999 rezultate për

fondeve

Lojtar i madh dhe njeri i madh, Messi vendos të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve Lionel Messi do të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve. Nëpërmjet fondacionit të tij që mb
Ligji i ri/ Rama detyron ndërtuesit të kalojnë 3% të fondeve për familjet në nevojë Gjatë mbledhjes së dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Rama u shpreh se të gjithë ndërtuesit do të duhet të japin
De Biasi mobilizohet për mbledhjen e fondeve të cilat do të nisen drejt Shqipërisë (VIDEO) Ish-trajneri i Shqipërisë, Ganni de Biasi, ka shprehur solidarizimin për popullin shqiptar që po kalon një situatë kaoti
Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Rama: Garantojmë transparencë të fondeve Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Komitetin Kombëtar të Rindërtimit pas tërmetit tragjik. Mbledhja që drejtohet nga Krye
Rama: Krijohet Komiteti i Menaxhimit të Fondeve, në krye Arben Ahmetaj Edi Rama në një lidhje direkt nga Durrësi për emisionin “Real Story”, tha se do të krijohet Komisioni i Menaxhimit të Fo
Bllokimi i fondeve për Bashkinë e Shkodrës, Spahia thirrje Ramës: Mos e provoko Shkodrën! Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia, ka reaguar pasi Ministria e Financave bllokoi fondet për Bashkinë e Shkodrës. Në
Shpend Ahmeti, kundër fondeve të Kosovës për rindërtimin e Notre Dame Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka reaguar ndaj vendimit të kryeministrit, Ramush Haradinaj për ndarjen e parave ng
Familja nuk e braktis Salan, fillon kërkimin privat për gjetjen e tij Zhdukja e Emiliano Sala ka tronditur botën e futbollit. Që nga dita e hënë ku humbi edhe kontaktet, askush nuk di se
Shpërdorimi i fondeve të universiteteve për luks nga dekanët dhe zyrtarët e qeverisë Pa përgjegjësi nuk mund të mbeten edhe rektorët me dekanët e universiteteve. Bordi i Administrimit është një organiz
Lojtarët e kësaj kombëtareje flenë rrugëve Kombëtarja e ragbit të Zimbabvesë është detyruar të flejë në rrugët e Tunizisë përpara ndeshjes së tyre në vikend që vje
"Ja kush po paguan gjobën e Xhakës dhe Shaqirit", mediat serbe shkruajnë për mbledhjen e fondeve Mediat e Serbisë i kanë dhënë një hapësirë të gjerë nismës për të mbledhur fonde nga shqiptarët me qëllim pagimin e gjob
Vjen një lajm i mirë për 1 mijë e 500 punëtorë kosovarë Agjencia Kosovare e Privatizimit gjatë ditës së sotme ka njoftuar se është marrë vendimi për shpërndarjen e fondeve të 2
E mbani mend kinezin me flokë të ngrira? Atij po i bëhet një padrejtësi e madhe (FOTO LAJM) Populli kinez ka dhuruar mbi 500,000 juanë 56,335 dollarë për të ndihmuar një djalë të varfër, flokët e të cilit u ngrin
Korçë, MMSR konstaton shkelje me shpërndajen e ndihmës ekonomike Me urdhër të Ministres së Mirëqënies Sociale dhe Rinisë Znj. Xhulieta Kërtusha, më datë 07.06.2017 u ngrit grupi i punës
Bashkitë harxhojnë 71 % të fondeve vetëm për paga Dy vjet pas zbatimit të reformës së re administrative-territoriale, Co-Plan ka prezantuar raportin mbi financat e vetëqe
Shpërdorim i fondeve publike, në hetim gruaja e kandidatit për president të Francës Policia e Francës ka nisur një hetim ndaj gruas së kandidatit për president të Francës, Francois Fillon, nën akuzat për
LONDER/ Myslimanët mbledhin mijëra funte për viktimat e sulmit terrorist Një dëshmitar mysliman i sulmit që tronditi Londrën dy ditë më parë, ka marrë iniciativën për mbledhjen e fondeve për fa
Debate në KQZ, miratohet shpërndarja e fondeve për partitë Sot Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve ka miratuar shpërndarjen e fondeve. Gjatë mbledhjes nuk kanë munguar debatet rreth mu
SHËNDETËSIA/ Shqipëria e fundit në rajon, ja sa shpenzojmë Në bazë të agregateve fiskale të publikuara nga FMN për periudhën 2012-2015 për 43 vende evropiane, dallohet qartë se sh
SHISH kërkon të blejë pajisje përgjimi për Viber dhe WhatsApp Blerja e pajisjeve përgjuese moderne nga ana SHISH, të cilat mund të interceptojnë bisedat edhe në programet Viber apo W