999 rezultate për

flisni

"Sot do të flisnim për dëshmorë", Hoxha jep detaje nga operacioni i eliminimit të Zhidrut Gazetari Artan Hoxha në studion e ABC News foli për ngjarjen e ndodhur ditë e djeshme në qytetin e Elbasanit, ku pas shu
Vetëm me këtë veprim kur mbani maskë, ndihmoni dhe ju në në përfundimin e pandemisë Në këtë pikë të pandemisë, një ndër çështjet më të diskutueshme lidhet me përdorimin e maskës, për sa kohë kjo e fundit
Si mund të jepni mësim në mënyrë efektive duke mbajtur një maskë në fytyrë? Në pamje të parë, mbajtja e maskës është një problem shumë i madh, sepse nxënësit duhet të shikojnë shprehitë e fytyrës
Komentuesi i kujton realitetin kryeministrit: Nuk kam asnjë të ardhme në vendin tim Një qytetar i ka komentuar në profilin e tij kryeministrit Rama. Ai i kujton Ramës se Shqipëria është një vend i beku
Flisni në gjumë? Mësoni se si shpjegohen fjalët që thoni Ndodh që mund të flasim në gjumë, por çfarë themi me saktësi në të folmet e natës? Një grup neuroshkencëtarësh francezë
Trajneri i Belgjikës i del në mbrojtje Lukakut: Po të ishte Maradona nuk do të flisnit kështu Lukaku, i cili këtë sezon ka shkëlqyer me fanellën e Inter, ka hasur në disa kritika, të cilat më shumë lidhen me paaftë
Murrizi me akuza në Kuvend për Ramën e Metën: Flisni me dashurinë e Lalzit dhe aleancës së ngjalave Deputeti Myslim Murrizi ka patur një reagim të fortë në lidhje me ndryshimet në Kodin Penal, dekretuar dje nga president
Mes lotësh Zef Deda rrëfen takimin e fundit me Gëzim Krujën: Flisnim me letra Ditën e djeshme aktorit të madh të artit shqiptar Gëzim Kruja iu dha lamtumira e fundit. Ndonëse për shkak të situatë
COVID-19/ OBSH flet zyrtarisht: Përdorni maska kur flisni apo takoni të tjerë! Organizata Botërore e Shëndetësisë, ka nxjerrë një udhëzim të ri lidhur me përdorimin e maskave nga qytetarët, si në mas
Rama prezanton një kanal emergjence, këtu mund të flisni me kryeministrin apo ministrat Kryeministri Edi Rama ka publikuar një tjetër status në rrjetet sociale ku bën me dije një kanal që do u vijë në ndihmë
Mos flisni kurrë në telefon kur ndodheni në ashensor, arsyeja e frikshme ë mos dëgjohemi mirë. Pavarësisht kësaj nuk janë të pakta rastet kur e bëjmë këtë gjë, por duhet të dini që lidhja e dob
Si të jemi më të artikuluar: 7 këshillat që duhet të ndiqni për të përmirësuar të folurën tuaj 1.Dëgjojeni veten të flisni Regjistroni veten në një bisedë të natyrshme; për shembull, dëgjoni sërish një telefonatë
Bashkëshorti i Rexhina Debrovës hedh foton e fundit: Flisni tani more të mallkuar! (FOTO LAJM) Bashkëshorti i Rexhina Debrovës ka reaguar sërish pas ekspertizës dhe shpalljes në kërkim të mjekut që asistoi në lindje
Mos flisni kurrë në telefon kur ndodheni në ashensor, arsyeja e frikshme ë mos dëgjohemi mirë. Pavarësisht kësaj nuk janë të pakta rastet kur e bëjmë këtë gjë, por duhet të dini që lidhja e dob
Ramën e merr "malli" për ish-deputetët e sulmon opozitën e re: Ju s'dini as të flisni! Kryeministri Edi Rama me tone të ashpëra ka ironizuar deputetët e opozitës së re në parlament. Sipas Ramës, deputet
Si të merrni veten pas një katastrofe mjedisore Katastrofat si uraganët, tërmetet, aksidentet a zjarret janë të papritura, të befta dhe dërrmuese. Shumë njerëz mund të
Pse dentistët ju flasin kur ju s’u përgjigjeni dot Jeni shtrirë në poltron dhe me shumë mundësi, keni njëzetë instrumenta metali në gojë. Pavarësisht kësaj, dentisti vijon
"Mos flisni shqip!" Shqiptarët bëjnë për spital pronarin e lokalit në Greqi Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në Greqi. Një grup shqiptarësh janë përleshur fizikisht me disa shteta
Shmanget Sterling: Mos më flisni për Messin dhe Ronaldon Raheem Sterling tentoi t’i shmangë krahasimet me dy futbollistët që konsiderohen më të mirët në botë, duke thënë se ai d
Murrizi ironizon nga Kuvendi: Mendova se do flisni për tërmetin e Gjiknurit Deputeti Myslim Murrizi në fjalën e tij në parlament ironizoi maxhorancën e cila u fokusua të diskutonte mbi tërmetin e