999 rezultate për

flamurin

Gjuzi i jep flamurin Bushatit, cili është qëllimi i tij Deputeti Kujtim Gjuzi në seancën e sotme ka ngritur lart flamurin shqiptae për shkak se ka qenë i irrituar me mazhorancë
Albin Kurti bashkon flamurin e Shqipërisë me atë të Kosovës në zyrën e tij Në intervistën e tij të parë si kryeministër i Kosovës, Albin Kurtit i ka dalë edhe detaji ndryshe në zyrën e tij. Ai
Plas mes Greqisë e Turqisë, reagon ministri turk pasi eurodeputeti grek u grisi flamurin Një ligjvënës grek që po shqyen një kopje të një flamur turk gjatë një debati në PE po bën xhiron e rrjetit. Ministri
Plas keq mes Turqisë dhe Greqisë, eurodeputeti gris flamurin live (VIDEO) Ioannis Lagos, europdeputeti grek gjatë fjalës së mbajtur në seancën e Parlamentit Europian mbi emigracionin ka grisur f
Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-ve Qindra studentë iranianë u mblodhën për të protestuar, por një gjest i tyre ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore
Shkruan shqip dhe vendos flamurin kuqezi, mesazhi i veçantë i Bayern Munich (FOTO LAJM) Bajern Mynihu është skuadra më e madhe në Gjermani e cila ka fituar shumë trofe dhe ka tifozë të shumtë në gjithë botën.
Shqiptarët të lirë të ngrenë flamurin Kombëtar në Malin e Zi, reagon Meta Ka reaguar edhe Presidenti i Republikës Ilir Meta, lidhur me miratimin në Kuvendin e Malit të Zi, për t’ju garantuar pak
Serbi tenton t'i marrë flamurin shqiptar dasmorëve, por e pëson Policia e Kosovës ka arrestuar një serb, pasi kishte tentuar që t’u marrë flamurin një kolone dasmorësh. Ngjarja ka n
Lutja për Shqipërinë nga Tetova, nxënësit shpalosin flamurin gjigant (VIDEO) Të gjitha janë solidarizuar me vendin tonë në këto ditë dhimbjesh. Nxënësit e shkollës së mesme të mjekësisë “Nikolla
NATO solidarizohet me Shqipërinë, ul flamurin kuqezi në gjysmështizë Shqipëria po kalon orë tmerri, pas tërmetit të rënë në Durrës e Shijak që u ndje në të gjithë vendin. Për t’u solidar
12 viktima, Presidenca ul flamurin në gjysmë-shtizë (VIDEO) Flamuri Kombetar ulet ne gjysme shtize ne Institucionin e Presidentit te Republikes. Kreu i shtetit, Ilir Meta, perme
I vunë gjobë pse ngriti flamurin shqiptar, bashkatdhetarët nuk e lënë në "baltë" shkodranin Mali i Zi dënoi shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
U dëbua nga Mali i Zi pse valëviti flamurin kuqezi, flet aktivisti shkodran Mali i Zi dënon shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Në krah me flamurin shqiptar, dëbohet dhe gjobitet shqiptari në Malin e Zi Shqiptari Irfan Domnori 64 vjec nga Shkodra Republika e Shqipërisë, e presin ditë të vështira. Kjo pasi Policia në
Pas Grezdës reagon edhe Xhaka: Kjo është arsyeja që nuk erdha në Kombëtare Taulant Xhaka, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit te Kombëtarja. Mesfushori kuqezi është shprehur se nuk e ka refuzua
Me flamurin kuqezi në makinë, reperi serb i tërbon të gjithë (VIDEO) Një repist i ri serb ka bërë "namin" me këngën e tij të re, duke i portretizuar dy kombet si një familje të madhe. I
Valvit flamurin kuq e zi në Greqi, Enrique Iglesias lumturon fansat shqiptarë (FOTO LAJM) Enrique Iglesias tani të duam edhe më shumë! Mbrëmjen e kaluar Enrique Iglesias mbajti koncertin e tij të radhës në G
"Luftë" mes tifozëve të Unitedit dhe atyre të Partizanit: Anglezët tentuan ta vendosin flamurin e Kosovës (VIDEO) Ndeshja ndërmjet Partizanit dhe Manchester Unitedit e zhvilluar në Beograd në kuadër të Ligës së Evropës ka sjellë pamje
"Të fuqishëm, ngjyrë ulliri dhe me flamurin tonë": Mediat serbe zbulojnë foto të helikopterëve të marrë nga Rusia Rusia i dha Serbisë tre helikopterë Mi-17 pas një marrëveshjeje të arritur mes dy presidentëve Putin dhe Vuçic. Tre
Grekët ndërtojnë flamurin 6 dynym kundër turqve (FOTO LAJM) Prej muajsh raportet mes Turqisë dhe Greqisë janë të tensionuara. Grekët raportojnë vazhdimisht futje të avionëve turq n