999 rezultate për

flamurit

Valëvitja e flamurit kuqezi në Itali, mediat serbe: Skandal dhe provokim (FOTO LAJM) Mediumet serbe e kanë cilësuar si skandal dhe provokim valëvitjen e flamurit të Shqipërisë nga disa tifozë në stadiumin
"Çmendet" Enca, zhvishet pranë flamurit kuq e zi (FOTO LAJM) Enca Haxhiu është ndër këngëtaret, e cila është mjaft e komentuar në mediat rozë. Me postimet e ndryshme në rrjete socia
Ky është vendimi i rreptë i gjykatës maqedonase për shqiptarin që ngriti flamurin Gjergj Prenkoçaj u dënua me 1100 euro gjobë dhe u dëbua nga Maqedonia me ndalesë kthimi për 5 vite, vetëm për shkak se d
Mijëra shqiptarë ëndërrojnë të jetojnë në Gjermani por a e dini kuptimin e flamurit gjerman? Para 100 vitesh tre ngjyra - e zeza, e kuqja dhe e arta u kthyen në ngjyrat kombëtare gjermane. Por ky kombinim ka një h
Rreth flamurit të përbashkuar! Studentët këndojnë himnin dhe bëjnë thirrje për bashkim (VIDEO) Rreth flamurit të përbashkuar/ Me një dëshirë dhe një qëllim! Këto janë strofat që po mbizotërojnë sheshin para Minis
"Po pse mor Krye M… ynë?", deputeti i PD-së kërkon falje për gafën e flamurit Shqipëria ka festuar 106-vjetorin e Pavarësisë dhe si çdo vit kjo fëstë është uruar edhe nga politikanët tanë. Por m
Vajza nga Fieri i habit të gjithë, bën shqiponjën me 36 mijë gozhdë Flamujt na kanë shoqëruar këto dy ditë, dhe mesa duket format që vjen ky simbol unik nuk kanë fund. Kështu një vajzë
Deputetja kanadeze uron shqiptarët në shqip (VIDEO) Deputetja kanadeze, Julie Dabrusin, ka mbajtur një fjalim në parlamentin kanadez për nder të 28 nëntorit. Ajo në fja
Uroi ditën e Flamurit me foto provokuese, fansat masakrojnë Oriola Marashin Oriola Marashi tashmë prej kohësh ka tërhequr vëmendjen e gjithë mediave, dhe është kthyer në një person shumë të koment
Dua Lipa uron shqiptarët, i dashuri i saj ka mësuar shqip (VIDEO) Së pari duhet thënë se Dua Lipa është padyshim këngëtarja shqiptare më me shumë suksese në botë. Bukuroshja e Kosovë
Pamje emocionuese, tifozët e Shkupit dhurojnë spektakël në stadium (VIDEO) Ndeshja e sotme në kampionatin maqedonas mes dy skuadrave shqiptare, Shkupit dhe Renovës ka sjellë një moment fantastik
Duda Balje feston ditën e flamurit me shqiptarët (FOTO LAJM) Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje duket të jetë e kujdesshme për festat kombëtare. Me rastin e ditës së Fla
Gazeta zvicerjane uron shqiptarët në shqip (FOTO LAJM) Një urim i veçantë për shqiptarët me rastin e festës të flamurit vjen edhe nga njëra ndër gazetat më të mëdha zviceriane
Avokati dënon hedhjen e firmave nga Rama dhe Haradinaj në flamur: Përdhosje! Avokati kosovar, Dastid Pallaska e ka konsideruar firmosjen e flamurit shqiptar nga Rama dhe Haradinaj një përdhosje.
Shqipëria nuk hesht pas djegies së flamurit shqiptar në Athinë Ministria e Punëve të Jashtme e Shqipërisë, ka thirrur sërish sot në takim ambasadoren e Greqisë, Eleni Surani. Ambas
Thaçi nuk mohon heqjen e flamurit të Kosovës nga Erdogani Presidenti Hashim Thaçi ka reaguar pas deklaratës së Vuçiçit se Erdogani hoqi flamurin e Kosovës pas kërkesës së tij. Po
Erdogan: Sulmi ndaj ekonomisë turke është sulm ndaj Islamit dhe flamurit Ndërkohë që Lira turke po kalon ditët më të vështira, pasi ka humbur 40 % ndaj dollarit amerikan vetëm në vitin 2018, sh
Policia arreston dy të dyshuar për djegien e flamurit turk Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Gjakovë pasi që në rrjetet sociale kanë publikuar video duke djegur flamuri
Përkujtohet 21-vjetori i ngjarjeve të përgjakshme në Gostivar, kur shqiptarët u ngritën në mbrojtje të flamurit Ishte 9 Korriku i vitit 1997 kur Gostivari u vu në qendër të vëmendjes së opinionit vendas dhe ndërkombëtar si asnjëherë
Nacionalistët serb djegin flamurin shqiptar (VIDEO) Serbë të shumtë janë mbledhur mbrëmë në rrugët e Zurichut të Zvicrës, pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Z