999 rezultate për

fluturime

Dëbora në New York, shënohet histori Tetë viktima, rrugë të bllokuara, fluturime të anuluara si pasojë e reshjeve të dëborës. Nju Jorku po përjeton stuhinë e
Rinasi me taksa të çmendura, largohet kompania ajrore Volotea, kompania low cost e fluturimeve ajrore, është larguar nga Shqipëria duke ndërprerë fluturimet e saj përmes aero
WizzAir trishton maqedonasit, ndërpret fluturimet Kompania ajrore me buxhet të ulët "WizzAir" nga tetori më nuk do të shesë bileta për linjat ajrore nga Shkupi për Barcel
Avionët serbë duken mbi Luginën e Preshevës Forcat Ajrore të Serbisë nga sot do të jenë përsëri prezent mbi Preshevë. Sipas mediave serbe, avionët ushtarakë serb
Skandali i fluturimeve nga Rinasi, shqiptarët lihen rrugëve: Kjo është kompania më problematike Krahas biletave të shtrenjta, shqiptarët përballen me vonesa të tejzgjatura në aeroporte. Pritjet në Rinas, ose në a
Ky është rreziku i madh gjatë fluturimeve me avion krahas aksidenteve Nëse jeni një ndër ata udhëtarë të cilët më shumë dëshirojnë të ulen afër dritares, do të duhej kushtuar kujdes paralajm
Blenë bileta avioni për 1 paund, ja çfarë ndodh me klientët “Më shumë se 2.000 udhëtarë të linjës ajrore British Airways i janë anuluar biletat e tyre sepse çmimet ishin shumë të l
Biletat shkuan dëm, lajm i keq për ata që iu anuluan fluturimet drejt Italisë Ditën e djeshme u anuluan disa fluturime për të cilat shqiptarët e italianët kishin prerë biletat, për shkak të një grev
Incidenti ku dritarja përpiu një pasagjere shkund SHBA-në, kontroll 220 avionëve Pas ngjarjes tmerruese të avionit të Southwest Airlines, administrata amerikane e aviacionit federal FAA ka urdhëruar ko
Jepet alarmi, cili është rreziku i fluturimeve civile mbi Mesdhe? Eurocontrol, një organizatë e Bashkimit Evropian e cila është përgjegjëse për trafikun ajror në kontinent, ka ngritur al
Më shumë se gjysma e fluturimeve evropiane përballen me vonesë Më shumë se gjysma e fluturimeve evropiane ka mundësi të jenë përballur me vonesa, për shkak të dështimit të një prej si
Destinacione të reja nga aeroportet e Maqedonisë gjatë sezonit veror Destinacione të reja sezonale dhe rritja e numrit të fluturimeve kah destinacionet ekzistuese janë parparë me rendin ver
Stuhi bore në Britani, anulohen 120 fluturime Rreth 120 fluturime në disa aeroporte britanike janë anuluar sot për shkak të një stuhie dëbore. Anulimi i fluturimev
Anulohen të gjitha fluturimet nga Aeroporti i Prishtinës Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari”, ka anuluar të gjitha fluturimet për sot shkaku i motit të ligë. Tri
Air France futet në grevë Punëtorët e Kompanisë së fluturimeve “Air France”, janë futur në gerevë, me kërkesë për rritjen e pagave. Greva është
Stuhi e fuqishme në Holandë, shihni si era përplas njerëzit në tokë (VIDEO) Aeroporti Schiphol i Amsterdamit ka pezulluar të gjitha fluturimet për gati një orë dhe shërbimi kombëtar hollandez heku
Evakuohet aeroporti i Sofjes, për shkak të kërcënimit me bombë Udhëtarët dhe punonjësit e Terminalit 1 dhe 2 të Aeroportit të Sofjes janë evakuuar sot për shkak të alarmit për bombë.
Thatcher refuzonte fluturimet me panda Ish-kryeministrja britanike Margaret Thatcher nuk ka qënë një adhuruese e pandave pasi Zonja e Hekurt refuzonte të prano
Piloti kosovar që realizoi 1200 fluturime Mërgim Veliu gjatë kohës së luftës, kur ishte vetëm 7 vjeç, së bashku me familjen e tij ishte strehuar në Kanada. Ai a
Konflikti në ajër, Rusia flakë për flakë me SHBA, ja vendimi që merr Rusia po planifikon që t’ia kufizojë SHBA-ve fluturimet ushtarake të zbulimit në territorin rus, të parashikuara me Trak