999 rezultate për

fletevotimet

Janë shpërndarë të gjitha fletëvotimet në gjithë Kosovën Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bën të ditur se gjithë materiali sensitiv, përfshirë edhe fletëvotimet, janë shpërndarë n
Fletëvotimet shpërndahen sot nëpër komuna Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të shpërndajë sot materialin sensitiv nëpër depot komunale. KQZ madje ka bërë edhe
KQZ dërgon fletëvotimet me vulë të RKS-së në veri Veriu i Kosovës është pjesë e pandashme për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, dhe të shtunën edhe në pjesën me banorë me
Zgjedhjet në Drenas, shpërndahet materiali votues Fletëvotimet dhe materialet e tjera që do të përdorën nesër për votim tashmë kanë mbërritur në Drenas. Eskorta që ka
Obama voton para kohe për presidentin e SHBA-së Presidenti Obama si duket është shumë i sigurt për votën e tij dhe për pasardhësin e tij, pasi si një pjesë e madhe e am
Stema e Republikës edhe në fletëvotimet në veri Anëtarët e Komisionit Qendror të zgjedhjeve kanë njoftuar se stema e Republikës së Kosovës do të jetë edhe në fletëvotim
Gjyqësori heq dorë nga stema e Republikës Nga tre janari i vitit 2014 gjykatat nuk përdorim më stemën e vjetër dhe atë të Republikës së Kosovës.Heqjen e stemës KG
Fletëvotimet shtypen në Slloveni Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, pasi ka dështuar me zhvillimin e një tenderi të hapur, ka vendosur që përmes një tenderi
Fletëvotimet do t'i shtypë një kompani e huaj Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që përmes një tenderi një burimor ta kontraktojë kompaninë, e cila do të shty
Partia e Fortë tërhiqet nga zgjedhjet Pasi është hequr stema e Republikës së Kosovës nga fletëvotimet e 3 nëntorit ka reaguar Partia e Fortë, e cila thekson s
Serbët s'e dorëzojnë listën nëse fletëvotimet nuk janë neutrale Serbët do të dorëzojnë listën unike për zgjedhjet e ardhshme lokale, por pasi të binden se fletëvotimet janë neutrale sa
Fletëvotimet, precedent shumë i rrezikshëm Vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), që fletëvotimet të kenë vetëm logon e KQZ-së dhe jo të institucioneve
Fletëvotimet mund ta dëmtojnë procesin zgjedhor Heqja e logove ishte vendimi i djeshëm i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, e cili i ka sjellë dëmtim institucioneve të K
Fletëvotimet pa simbole! Liderët e partive më të mëdha në vend kanë rënë dakord për kërkesën e Serbisë që në fletëvotime për kryetar komunash dhe
Heqja e logos e pakuptimtë Kundër heqjes së logove nga fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntorit është edhe anëtari i Kryesisë së LDK-së, Eqre
Fletëvotimet do të jenë me logo Kryeministri i vendit Hashim Thaçi ka thënë gjatë mbledhjes së qeverisë se fletëvotimet në zgjedhjet lokale të 3 nëntori
Fletëvotimet kompetencë e KQZ-së Çëshja e dizajnimit të fletëvotimeve duket se është një çështje që i takon vetëm dhe vetëm KQZ-së, pasi edhe presidenca
Ramadani:Fletëvotimet të njejta në të gjithë vendin Fletëvotimet e zgjedheve të 3 nëntorit do të jenë të njejta për të gjithë territorin e Kosovës. Kështu ka thënë sekretar
Pas 27 gushtit do vendoset për fletëvotimet Vendimi për pranimin ose jo të simboleve të Kosovës në fletët e votimit për zgjedhjet e 3 nëntorit, Komisioni Qendror i
KZQ-ja (s’)është nën presion për simbolet Mesa duket çështja e simboleve në fletëvotimet për zgjedhjet lokale të 3 nëntorit në Kosovë, ka sjell përçarje brenda Ko