999 rezultate për

fluturim

Mjegulla e dendur anulon fluturimet, autoritetet japin njoftimin e rëndësishëm për udhëtimet e sotme Moti i keq dhe mjegulla e dendur, anuluan ditën e djeshme disa fluturime për në aerportin e Rinasit. Këto fluturime d
Shtyhen të gjitha fluturimet nga aeroporti "Nënë Tereza" Moti i keq ka shkaktuar jo pak probleme në vend, ndërsa së fundmi burime bëjnë me dije se janë shtyrë edhe udhëtimet ajr
Pas tragjedisë me 176 viktima, SHBA anulon fluturimet drejt Iranit dhe Irakut Irani filloi sot sulmet ndaj SHBA, pas eliminimit nga ajri të gjeneralit iranian. Menjëherë pas sulmit me raketa, një
Pitoni bie në pistën e avionëve, vonon fluturimet Udhëtarët mbetën të shokuar pasi një piton u bë shkak tmerri në një fluturim nga Brisbane për në Zelandën e Re. Gjarp
Tirana-Flamurtari, Torasa dyfishon shifrat (VIDEO) Është duke u luajtur në “Selman Stërmasi” ndeshja mes Tiranës dhe Flamurtarit, e vlefshme për javën e 16-të në Kategorin
Kaos me fluturimet në Prishtinë: Avionët mbetën në ajër, të tjerë kthehen mbrapsht Mjegulla e dendur mbi zonën e aeroportit “Adem Jashari” në Prishtinë ka shkaktuar probleme me uljen e avionëve me destin
Nëse keni rezervuar një fluturim drejt Italisë më datë 13 dhjetor, verifikojeni edhe njëherë! Nëse keni planifikuar fluturime me datë 13 dhjetor nga Shqipëria drejt Italisë dhe anasjelltas do të duhet që të bëjnë k
Gruaja pickohet disa herë gjatë fluturimit nga akrepi Një grua që fluturonte me një avion të linjës ajrore “United Airlines” nga San Francisko për në Atlanda u pickua disa he
Pasagjeri dëshiron të dalë nga aeroplani në mes të qiellit Një burrë që vuante nga një sulm paniku u përpoq të hapte derën e aeroplanit të kompanisë "British Airways" që fluturont
Rama: Nuk dua të fluturoj me "bussines class" por nuk më nxënë sediljet normale Në konferencën që po mban ditën e sotme kundër paketës Anti-KÇK, Kryeministri Rama i ka dedikuar një hapësirë të veçantë
VËMENDJE/ Këto fluturime anulohen sot në Rinas Një grevë katër orëshe në aeroportet italiane që do të zhvillohet gjatë ditës së sotme (25 nëntor) ka bërë që të anulloh
Makina luksoze me 172 km/h, policia i lë përgjysmë "fluturimin" të riut Policia Rrugore gjatë natës mes të premtes dhe të shtunës ka ushtruar kontrolle në rrugën Tiranë-Durrës. Kontrolle me
Në gjendje të dehur, pasagjerja 26-vjeçare tenton të hapë derën e avionit në fluturim Chloe Haiens 26 vjeçe nga Buckinghamshire i Britanisë, në gjendje të dehur është përpjekur të hapë derën e emergjencës t
Sa mund të fluturojë një avion pasi t’i ndalen të gjithë motorët? Pilotët nuk ishin në dijeni se karburanti po derdhej gjithë kohën përgjatë fluturimit nga Toronto në Lisbonë. Kur motori
Shtyhet fluturimi, arsyeja është kaq humane Avioni i quajtur ‘Aeroflot SU1730’ ishte gati për t’u nisur nga Aeroporti Ndërkombëtar i Moskës, mirëpo fluturimi u shty
Neymar rikthehet në Barcelonë me modelen Noa Saez (FOTO LAJM) Momentet e vështira për Neymar duket se kaluan. Pasi zgjidhi cështjen e akuzave për përdhunim dhe rifitoi zemrën e tifoz
Studimet: Ju mund të gjeni dashurinë e jetës në fluturimin e radhës Cili do të jetë “crush-i” juaj i radhës? A do të ketë sy me ngjyrë apo të errët? Do të jenë serioz apo komik? Çfarë muzi
E dini çfarë ndodh me një trupin e një njeriu nëse vdes në avion? Me rreth 2 miliardë fluturime në vit, është e pamundur të ndodh që të mos vdes askush gjatë fluturimit me avion. Pa m
"Po mbytesha", gruaja tregon situatën e vështirë në fluturimin e "vdekjes" "Unë isha në panik të plotë, thjesht isha duke u mbytur". Këtë ka deklaruar Cortney Ward pasi zbriti nga fluturimi i
Realizohet fluturimi më i gjatë në histori nga Nju Jorku në Sidnei Kompania ajrore australiane, "Qantas" ka realizuar me sukses një fluturim testues nga Nju Jorku në Sidnei pa ndërprerje.