999 rezultate për

flokut

Kjo është bima që ndalon menjëherë rënien e flokut Këtë bimë shumë herë e keni pasur në dorë, por nuk keni pasur dijeni që ajo ju ndihmon kundër rënies së flokëve. Rozm
Hudhra, mbrojtësi natyral për flokët tuaja Lëngu i fituar nga hudhra ndihmon në eliminimin e yndyrës së tepërt të flokut, por edhe në qetësimin e kruajtjes së kafk
Pse kënaja duhet të zëvendësojë bojërat për flokët tuaj Shumë gra në Shqipëri përdorin kënanë në ngjyrimin e flokëve, ndersa kënaja mund të përdoret edhe në dekorimin e trupit.
Probleme me rënien e flokëve? Ja zgjidhja Problemet e flokëve në vjeshtë janë problemi që e ndeshim të gjithë, pavarësisht nga mosha. Mund të jenë një sërë fa
Kujdes! Shmangni rënien e flokëve pas shtatzënisë Gjatë shtatzënisë, floku vazhdon të rritet dhe bëhet më i dendur se normalisht, pasi në kushte normale ai do të duhej të
Kjo recetë lufton rënien e flokëve Një varg studimesh shkencore kanë treguar se lëngu i fituar nga hudhra ndihmon në eliminimin e yndyrës së tepërt të flok
Flokë të shëndetshëm, ja si mund ti keni Gjysma e bukurisë janë flokët. E sigurt që të gjithë e dini këtë dhe mundoheni të keni flokë sa më të shëndetshëm. Ju k
10 ushqimet më të shëndetshme për floket tuaj Sipas nutricionistes Lisa Drayer,autore e “The Beauty Diet” flokët për të qënë të bukur, siç do pjesë tjetër e trupit ka
Lyerja e flokëve gjatë shtatzënisë Organizata mbi Informacionet e Teratologjis (OTIS) ka dhënë një informacion më të detajuar në lidhje me këtë fakt duke s
Si të parandalojmë rënien e flokëve Flokët janë një pjesë e rëndësishme në estetikën e njeriut dhe rënia e tyre është e dukshme tek femrat dhe tek meshkujt,
Ja sëmundjet që kurohen nga hithrat Hithrat janë të shkëlqyera për të trajtuar një sërë sëmundjesh të ndryshme. Ato janë mjaft të shëndetshme edhe për trajt
Ja çfarë ju nevojitet për ti dhënë flokut shkëlqim Kur kujdesi ndaj flokëve është jo gjithmonë i shpeshtë, ndodh që të humbas shkëlqimi i tyre, e ndërsa fijet këputen leht
Parandaloni rënien e flokut me kos dhe vezë Na ndodh shpesh që të kemi rënie të flokëve, kjo për shkaqe të ndryshme. Një maskë ideale do të ishte ajo e realizuar me
Çelja graduale e ngjyrës së flokut, aplikoni këtë maskë Ndonëse parukjerja juaj ju ka lyer shpesh flokët dhe ju ende nuk jeni të kënaqur me çeljen graduale të tyre, një maskë m
Hithrat, ideale për parandalimin e rënies së flokut Për të gjithë personat të cilët kanë probleme të shumta lidhur me rënien e flokut, përdorimi i hithrës do të ishte ideal
Maska ideale për rritjen e flokut Me ndryshimin e stinëve, ne kemi shpesh probleme me rënin e flokëve, ose dëmtimin e tyre. Kjo vjen edhe për shkak të për
Ja disa mënyra, për të çelur ngjyrën e flokëve Me ndryshimin e stinëve, femrat janë më të prirura që të ndryshojnë tonalitetin e ngjyrës së flokëve. Me ndryshimin e ng
Maskë natyrale kundër rënies së flokut Shpesh shqetësohemi për rënien e flokut, ndonëse përdorim shampo, kremra dhe maska natyrale. Përfundimi është i njëjtë d
Shmangni stresin, dëmton flokun tuaj Stresi është i lidhur drejtëpërdrejtë me shëndetin e flokëve tanë. Nëqoftëse ato do të jeë të thatë dhe pa shkëlqim, kup
Vetitë pozitive dhe negative të çajit jeshil Të gjithë ata persona të cilët duan të bien në peshë, apo që vuajnë nga rënia e flokut, duhet të dinë se ilaçi më i mirë