999 rezultate për

fonde

PD i kërkon llogari Ramës: Sqaro urgjentisht situatën, shto fondet për testet e kronavirusit Partia Demokratike ka kërkuar nga Rama sqarim për situatën aktuale në vend dhe gjithashtu shtimine fondeve për tampone.
Nga mimozat te lulet e kumbullës, çfarë mesazhi dha sot Meta Ditën e sotme presidenti Ilir Meta ka ndarë një foto teksa qëndron i qeshur në një pemë kumbulle të mbushur plot me lule
Bashkimi Europian tërhoqi fondet për Milot-Balldren, pasi qeveria e dha rrugën me koncesion Me datën 7 nëntor të vitit 2018 në një mbledhje ku po diskutohej korniza e investimeve në Ballkanin Perëndimor të admini
1.15 miliard euro për rindërtimin, Ahmetaj shpjegon skemën e shpërndarjes së fondeve Ministri i Shtetit për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ka dhënë më shumë detaje në lidhje me shumën e mbledhur në Konferencën
Rrjeti shpërtheu në meme, Ahmetaj e pranon se do ketë "firo" me fondet Ditën e djeshme në konferencën e donatorëve u mblodh një shumë prej 1.15 miliard euro për të ndihmuar Shqipërinë për të
SKANDAL/ Kryebashkiaku i ndërton shtëpinë gjyshes së tij me fondet e tërmetit Tërmeti i 1 qershorit 2019, i cili preku disa fshatra të rrethit Devoll, dëmtoi shumë banesa në fshatin Vidohovë. Në kët
Denoncimi tek Berisha: Erion Veliaj po mashtron qytetarët, thotë s’ka fonde Ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar një denoncim ku thuhet se Bashkia e Tiranës dhe Erion Veliaj nuk i ka dhënë
E dhimbshme, fotot tronditëse të këtij luani po bëjnë xhiron e botës (FOTO LAJM) Pamjet e një luani të dobësuar kaq shumë, sa i duken vetëm kockat dhe lëkura, po bëjnë xhiron e botës. Luani ndodhet në
Nesër afati i fundit për ata që duan të përfitojnë fonde në bujqësi Programi IPARD II një instrument i Ndihmës së Para-Anëtarësimit (IPA) për Zhvillimin Rural i ka hapur mes të tjerash një
Lojtar i madh dhe njeri i madh, Messi vendos të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve Lionel Messi do të ndërtojë qendrën më të madhe të trajtimit të kancerit të fëmijëve. Nëpërmjet fondacionit të tij që mb
"Nuk ka fonde luksi për festa", kryebashkiaku i Elbasanit harxhon shumën marramendëse për drita Edhe qyteti i Elbasanit ka ndezur dritat e festave, për të cilën u zhvillua edhe një ceremoni me prezencën e kryebashkia
Aktivitetet për 11 dhjetorin, PD dhuron fondet për të prekurit nga tërmeti Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në ‘Facebook’, Partia Demokratike e Shqipërisë, ka vendosur të anulojë aktivitete
Ligji i ri/ Rama detyron ndërtuesit të kalojnë 3% të fondeve për familjet në nevojë Gjatë mbledhjes së dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, Rama u shpreh se të gjithë ndërtuesit do të duhet të japin
De Biasi mobilizohet për mbledhjen e fondeve të cilat do të nisen drejt Shqipërisë (VIDEO) Ish-trajneri i Shqipërisë, Ganni de Biasi, ka shprehur solidarizimin për popullin shqiptar që po kalon një situatë kaoti
Mblidhet Komiteti i Rindërtimit, Rama: Garantojmë transparencë të fondeve Kryeministri Edi Rama ka mbledhur Komitetin Kombëtar të Rindërtimit pas tërmetit tragjik. Mbledhja që drejtohet nga Krye
Shtiret si Edi Rama dhe kërkon fonde për tërmetin, arrestohet lezhjani Policia e Shtetit është tërësisht e angazhuar në operacionet e kërkim-shpëtimit dhe në dhënien ndihmë të çdo qytetari në
Fillon nismën për mbledhje fondesh, Linda Halimi akuzohet nga shqiptarët (FOTO LAJM) Këngëtarja Linda Halimi si shumë të tjerë ka filluar nismën për mbledhjen e fondeve për njerëzit e prekur nga tërmetin q
Rama: Krijohet Komiteti i Menaxhimit të Fondeve, në krye Arben Ahmetaj Edi Rama në një lidhje direkt nga Durrësi për emisionin “Real Story”, tha se do të krijohet Komisioni i Menaxhimit të Fo
Bebe Rexha solidarizohet me Shqipërinë, premton se do të mbledhë fonde (VIDEO) Personazhet shqiptare me famë botërore shprehën publikisht solidaritetin pas ngjarjes së rëndë në Shqipëri. Ditën e djes
Zjarret në Kaliforni, Trump kërcënon se do ndalë fondet Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kërcënoi se do të ndërpresë fondet federale për zjarret në