999 rezultate për

fluturues

Japonia teston me sukses makinën fluturuese, pritet të dalë në treg Një makinë fluturuese është testuar në Japoni dhe ishte në gjendje të qëndronte pezull në mënyrë të qëndrueshme për rret
Historia e frikshme: Ushtarët rusë u kthyen në gur pasi u ndeshën me alienë Një raport top sekret i CIA –s deklaron se një trupë ushtarësh rusë shkatërruan një UFO e më pas “u kthyen në gurë nga a
Shokohet piloti, i del para objekti misterioz fluturues Një pilot i një avioni të Marinës së SHBA është habitur pasi ka qenë dëshmitar i një objekti misterioz fluturues mbi Oqe
Japonia në 2020 do të prodhojë makinë fluturuese Japonia ka filluar punimet e projektit të automjetit fluturuese që planifikon të prodhojë në vitin 2020, transmeton Anad
Nuk keni shpëtim nëse ju sulet, njihni gjarprin fluturues (VIDEO) Një lloj gjarpri, i cili jeton në Azinë Juglindore, është në gjendje të fluturojë në kuptimin e vërtetë të fjalës, të pa
Rrëzohet një helikopter në Korçë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Korçë, ku është rrëzuar një helikopter. Mësohet se mjeti fluturues privat ishte fat
Së shpejti udhëtojmë me taksi…fluturuese Nga viti 2023, “Uber” shpreson t’i sjellë botës taksitë që fluturojnë. Kompania prezantoi prototipet e reja, që përfaqës
Prodhohet e para "shtëpi fluturuese" do të mahniteni nga luksi i saj (FOTO LAJM) Mendoni të keni një shtëpi luksoze prej 2.400 metra katror, e cila mund të fluturojë bashkë me ju dhe 39 miqtë tuaj më t
Makinat fluturuese vijnë së shpejti në treg (VIDEO) Dhjetëra kompani anembanë globit madje disa edhe nga Evropa po punojnë fuqishëm për të sjellë automjetin e parë fluturue
Aksident spektakolar, makina fluturon në ajër për të kaluar rrugën (VIDEO) Ky është momenti tronditës kur një shofer guximtar kaloi në anën tjetër të rrugës duke kaluar mbi një makinë tjetër, shk
A beson Donald Trump në ekzistencën e alienëve ? A beson presidenti i SHBA-së në ekzistencën e alienëve ? Zëdhënësja e tij, Sarah Sanders, nuk ka një përgjigje. Kjo p
Avionët amerikanë në ndjekje të diskut fluturues, publikohen pamjet (VIDEO) Nga videot e sapopublikuara, mësohet se avionët luftarakë amerikanë u dërguan për të hetuar një objekt misterioz fluturu
"Po na pushtojnë UFO-t", panik mes banorëve (VIDEO) Fshatarët në Ukrainë mbetën të habitur nga disa objekte të cuditshme që u shfaqën në qiell. Pamjet e pabesueshme të k
UFO në qiell? Banorët tmerrohen nga një disk i zjarrtë fluturues (FOTO LAJM) Fshatarët në Kinë mbetën të habitur nga një re e cuditshme që u shfaq në qiell javën e kaluar. Pamjet e pabesueshme t
Policia e Dubait me makina fluturuese (FOTO LAJM) Kompania amerikane Hoversurf ka arritur një marrëveshje me policinë e Dubait, të cilën do ta furnizojë me makina fluturu
Ëndrra bëhet realitet! Shpiket makina e parë fluturuese në botë (VIDEO) Makinat e para komerciale të fluturimit së shpejti do të dalin nëpër rrugët e botës. Automjeti i shpikur i ngjan një
Policia e Dubait teston “lodrën” më të re fluturuese (VIDEO) Policia e Dubait tashmë është e njohur për makinat e tyre luksoze të patrullës të cilat janë të markës Lamborghini. Ato
Prodhuesi i armëve Kallashnikov kryen testin e “makinave fluturuese” (VIDEO) Prodhuesi i armëve ruse “Kallashnikov” ka bërë testimin e një prototipi të quajtur “ makina fluturuese”. Në një video
Mahnitëse, prodhohet motori fluturues (FOTO & VIDEO) Ky është momenti mahnitës kur një motor është ngritur duke fluturuar në qiell. Zbulimi i fundit është bërë në Rusi d
Toyota mbështet projektin e veturës fluturuese Gjiganti japonez i automobilave Toyota, vendosi të marrë pjesë në financimin e një projekti të veturave fluturuese, i zh