999 rezultate për

fluks

Orë të tëra në pritje, fluks në pikat doganore Me të mbaruar pushimet e festave, emigrantët po largohen nga Kosova duke iu drejtuar vendeve ku jetojnë e punojnë. Kj
Fluks i madh në portin e Vlorës, tragetet nisen me vonesë Festat ikën dhe tashmë emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen nëpër shtëpitë e tyre. 1500 pasagjerë, 20 autobusa,
Emigrantët kthehen në Greqi, fluks në dogana Pas festave, emigrantën po rikthehen në vendet në Greqi. Mësohet se gjatë kësaj periudhe, në Kapshticë kanë hyrë 3125
Fluks në pikat kufitare, emigrantët largohen nga vendi pas festave Pasi kaluan festat e fundvitit pranë familjarëve, emigrantët po kthehehn në vendet e tyre ku punojnë dhe jetojnë. Sip
Fluks në doganën e Kapshticës, festat kthejnë emigrantët në vendlindje Pika doganore e Kapshticës gjatë orëve të fundit ka pasur një fluks të shtuar të emigrantëve. Duke qenë se nata e Vit
Emigrantët kthehen për festa, fluks makinash në Kapshticë dhe Kakavijë Ditën e sotme besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen dhe për pak ditë edhe Viti i Ri, vijon fluksi i kthimit të e
Masa të rrepta sigurie, blindohet Rinasi Drejtoria për Kufirin dhe Migracionin ka ndërmarrë një plan masash në të gjitha pikat kufitare, me qëllim përballimin e
Rikthehen qytetarët e strehur në Kosovë, fluks në doganën e Morinës Mijera qyterarë të strehuar gjatë këtyre ditëve në Kosovë po rikthehen në Shqiperi. Ndonëse jo të sigurtë për atë çfa
Fluks i fëmijëve të prekut nga sëmundjet e stinës: Të vjella Vjeshta ka intensifikuar edhe virozat që qarkullojnë në vendin tonë. Ndonëse po kalojmë ditë me mot të ngrohtë dhe diell
Fluks i lartë mjetesh, bllokohet pika kufitare në Morinë Pika e përbashkët kufitare në Morinë është përballur me një fluks të lartë mjetesh në dy anët e saj. Qindra automjete ka
Fluksi i automjeteve drejt bregdetit, flet drejtori i Policisë Rrugore Shmangja e trafikut në këto ditë të nxehta vere ka bërë që të bllokohet lëvizja e automjeteve të tonazhit lartë nga ora
Temperaturat e larta, fluks fëmijësh të sëmurë në spitale Në Kukës, temperaturat e larta kanë dhënë shumë probleme në shëndetin e fëmijëve. Brenda ditës në urgjencën e spitalit k
Flasin ekspertët: Shtohet numri i aksidenteve, ritet fluksi dhe agresiviteti në timon Ardhja e sezonit të verës sjell edhe një numër më të lartë të aksidenteve rrugore. Të dhënat publike tregojnë që Korriku
Aeroporti i Vlorës mbetet vetëm ne 3D Gjatë diskutimit të një marrëveshje mes shtetit shqiptar dhe qeverisë së Mbretërisë së Arabisë Saudite, e cila ka për që
12 mijë refugjatë sirianë do të vijnë në Shqipëri Krizës politike që ka kapluar vendin, duket se rrezikon t’i shtohet edhe një krizë refugjatësh. Sërish dëgjohen zëra për
Fluksi i madh, zyrat e aplikimit për karta ID hapur edhe të shtunën Fluksi i madh i qytetarëve të cilët kërkojnë të pajisen me karta identiteti dhe pasaporta, ka bërëe që zyrat të jenë hap
Ikin emigrantët, radhë kilometrike e në temperatura polare në Kakavijë Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, dogana e Kakavijës ka patur një fluks automjetesh që po kthehen në Greqi.
Fluksi i madh nëpër pikat kufitare, çfarë duhet të dini Festat e fundivit shoqërohen gjithnjë edhe me një fluks të madh hyrje-daljesh në pikat kufitare. Pikërisht për këtë,
Fluks emigrantësh në doganën e Kapshticës dhe të Kakavijës Kjo fundjavë në prag të festave të fundvitit ka sjell një fluks të madh emigrantësh në pikat kufitare të Kapshticës dhe
Fluks vizitash para referendumit në Shkup, ndërkombëtarët bojkotojnë Ivanovin Në kuadër të fushatës së referendumit të 30-shtatorit, kryeqyteti i Maqedonisë, Shkupi do të vazhdojë të jetë qendër e v