999 rezultate për

fluturimit

Falimenton gjiganti britanik, 60 000 udhëtarë bllokohen në hotele dhe aeroporte Mijëra turistë kanë mbetur në hotele e aeroporte në Turqi dhe Greqi në këto momente pasi kompania britanike e fluturimit
Motori merr flakë në ajër, pasagjerët i çojnë SMS lamtumire të afërmve (VIDEO) Problemet gjatë fluturimit janë frika më e madhe e atyre që zgjedhin të udhtëojnë me avion. Dhe, kur ato ndodhin atëherë
Prizren, humb jetën një 45 vjeçar gjatë fluturimit me parashutë Një person ka humbur jetën e një tjetër është lënduar gjatë një fluturimi me parashutë në Prizren, të shtunën rreth orës
Mbyllen hetimet: Çfarë ndodhi në avionin e tmerrit Prishtinë-Bazel Autoriteti i Aviacionit Civil i Kosovës (AACK) dhe Komisioni për Hetimin e Aksidenteve dhe Incidenteve Aeronautike (KHAI
Gjithçka mbi fluturimin e tmerrit Prishtinë-Bazel (VIDEO) Ishin nisur për në Bazel të Zvicrës, me një aeroplan të një kompania bullgare. Por ky udhëtim i tyre ishte shndërruar në
Sherr në avionin e linjës Tiranë-Romë, piloti bën ulje emergjente Një avion i kompanisë "Blua Panorama Express" i nisur nga Tirana për në Romë, ka bërë ulje emergjente në Pescara gjatë f
Sërish "Blue Panorama!" Avioni bën ulje të detyruar gjatë fluturimit (FOTO LAJM) Avioni Blue Panorama i linjës Bergamo-Tiranë, ka bërë mesditën e sotme ulje të detyruar. Avioni u nis nga Bergamo në
Detaje nga aksidenti i tmerrshëm, çfarë ka folur piloti pak para përplasjes Një zëdhënës i kompanisë “Ethiopian Airlines” ka thënë se piloti i fluturimit me numër 302 ka raportuar për probleme të
Gjendet kutia e zezë e avionit ku vdiqën 157 udhëtarë Kompania “Ethiopian Airlanes”, avioni i së cilës u rrëzua të dielën, ka njoftuar se hetuesit e kanë gjetur kutinë e zezë
Publikohen foto të reja nga avioni i Salas në fund të detit (FOTO LAJM) Emiliano Sala është varrosur ditë më parë në Argjentinë, ndërsa trupi i pilotit, David Ibbotson, nuk është gjetur ende.
Dalin detaje të reja, avioni ku udhëtoi futbollisti kishte defekt para fluturimit (FOTO LAJM) Orët kalojnë dhe ende nuk bëhet i gjallë futbollisti Emiliano Sala. Ai dyshohet se është rrëzuar në det teksa udhëtonte
Momentet ngjethëse kur rrëzohet avioni me 249 persona në bord (VIDEO) Momentet e fundit të fluturimit të avioni MH370 janë rindërtuar për një dokumentar televiziv, i cili tregon aeroplanin d
Udhëtimi dramatik i avionit me 370 pasagjerë përfundon në mënyrë të pazakontë Një aeroplan i Air India me rreth 370 pasagjerë në bord u shpëtua për një "qime" nga një fatkeqësi, për shkak të një sër
Befasohen udhëtarët, piloti fle gjumë për më shumë se... Një pilot i kompaninë amerikane “United Airlines” ka shokuar udhëtarët me veprimet e tij gjatë fluturimit. Piloti i a
Ja çfarë iu ndodhë organeve të trupit gjatë fluturimit me aeroplan Një infografikë e lëshuar nga Citybase Apartments tregon se çfarë ndodh saktësisht në trupin tuaj gjatë fluturimit. Fry
SHBA, i gjithë avioni me pasagjerë vendoset në karantinë Një aeroplan i Emirateve është vënë në karantinë në aeroportin e JFK-së në Nju Jork, pasi pasagjerët raportuan se ishin
Përfshihet nga flakët avioni me pasagjerë gjatë fluturimit, ka të vdekur Një mbikëqyrës në aeroportin e Soçit në Rusi ka vdekur gjatë një përgjigje emergjente pasi një aeroplan bëri ulje të rre
Ky avion i la të gjithë me gojë hapur (VIDEO) Që nga momenti i fillimit të fluturimit, ky aeroplan – Boeing 787 Dreamliner – ka bërë diçka për të cilën është përfolur
Çfarë ndodh me trupin e një njeriu nëse vdes në avion? Me rreth 2 miliardë fluturime në vit, është e pamundur të ndodh që të mos vdes askush gjatë fluturimit me avion. Pa m
Avioni kthehet mbrapsht në mes të rrugës, arsyeja i ka habitur të gjithë Kompania ajrore japoneze “All Nippon Airways” (ANA) njoftoi sot se një prej avionëve të saj që po operonte një fluturim