999 rezultate për

fondacioni

U ndërtua me paratë e shtetit, shkolla e braktisur nga shteti në shërbim të fondacionit të Erdoganit Bardha Nërgjoni-BIRN Investimi prej 1.3 milionë eurosh i qeverisë shqiptare për një shkollë të re në Bradashesh,
Rropën 3.7 milion euro, si funksiononte "banda" tek Fondi "BESA" Policia ka arrestuar sot shtatë persona, pjesa dërrmuese punonjës të Fondit "BESA" në Tiranë, përfshirë edhe drejtoreshë
Fituan 3.7 milion euro nga kreditë, arrestohen 7 persona në Tiranë, pjesë e stafit për fondacione Policia i ka dhënë fundn një grupi, pjesë e një stafi për dhënie kredie me qëllim përfitimi. Janë arrestuar 7 persona
Tikiri, elefanti 70-vjeçarë kockë e lëkurë i keqtrajtuar Një elefante femër 70-vjeçare, Tikiiri është shfaqur në gjendje aspak të mirë shëndetësore, përkrah 60 elefantëve të tje
Elefanti 70-vjeçar nuk shihet me sy, kockë e lëkurë (FOTO LAJM) Një elefante femër 70-vjeçare, Tikiiri është shfaqur në gjendje aspak të mirë shëndetësore, përkrah 60 elefantëve të tje
Soros i kundërpërgjigjet Metës pas akuzave të rënda Fondacioni Shoqëria e Hapur apo siç njihet ndryshe fondacioni “Soros” ka reaguar pas akuzave të hedhura në adresë të the
"Më dilte gjumi në mes të natës", Albana tregon fillimet me fondacionin e bamirësisë Moderatorja shumë e dashur për publikun dhe nismëtarja e “Ti je një luledielli”, Albana Osmani ka rrëfyer në “Xing me Er
Skandali në fondacionin “Nënë Tereza”, si murgesha trafikonte fëmijët Skandali i madh që përfshiu fondacionin katolik “Nënë Terezës” në vend, pas arrestimit të një prej murgeshave të saj të
U merrte qytetarëve para në rrugë, nën hetim 43 vjeçari Një 43-vjeçar akuzohet se ka përfituara para nga qytetarët në rrugë nëpërmjet mashtrimit. Burime zyrtare nga policia
Nju-Jorku padit Fondacionin Trump Prokurorja e Përgjithshme e Nju Jorkut, Barbara Underwood ka njoftuar të enjten se ka paditur Fonadacionin Trump, Donald
Ndryshimi i Tiranës, histori suksesi në takimin e Fondacionit Irlandez Ndryshimi që ka pësuar Tirana në tre vitet e fundit është pritur si histori suksesi edhe në takimin e arkitektëve irland
Shteti jep mijëra euro për fondacionin e gruas së Behgjet Pacollit Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka ndarë 10 mijë euro për fondacionin “Ibrahim Kodra-Swiss Founda
Big Data for Good…Pionieri që parandalon përhapjen e sëmundjeve epidemike Eshtë një program krejt i ri, i vetmi i këtij lloji në botë, që do të aplikohet gjatë këtij viti, së pari në Gana, me që
Gjeorgjianët djegin kukullën e Sorosit, kërkojnë largimin e fondacionit (VIDEO) Përkrahës të grupit të të djathtës ekstreme “Marshi i Gjeorgjianëve” marshuan në qendrën e kryeqytetit Tbilisi, duke pro
Çudit Rama: Të rikthejmë Fatos Nanon Duke folur ditën e sotme në një aktivitet të fondacionit "Qemal Stafa", ai e cilësoi fondacionin si një urë lidhëse mes
Putin i bllokon financat rivalit politik Qeveria ruse duket se po i mbyll çdo shteg opozitarit Alexey Navalni, i cili synon të sfidojë presidentin Vladimir Putin
Juan Mata ka shumë sukses me fondacionin "Comon Goal" Mesfushori spanjoll i Manchester United, Juan Mata krijoi iniciativën për të afruar akoma më shumë futbollin me personat
Thaçi dekoron Tinka Kurtin Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur një delegacion të Fondacionit Kulturor Mbarëkombëtar “Ne
Basha nis punën për modernizimin e PD-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë ditës së sotme zhvilloi një takim me drejtorin e Fondacionit Konrad A
Futbolli nga kopshti, Cana ndërton fusha të reja për fëmijët në Tiranë (FOTO LAJM) Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me fondacionin “Lorik Cana”, ka nisur zbatimin e projektit për ndërtimin infrastrukturë