999 rezultate për

flini

Ikona e Milanit: Para derbit nuk flinim, Ronaldo na shkatërronte Ish-legjenda e skuadrës së Milanit, Billy Costacurta ka folur në prag të derbit të Madoninës. Ai ka kujtuar të kaluarën
Mos flini kurrë më shumë se shtatë orë, është vdekjeprurëse Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën s
5 arsyet pse duhet të pini një lugë çaji uthull molle para se të flini gjumë Do të ishte e kotë t'ju pyesnim në qoftë se e njihni uthullën e mollës pasi kemi folur aq shumë për të dhe e kemi sjellë
Mos flini kurrë të inatosur, ju bën shumë keq Njerëzit e martuar thonë gjithmonë: mos u shtrini për të fjetur kur jeni ende të inatosur. Kjo këshillë duket se nuk
Nëse flini me gojë hapur, rrezikoheni nga disa gjëra A merr edhe ti frymë me gojë kur fle? Ndoshta nuk i ke kushtuar rëndësi këtij vesi, por na besoni kur ju themi se ësh
Nëse vuani nga pagjumësia, një gotë nga ky lëng ju bën të flini si qengj Do të kënaqeni me shijen e shkëlqyeshme dhe me të mirat e shumta të cilat jua ofron kjo pije. Gjumi i mirë është thelbë
Përpiquni ta mbani celularin sa më larg kur flini, ju sëmur pa e kuptuar Një studim i bërë kohët e fundit nga Instituti Kombëtarë Shëndetësor në Britani, na paralajmëron të bëjmë shumë kujdes n
Mos flini kurrë të inatosur, ju bën shumë keq Njerëzit e martuar thonë gjithmonë: mos u shtrini për të fjetur kur jeni ende të inatosur. Kjo këshillë duket se nuk
Kurrë mos flini me celularin në karikim pranë vetes Pasi ta lexoni këtë, do të mendoheni 2 hyrë kur të doni të merrni telefonin para se të shtriheni për të fjetur. Na trego
Pasi të lexoni këtë, nuk do të flini më kurrë me flokët e lagur Të flesh me kokën e lagur nuk është aspak vendimi i mirë Është sigurisht një ndjenjë shumë e bukur kur pas një dite të l
Nëse flini kaq orë gjumë në ditë, rrezikoni të vdisni më shpejt Të fjeturit më shumë se shtatë ose tetë orë në ditë vjen me një shans të theksuar për vdekje të parakohshme. Të paktën s
10 plumba mbi banesën ku flinin fëmijët, si u sulmua shtëpia e gazetares Sulmohet me breshëri kallashnikovi banesa e prindërve të gazetares së “Neës 24”, Klodiana Lala. Fatmirësisht, nga ng
Kur duhet larë floku, në mëngjes apo në darkë? Ekspertët zbulojnë se si ndikon në flokë larja para se të flini dhe cili është dallimi në raport me larjen në mëngjes. K
Nëse flini në këtë krah, duhet t'a lexoni këtë (FOTO LAJM) Fjetja në krahë është pozicioni më i zakonshëm i gjumit – 74% e njerëzve e bëjnë këtë. Profesionistët ende argumentoj
5 gjëra të tmerrshme që mund t’ju ndodhin teksa flini Sigurisht që në fakt gjumi mbetet koha më paqësore për një njeri. Ama ka disa gjëra që mund të ndodhin teksa flini dh
Për gjumë të mirë, ndiqni këto këshilla Disa thonë se teknologjia duhet të fajësohet për mungesën e pagjumësisë. Mungesa e gjumit shpesh mund të jetë edhe e
Pasi bën kaq vjeç duhet që fëmija të ndahet nga prindërit Një studim i ri ka rihapur debatin se kur bebet duhet të fillojnë të flenë në dhomën e tyre. Studimi i ri sygjeron s
10 gjëra interesante që nuk i dinit për gjoksin Sido që t’i quani apo t’i keni gjinjtë tuaj me siguri do t’i kuptoni çdo rresht këtijn artikulli. A jua merrte mendj
Mos flini kurrë përmbys, shkakton dëme serioze Shkrimet dhe këshillat e gjumit janë nga më të ndryshmet. Edhe për pozicionet po ashtu: si duhet t’i mbash flokët gjatë
10 gjëra interesante që nuk i dinit për gjoksin Sido që t’i quani apo t’i keni gjinjtë tuaj me siguri do t’i kuptoni çdo rresht këtijn artikulli. A jua merrte mendj