999 rezultate për

fmn-se

Kush është kandidati për kryeministër të përkohshëm në Itali Italia por edhe vetë Bashkimi Evropian u shpëtua në momentet e fundit nga nacionalistët që synonin daljen nga BE pasi të
Alarmi i FMN-së për shpenzimin e rezervave buxhetore Shpenzimi i pakontrolluar i pjesës dërmuese të rezervave shtetërore për vetëm tre muaj nga Qeveria e Kosovës ka ngritur
Maqedonia në fundin e listës së rajonit për rritje ekonomike Maqedonia këtë vit do të ketë rritje ekonomike prej 2.5 për qind, sipas raportit të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëta
Basha i kërkon FMN-së kontroll më të rreptë ndaj qeverisë “Rama 2” Kreu i PD, Lulzim Basha kërkoi sot që kontrolli i FMN në vend të jetë më i fortë për shkak të gjendjes ekonomike dhe të
FMN rikonfirmon mbështetjen për projektet zhvillimore në Kosovë Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) do të vazhdojë të përkrah projektet zhvillimore nëKosovë, ka deklaruar Shefi i Misionit
Përfaqësuesi i FMN-së takon ministrin e ri, nuk flasin për pensionet Ministri i Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale, z. Skender Reçica, ka zhvilluar sot një takim pune me z. Ruud Ver
UÇK i përgjigjet FMN-së për pensionet Deklaratat e shefit të FMN’së, Ruud Vermeulen, se buxheti s’i përballon pensionet e veteranëve të UÇK’së nuk po u bëjnë
Hetimet, zarfi bombë në zyrat e FMN-së në Paris ishte nisur nga Greqia Zarfi bombë që shpërtheu në zyrën e Fondit Monetar Ndërkombëtar në Paris ishte dërguar nga Greqia. Ministri grek i re
PARIS / Shpërthen zarfi-bombë në zyrat e FMN-së, 1 i lënduar Një zarf bombë e dërguar me postë ka shpërthyer në zyrat e FMN-së në Paris. Një person ka mbetur i lënduar si pasojë
Nëse ligji për veteranët nuk miratohet sot, Kosova del nga programi i FMN-së Kryeministri i Kosovës ka thënë se ndryshimi i ligjit për veteranët e UÇK-së duhet të bëhet këtë vit dhe në rast se legj
Super skandali/ Drejtoresha e FMN-së ka shpërdoruar në mënyrë të "paparë" fondet publike Një gjykatë franceze ka shpallur fajtore shefen e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde, për neglizhencë dhe sh
FMN/ Çdo banor në botë ka 20.000 $ borxh FMN-ja llogarit se borxhi i përgjithshëm botëror arrin 152.000 miliardë. Sipas FMN-së del se secili banor tokësor ka
FMN nga gushti pa përfaqësues rezident në Maqedoni Fondi monetar ndërkombëtar është menduar që nga gjysma e dytë e gushtit të vitit 2016, pas skadimit të mandatit të përfa
Ahmetaj për raportin e FMN-së: Inkurajim për reformat e qeverisë Ministri i Financave Arben Ahmetaj ka folur rreth raportit të FMN-së që ka vlerësuar se ekonomia shqiptare ka rritje të
Mustafa-FMN-së: Përkushtimi i Qeverisë në aspektin ekonomik po jep rezultate Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa nuk ka qenë dakort me vlerësimet e fundit të Fondi Monetar Ndërkombëta
FMN sot në Tiranë, takon ministrin Ahmetaj Përfaqësues të Fondit Monetar Ndërkombëtar ndodhen sot në Tiranë për të diskutuar për zhvillimet ekonomike në vend, por
Shefja e FMN-së: “Informaliteti” nuk dha rezultat, kujdes koncesionet Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Anita Tuladhar gjatë një interviste për “Zërin e Amerikë” ka diskutuar mbi rreziqe
FMN i hap rrugë disbursimit të këstit 72.4 mln euro për Shqipërinë Bordi i drejtorëve Ekzekutiv të FMN-së i hap rrugë disbursimit të këstit prej 72.4 milionë eurosh për Shqipërinë. Zëvend
Vasili: Qëndrimi i Luan Ramës lidhur me raportin e FMN-së nuk është zyrtar Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, thekson se bashkëpunimi konstruktiv me
LSI: Qeveria të jetë transparente me raportin e FMN, sirenë alarmi rreziku financiar Përmes një deklarate për mediat, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Luan Rama, i ka kërkuar qeverisë të lexojë me vëmend