999 rezultate për

floket

4 zgjidhje të shpejta për flokët pa yndyrë Flokët e yndyrshëm mund të kthehen në një bezdi shumë shpejt dhe zgjidhja më efikase për to duket sikur është dushi.
Aksesorët që nuk do t'i ndani nga flokët këtë vjeshtë (FOTO LAJM) Përveç kuletës, telefonit dhe maskës, një tjetër element thelbësor që s'duhet të mungojë në çantën tuaj janë aksesorët e
Njihuni me 5 sekretet e Kate Middleton Kate Middleton, Dukesha e Cambridge, nënë e tre fëmijëve, ka një tjetër titull jozyrtar. Ajo shpesh është cilësuar nga s
Tre probleme shëndetësore që flokët po mundohen t'ju tregojnë Gjendja e mirë ose e keqe e flokëve është se mund të na japë disa të dhëna për shëndetin tonë. Për shembull, rënia e
Kështu nuk e kishim parë kurrë, Ronaldo i surprizon të gjithë me modelin e ri të flokëve (VIDEO) Cristiano Ronaldo është i njohur për modelet e tij të flokëve, kështu që këtë herë ai ndryshoi përsëri flokët e tij dhe
Pyetja 1 milion dollarëshe: Kur duhen larë flokët, në mëngjes apo në darkë Shëndeti i flokëve është shumë i rëndësishëm për paraqitjen tonë të jashtme. Larja e tyre është gjithashtu një hap i dom
Pastroni flokët dhe skalpin nga yndyra dhe zbokthi me këtë maskë super të thjeshtë Nëse prej kohësh po pyesni veten si të pastroni skalpin e kokës nga yndyra, zbokthi apo kimikatet zgjidhja është më e th
Bionde apo brune? Kjo është nuanca më trendy e flokëve për vjeshtën (FOTO LAJM) Me përfundimin e sezonit të plazhit dhe me rënien e temperaturave, shumë vajza e ndjejnë të nevojshëm ndryshimin e pamje
3 mënyra efikase si të ndihmoni flokët të rriten më shpejtë Njeriu lind me rreth 100 mijë folikula në kokë të cilat mbeten të njëjta në numër përgjatë gjithë jetës. Disa prej fo
Nga zemra deri te flokët, vaji çudibërës shëron gjithçka Nëse jeni duke e kërkuar ndonjë mjet natyror efektiv për tretje, sëmundjet e zemrës, flokëve, lëkurës apo për humbje pes
Kjo sfidë është vetëm për vajzat: Bëjini flokët vazo lulesh (FOTO LAJM) Kohët e fundit kemi parë lloj- lloj trendesh të çuditshme në mediat sociale. Së fundmi risia është të ktheni flokët në v
Ju është shkatërruar floku nga dekolorimi? Ja ç'duhet të bëni Nëse nuk keni dekoloruar kurrë flokët në jetën tuaj, hidhini një sy fotos së mësipërme pasi duken pikërish kështu: një t
Flokët gjithmonë e më të gjatë, Sara publikon foton e rrallë me Ledionin (FOTO LAJM) Prej më shumë se dy vitesh, moderatori i njohur Ledion Liço është larguar nga ekrani dhe ka shijuar larg syrit të mediav
Çfarë duhet te dini mbi kënanë dhe si ta përdorni Kënaja është një pluhur me origjinë bimore e përdorur së shumti në Indi dhe vendet e lindjes. Kënaja mund të përdoret
Thojini stop zakoneve të këqija! Si të kujdeseni për flokë të yndyrshëm Flokët e yndyrshëm, po ashtu si lëkura e yndyrshmë, janë shkaktuar nga një prodhim i tepërt i yndyrës së flokëve. No
Flokë të ashpër dhe acarues? Kjo maskë natyrale do jetë zgjidhja më efikase Përdorimi i shpeshtë i tharëses, i pjasterit, ekspozimi ndaj diellit, uji me kripë janë disa nga arsyet më të zakonshme
Duke lyer flokët vetë, ky është look-u i ri i Bebe Rexhës (VIDEO) Këngëtarja me famë botëtore Bebe Rexha është një ndër artistet më të komentuar kjo për shkak të sukseseve, por edhe para
Dua Lipa kundër Trump: Edhe parukieri i tij e urren (FOTO LAJM) Dua Lipa e ka shprehur hapur bindjen e saj dhe mospëlqimin ndaj presidentit amerikan Donald Trump. Ajo gjithnjë e ka
Ju bien shumë flokët? Zbuloni arsyen pse kjo gjë ndodh këto muaj Nëse ju bien shumë flokët kur i krihni apo lani, mos u shqetësoni. Një studim i ri nga Revista Britanike e Dermatologjis
Gjithmonë me ndryshime në look, Kiara bën nostalgjik ndjekësit me flokët e reja (FOTO LAJM) Ndryshe nga se ishin mësuar ta shihnin ndjekësit gjatë kësaj vere me ngjyrën e ëmbël të flokëve, moderatorja e njohur, K