999 rezultate për

flluska

Flluska e ndërtimeve pa kriter largon pushuesit nga Shëngjini, bien çmimet e akomodimit Shëngjini është bregdeti më i afërt për shqiptarët e Kosovës, pasi nga Prizreni te plazhet e Ranës së Hedhun duhen vetëm
As dhunë e as përdhunim, zbulohet "flluska" e arrestimit të djalit të deputetit Pavarësisht se arrestimi i djalit të deputetit të PS në Lezhë shkaktoi shumë zhurmë, duket se burgosja e tij nuk është a
Po vjen flluska tek ndërtimi, shitjet ranë ndjeshëm gjatë muajve të fundit Pas një rritje me ritme dyshifrore vitin e kaluar, Indeksi i Shitjeve në ndërtim ka shënuar rënie me 4.9% në tremujorin
Si mund ta parandaloni shfaqjen e flluskave në këmbë Këmbët, si një ndër pjesët më thelbësore të trupit duan një kujdes të veçantë. Kjo për shkak se dëmtimi i tyre mund të b
Vajza anoreksike ishte në prag të vdekjes, sot nuk njihet (FOTO LAJM) Një anoreksike ka ndarë transformimin e saj të pabesueshëm në rrjetet sociale. Erika Jennings, 25 vjeç, luftoi me çrr
Hoteli me dhoma si flluska sapuni, aty ku mund të flini me yjet (FOTO LAJM) Shumica e njerëzve dëshirojnë një dhomë hoteli me pamje të mahnitëse. Por, për pushuesit që planifikojnë një udhëtim
Vogëlushja lind me sëmundje të rrallë, i dalin flluska dhe lëngje nga trupi (FOTO LAJM) Një nënë e shqetësuar, foshnja e së cilës lindi pa lëkurë në duart dhe këmbët e saj, ka thënë se nuk është në gjendje të
Shokuese, shihni si ka përfunduar kjo vajzë nga ekspozimi i gjatë në diell (FOTO LAJM) Julie Nisbet është një 34 vjecare nënë e dy fëmijëve nga Shildon në qarkun Durham në Angli. Ajo mori pjesë në një mar
Shëroni plagët në këmbë me disa metoda natyrale Nëse keni veshur një palë këpucë të ngushta dhe të parehatshme gjatë një shëtitjeje të gjatë me këmbë, me siguri që këmb
Si t’i shëroni fluskat e këmbës brenda nate Fluskat e këmbëve janë ndër problemet më të zakonshme të cilat shkaktohen nga këpucët e këqija, djersitja e këmbëve, etj
Si të trajtoni kallot dhe flluskat e këmbëve gjatë verës me 3 metoda natyrale Pas një dimri të gjatë e të ftohtë, duhet t’i gëzohemi verës dhe temperaturave të saj, ok ndoshta jo edhe aq shumë tempe
Shokuese, shihni si ka përfunduar kjo vajzë nga ekspozimi i gjatë në diell (FOTO LAJM) Julie Nisbet është një 34 vjecare nënë e dy fëmijëve nga Shildon në qarkun Durham në Angli. Ajo mori pjesë në një mar
Si të trajtojmë flluskat e këmbëve me metoda natyrale Përveç ngjyrave të mrekullueshme, sandalet dhe këpucët verore kanë një minus të madh: flluskat që formohen në shputat e
Si të trajtoni të vrarat nga këpuca në kushte shtëpie Duhet ta pranojmë që sandalet dhe këpucet pranverore kanë një minus të madh: flluskat që formohen në shputat e këmbëve.
22-vjeçarja me ekzemë gjen shërim tek dieta vegjetariane 22-vjeçarja Alice Morgan, nga Liverpuli, ka më shumë se 3 vjet që vuan nga një lloj i rrallë ekzeme, që i shkakton shfaq
Kjo është sëmundja më e rrallë në botë (FOTO LAJM) Matilda Callaghan, wshtw njw vajzw 5 vjeçare, e cila vuan nga sindromi Sturge Weber – një çrregullim i rrallë neurologji
Pamje të rënda, ja si e ka transformuar sëmundja 64 vjeçaren (FOTO LAJM) Për shkak të një sëmundje të rrallë, një grua e cila ka fytyrën dhe trupin me flluska është përballur me shumë vështirës
Fjalimi i rrallë i Fan Nolit në Asamblenë e Lidhjes së Kombeve Fan Noli është veçuar në veprimtarinë e tij politike dhe letrare për oratorinë e tij të pashoqe. Kulmin e oratorisë, Nol
Ngrirje e çuditshme e Liqenit Abraham (FOTO LAJM) Liqeni Abraham i cili ndodhet në malet Rocky të Kanadasë ka pësuar një ngrirje jo të zakonshme. Me uljen e temperatuv
Rekordi Guiness, 56 flluska në një të vetme Mund të fryni e të shfryni sa të doni, por kurrë nuk mund të bëni kaq shumë flluska. Por, Sam Heath është një “flluska-b