999 rezultate për

fjalim

"E la në baltë", avokatit të Trump i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO LAJM) Avokati i Donald Trump, Rudy Giuliani, ka mbetur në "baltë" nga boja që kishte përdorur për flokët teksa mbajti një konf
DW: A do ta respektojë Trump traditën me një fjalim ku të pranojë humbjen? Pranimi publik i humbjes nga kandidatët që humbasin ka qenë element kryesor i zgjedhjeve presidenciale të SHBA që më 189
"Nuk do t'i shoh shtetet kuq e blu", fjalimi i plotë i fitores së Biden Në fjalimin e mbajtur me rastin e fitores, Joe Biden tha se nuk do t’i shikojë shtetet që votuan pro ty dhe ata ato që v
Trump: Humbja nuk është kurrë e lehtë, të paktën jo për mua Pasi mbajti 14 tubime në tre ditë, Presidenti Donald Trump po kalon Ditën e Zgjedhjeve në Shtëpinë e Bardhë duke bërë th
Elisa mallëngjehet nga fjalimi i "Skëndërbeut" (FOTO LAJM) Ditën e sotme u mbajt Asambleja e PS ku kryeministri Edi Rama me tone të bindura kërkoi nga shqiptarët një mandat të 3-t
Zbulohet fjalimi i Esat Pashës në Parlamentin Osman: Shkodranët e pritën Turgut Pashën mirë, ai i burgosi Esat Pasha është një ndër figurat më kontradiktore të historiografisë shqiptarë. Në lidhje me të ka raportime që shkojnë
Kërkohet shkarkimi i Ramës në Kuvend: Fjalimi që mund t'i kushtojë shumë Një debat që ka patur në Kuvend me deputetin Adriatik Alimadhi, duket se do t'i kushtojë shumë kryeministrit Edi Rama.
Fishkëllima dhe hedhje letrash, ndërpritet fjalimi i Hotit për dialogun Një incident ka ndodhur gjatë tryezës së organizuar nga KDI, e ku ishte duke folur kryeministri Hoti. Në momentin që
Shtëpia e Bardhë publikon një pjesë të fjalimit të Hotit (VIDEO) Faqja zyrtare e Shtëpisë së Bardhë ka publikuar një pjesë të fjalimit të kryeministrit Avdullah Hoti. Postimit të kësaj
"Fjalimi i parë jo keq", Tahiri nxjerr videon e rrallë me fëmijët e tij (VIDEO) Ish ministri Saimir Tahiri ditën e sotme nuk ka ngurruar të ndajë me ndjekësit momentete nga përditshmëria me fëmijët e
Udhëton 22 orë për të votuar shqiptarët në Malin e Zi, Emina Cunmulaj mban fjalimin emocionues (VIDEO) Modelja shqiptare Emina Çunmulaj ka udhëtuar prej Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të hedhur votën në zgjedhjet që
Zbulohet fjalimi i Messit në pushimin e ndeshjes me Napolin: Të mos bëhemi budallenj Barcelona fitoi 3-1 ndaj Napolit në "Camp Nou" dhe siguroi kalimin në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Për katalan
Fjalimi i Thaçit pas intervistimit në Hagë: Këto janë shpifje ndaj UÇK-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i është drejtuar qytetarëve për çështjen e intervistimit nga Specialja, lidhur me akt
Fjalimi historik i Fadil Vokrrit para katër viteve, që bëri me lot të gjithë 3 maj 2016 është data historike e futbollit kosovar. Në këtë datë u bë pranimi i Kosovës me të drejta të plota në UEF
Ministrja ngatërrohet në fjalimin për shqiptarët dhe harron t'a presë: Edhe njëherë! (VIDEO) Një gafë njerëzore është bërë nga ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manstirliu e cila ditën e sotme prezantoi planin e mas
I kërkon falje dhe i bën apel qytetarëve, Boris Johnson mban fjalimin e parë pasi mposhti COVID 19 Mbretëria e Bashkuar është në momentin e rrezikut maksimal në shpërthimin e koronavirusit, ndaj qytetaret duhet te bejne
Reali kujton fjalimin motivues të Zidane në finale ndaj Juventusit (VIDEO) Para tre vitesh Real Madrid mbrojti titullin e në Ligën e Kampioneve, kur në Cardif mposhti 4:1 në finale Juventusin.
Fjalimi i fundit ka qenë në 2002, çfarë pritet të thotë sot mbretëresha Elizabeta II Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeta II do të dalë sot në një konferencë të rrallë televizive, raporton Daily Mai
Drithëroi parlamentin me fjalimin për Shqipërinë, përcillet për në banesën e fundit deputeti grek Është përcjellë sot për në banesën e fundit, heroi i luftës, i cilësuar si “Partizani i fundit i Evropës”, ish deputeti
Ndahet nga jeta ish deputeti grek që drithëroi parlamenti me fjalimin për Shqipërinë (VIDEO) Ish-deputeti grek Manolis Glezos është ndarë sot nga jeta në moshën 98-vjeçare si pasojë e një ataku kardiak. Ish dep