999 rezultate për

florida

Martohet me të moshuarin 68-vjeçar, por tmerrohet pas dasmës kur e kupton realitetin e hidhur Pas një jete jo shumë të lehtë, mendonte se kishte gjetur njeriun e jetës së saj, një pasanik 68- vjeçar me të cilin ven
Trump dhe Pence shpërndajnë sanduiçë për qytetarët në Florida (FOTO LAJM) Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump dhe zëvendëspresidenti Mike Pence, vizituan sot një kamp ku gjenden qytetarët e Flori
Panik në Florida, peshkaqeni shëtit në ujërat e përmbytjes në autostradë Akoma vazhdojnë dëmet shkatërruese të uraganit monstruoz Irma. Teksa goditi Floridën, një ngjarje e habitshme ka shk
Mungesa e energjisë në Florida, 8 të vdekur në një azil 8 persona kanë humbur jetën në një azil për të moshuarit, në Floridan e mbetur pa energji elektrike, si pasojë e uragani
63 të vdekur nga uragani "Irma", rikthehen të evakuuarit Të paktën 23 persona në Shtetet e Bashkuara dhe 40 të tjerë në ishujt e Karaibeve kanë mbetur viktima të Uraganit Irma d
Florida e gjunjëzuar nga "Irma", një në katër shtëpi e shkatërruar Evakuimet për shkak të uraganit Irma po kthehen në skena katastrofike , ndërkohë që çereku i shtëpive në Florida mësohet
Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Si e ktheu uragani Irma-Floridan në “zonë luftë” (FOTO LAJM) Reportirei i CBS, David Sutta e ka përshkruar Floridan si një “zonë luftë” pas kalimit të Uraganit Irma. Përveç dëmev
Irma lë pa energji elektrike 6.5 milion banesa në Florida Uragani “Irma” ka zhytur në errësirë shtetin e Floridas, ku 6.5 milionë banesa, ose 2/3 e numrit total, kanë mbetur pa e
Dielli shkëlqen sërish në Florida-n e shkatërruar tërësish nga “Irma” (FOTO LAJM) Banorët e Floridas kanë filluar tashmë të kthehen në shtëpitë e tyre për të parë se ç’ka mbetur në këmbë pas “Irmës”.
Të “çmendurit” e Floridas që sfiduan “Irmën” (FOTO & VIDEO) Uragani “Irma” që e kthehu Floridan Jugore në një vend fantazmë, ka kaluar tashmë nga kategoria 4 në një stuhi të katego
“Nuk e dimë sa shumë kanë vdekur”, Florida rrezikon të përballet me një krizë humanitare Ekipet e shpëtimit në Florida kanë pranuar se nuk e dinë se sa njerëz janë vrarë nga Uragani Irma, ndërkohë që ekziston
Nuk ju bind ekipeve të shpëtimit, shiheni si e pëson nga uragani Irma ky banor i Floridas (VIDEO) Të paktën 20 persona humbën jetën mëngjesin e sotëm nga uragani shkatërrimtar Irma, dhe mbi një milion shtëpi janë përmb
3 viktima nga uragani në Florida Uragani “Irma” tashmë ka mbërritur në Florida si një stuhi e kategorisë së katërt. Sipas mediave amerikane deri tani
Irma lë katër të vdekur dhe 1 milion shtëpi pa energji në Florida (FOTO LAJM) Syri i Irmës ka goditur tashmë Floridan dhe stuhia ka arritur kategorinë e katërt me shpejtësi 130mp. Rrugët janë për
Pamje të frikshme të Uraganit në Florida (VIDEO) Uragani Irma po vazhdon me shpejtësi udhëtimin drejt ishujeve të Floridas, pas goditjes së Kubës. Shpejtësia e "Irma"
Syri i uraganit Irma kalon mbi ishujt e Floridës Syri i uraganit Irma pas shumë peripecirash ka goditur ishujt jugorë të Florida-s si një stuhi e kategorisë së katërt.
Shqiptarja në Florida rrëfen tmerrin nga uragani "Irma" Uragani Irma është duke u bërë çdo herë më i madh dhe pritet të jetë shumë më i rrezikshëm sesa uragani Harvey. Irma
Irma tërbohet teksa shkon drejt Floridas Shkulmet e zemëruara të erës të stuhisë po godasin ishujt në jug të Florida-s ndërkohë që vetë uragani Irma do të godasë
"Irma" po vjen, fillojnë shenjat e para në Florida (FOTO & VIDEO) Shtrëngatat dhe erërat e forta kanë filluar tashmë të trazojnë ujërat e Floridas, e cila po pret nga moment në moment të