton lotarinë, por nuk lajmërohet Dikush ka humbur një fitim të lotarisë prej një milion frangash. Një biletë fituese u ble në Muri në kantonin Bern më
SKANDAL/ I zaptojnë shtëpinë, i marrin dhe fondin e tërmetit pa titull pronësie Astrit Gjoka është pronar i një trualli dhe ndërtimi të regjistruar në hipotekë, por banesa është zaptuar sipas tij nga
Lufta kundër Covid-19/ Këngëtari shqiptar dhuron 5 mijë euro për fondin e shtetit (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur shqiptar, Labinot Tahiri ka mbështetur iniciativën e Albin Kurtit për mbledhjen e donacioneve për të
"Dështim i qeverisë", këngëtarja e famshme dhe i biri rezultojnë pozitiv me COVID19 Këngëtarja e njohur Pink tha të premten në mediat sociale se ajo dhe djali i saj kaluan javë të tëra të izoluar pasi rez
Kjo është drejtoresha që ngriti skemën gjigante të mashtrimit në Fondin "BESA" (FOTO LAJM) Gjykata e Tiranës la sot në burg katër nga gjashtë të arrestuarit për skemën e mashtrimit me kreditë në Fondin "BESA".
Naser Osmani, Bujar Bukoshi dhe Atdhe Gashi nën akuzë për fondin e 3 përqindshit Para një viti Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë ndaj deputetit të LDK’së, Naser Osmani, ish-Kryeministrit në Ekzi
Gjermani jep fondin rekord për Shqipërinë Gjermania kthehet në donatorin më të madh të Shqipërisë. Fokusi i fondit të ri, 164,4 milionë euro do të jetë ekonomia
Gjiknuri nxjerr një vartësin e tij për të thënë: Tiranë-Elbasan mbaron në fund të vitit (cilit vit?) Rruga do të jetë gati, pasi pjesa më e vështirë e punimeve, aty ku ishin edhe rrëshqitjet, në zonën e Ibës, tashmë është
Veliaj: Këtë vit e kemi dyfishuar Fondin për Komunitetin Banorët e një tjetër lagje në kryeqytet shfrytëzuan mundësinë e ofruar nga Bashkia e Tiranës për të rikonstruktuar palla
Carovska: Nuk do të ketë rritje të moshës së pensionit Pavarësisht paralajmërimieve, pragu i moshës së pensionimit nuk do të rritet. Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Mi
FMN: Rritja e pagave rrezikon hapjen e vendeve të reja të punës Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) vlerëson se rritja e pagave apo çdo punësim i ri, duhet të bëhet brenda limitit të rreg
Qeveria miraton fondin prej 39 milion lekësh që prefektët të kenë makina të reja Qeveria ka miratuar sot një fond prej 39 milion lekësh për blerjen e automjeteve të prefektëve. Sipas vendimit që ësh
Numër rekord pasaportash irlandeze të lëshuara në 2017 në sfondin pasojave nga Brexit Qeveria irlandeze njoftoi sot se kishte dhënë 779 000 pasaporta në vitin 2017, një shifër rekord e dyfishuar nga kërkesa
LISTA/ ATP ndan fondin 6 milionë USD për 51 ish-pronarë (FOTO LAJM) Agjensia e Pronave ka bërë me dije emrat e 51 familjeve që kanë përfituar nga skema e re që ka nisur të aplikohet pas hy
Indianët thyejnë rekordin botëror, mbi 500 mijë veta këndojnë himnin kombëtar Një gjysmë milioni indianë kanë thyer rekordin botëror për numrin më të madh të personave që kanë kënduar njëkohësisht n
Partizani kërcënon FSHF-n për fondin e Solidaritetit: Lekët ose ju padisim! Klubi i Partizanit ka reaguar për shpërndarjen e Fondit të Solidaritetit të dhënë nga UEFA-s Skuadra kryeqytetase, p
Shpërthen Berisha: Morët para borxh për t'u kapardisur Ish kryeministri Berisha ka replikuar me ministrin Ahmetaj sot në Kuvend, ndërsa theksoi se largimi i FMN-se mbetet kërc
Barack Obama thirrje kongresit, miratoni fondin për luftimin e “Zika" Barack Obama,gjatë fjalimit të tij të përjavshëm i ka bërë sërish thirrje kongresit që të miratojë një fond për të finan
Sot nënshkruhet marrëveshja për Fondin e Ballkanit Perëndimor Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi, ka udhëtuar dje drejt kryeqytetit çek Pragë, ku do të marrë pjesë në Konferencën e sot