999 rezultate për

fluturuese

Makinat fluturuese janë e tashmja (VIDEO) Nga dëshira për të zhvilluar një automjet që do të udhëtonte si në tokë ashtu edhe përmes ajrit, Klein Vision i Sllovaki
​Japonia ngre e para makinën fluturuese me një person në bord Një makinë fluturuese është ngritur me sukses dje në Japoni, duke i hapur rrugë nisjes zyrtare të projektit në 2023.
Prezantohet makina e parë fluturuese në botë (FOTO LAJM) Makina e parë në botë që fluturon bëri debutimin e saj në SHBA. Automjeti i quajtur Pioneer Personal Air Landing, ose
Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Japonia në 2020 do të prodhojë makinë fluturuese Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturuese që planifikon të prodhojë në vitin 2020, transmeton Anad
Së shpejti udhëtojmë me taksi…fluturuese Nga viti 2023, “Uber” shpreson t’i sjellë botës taksitë që fluturojnë. Kompania prezantoi prototipet e reja, që përfaqës
Prodhohet e para "shtëpi fluturuese" do të mahniteni nga luksi i saj (FOTO LAJM) Mendoni të keni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më t
Makinat fluturuese vijnë së shpejti në treg (VIDEO) Dhjetëra kompani anembanë globit madje disa edhe nga Evropa po punojnë fuqishëm për të sjellë automjetin e parë fluturue
Aksident spektakolar, makina fluturon në ajër për të kaluar rrugën (VIDEO) Ky është momenti tronditës kur një shofer guximtar kaloi në anën tjetër të rrugës duke kaluar mbi një makinë tjetër, shk
A beson Donald Trump në ekzistencën e alienëve ? A beson presidenti i SHBA-së në ekzistencën e alienëve ? Zëdhënësja e tij, Sarah Sanders, nuk ka një përgjigje. Kjo p
Policia e Dubait me makina fluturuese (FOTO LAJM) Kompania amerikane Hoversurf ka arritur një marrëveshje me policinë e Dubait, të cilën do ta furnizojë me makina fluturu
Ëndrra bëhet realitet! Shpiket makina e parë fluturuese në botë (VIDEO) Makinat e para komerciale të fluturimit së shpejti do të dalin nëpër rrugët e botës. Automjeti i shpikur i ngjan një
Policia e Dubait teston “lodrën” më të re fluturuese (VIDEO) Policia e Dubait tashmë është e njohur për makinat e tyre luksoze të patrullës të cilat janë të markës Lamborghini. Ato
Prodhuesi i armëve Kallashnikov kryen testin e “makinave fluturuese” (VIDEO) Prodhuesi i armëve ruse “Kallashnikov” ka bërë testimin e një prototipi të quajtur “ makina fluturuese”. Në një video
Toyota mbështet projektin e veturës fluturuese Gjiganti japonez i automobilave Toyota, vendosi të marrë pjesë në financimin e një projekti të veturave fluturuese, i zh
Taksitë fluturuese në Dallas dhe Dubai do të publikohen në 2020 (VIDEO) Zhvillimi me shpejtësi i teknologjisë mesa duket do të sjellë edhe taksitë fluturuese brenda qytetit në 2020. Kjo pa
Rezulton e suksesshme prova me makinën fluturuese (VIDEO) Një aeroplan me emetim zero dhe me aftësi për ngritje dhe ulje vertikale, ka kryer me sukses testet e fluturimit. Dy
Jahti që ngjan me anijet fluturuese të e UFO-ve (FOTO LAJM) Një jaht ka marrë emrin UFO sepse ka formën e një disku fluturues, njësoj si anija e alienëve. Në fakt është një proj
Njihuni me makinën e parë fluturuese (FOTO &VIDEO) Prodhuesi i automjeteve fluturuese PAL-V filloi këtë javë zyrtarisht shitjen e modeleve të saj tregtare, “Liberty Pione
"Shtëpi e Bardhë fluturuese", ja si duket nga brenda avioni presidencial i Trumpit (FOTO LAJM) Presindenti i SHBA-ve Donald Trump, nuk i duhet të përdorë më avionin e tij personal, pasi tani e tutje, ai do të udhëto