999 rezultate për

fjales

"Nuk kemi nevojë për tra mes dy vendeve", Rama mungon gjatë fjalës së Vjosa Osmanit në Kuvend Presidentja në detyrë e Kosovës, Vjosa Osmani ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend, ku është shprehur se lufta Çlirimtare n
Do t'i shihni me sy tjetër, cila është origjina e fjalës "Avokado" Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri. Ka shumë arsye për të dashur avokadot. Jo vetëm
Lojë fjalësh mes Lampard dhe Mourinhos rreth çështjes së titullit Frank Lampard nuk ka qenë dakord me pretendimin e Jose Mourinhos se Tottenhami nuk janë në garën për titull pasi trajner
Revolucioni Portokalli: Dita e lirisë dhe dinjitetit, dëshira për të kërkuar të drejtën e fjalës Nga Marina Kerceli: Revolucioni portokalli ose i ashtuquajturi" revolucioni me ngjyra", nuk ishte gjë tjetër
Do t'i shihni me sy tjetër, cila është origjina e fjalës "Avokado" Ju kurrë nuk do të shikoni një avokado në të njëjtën mënyrë përsëri. Ka shumë arsye për të dashur avokadot. Jo vetëm
Veliaj sqaron qëllimin e fjalës "zdromsa": E kanë nxjerrë nga konteksti Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka shpjeguar qëllimin e fjalës “Zdromsa”, e cila bëri jo pak zhurmë në medi
Para fjalës me qytetarët, Thaçi do të takohet me Ramën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, në ora 18:50. Takimi i ty
Ky shtet ndalon përdorimin e fjalës ''koronavirus'', arrestohet kushdo që shihet me maskë Turkmenistani ka ndaluar mediat të përdorin fjalën koronavirus, raportojnë mediat e huaja. Sipas një deklarate nga Ga
"Do të paguhen një më një!", OSHEE reagon pas fjalës së Ramës: Ja si do t'i paguani lekët Qeveria deklaroi sot se pagesat e dritave nuk do të ndalen për shkak të situatës së koronavirusit. OSHEE ka njoftuar
Paralajmërimi i fortë i Murrizit: Opozita Parlamentare 0 vota reformës zgjedhore! I ftuar në Top Channel, në studion e emisionit “Top Talk”, ishte deputeti Muslim Murrizi. Gjatë fjalës së tij ai u shpre
Ligji për mediat, Basha: Atentat ndaj lirisë së fjalës! Kryetari i PD-së Lulzim Basha, ka reaguar për paketën ligjore antishpifje, të cilën qeveria kërkon ta kalojë në parlamen
Berisha për paketën anti-shpifje të Ramës: Emergjencë kombëtare, është xhelat i fjalës së lirë I pranishëm në Aktivitetin e përvitshëm të Akademisë Politike, ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një deklaratë të as
Sot i janë "sulur" medias, dikur maxhoranca protestonte për fjalën e lirë Manjani ka publikuar një foto të Grupit Parlamentar Partisë Socialiste, në vitin 2010, ndërsa protestonin me maska të ze
Shumica nuk e dinë, por ju mund të bëni këtë veprim me tekstin në WhatsApp Whatsapp është programi më popullor në botë për biseda elektronike, kryesisht falë risive që sjell vazhdimisht. Për s
Teknologjia po "rrëmben" gjuhën e natyrës "Apple", "tweet", "cloud", "stream"- janë fjalë që dikur krijonin vizione të gjalla të natyrës, tani janë sinonim i botë
"Duhet ti qëndrojmë fjalës"- Ministri gjerman: BE duhet të marrë vendim për Shqipërinë në qershor Ndërsa Ministri gjerman i Shtetit për Evropën në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth (SPD) kërkon një vendim të
Rama uron muajin e Ramazanit duke bërë një gafë të madhe (FOTO LAJM) Kryeministri Rama ka bërë një postim me të shpejtë në faqen e tij të Facebook-ut mëngjesin e sotëm duke i uruar besimtar
Thaçi ende vazhdon me lojëra fjalësh, mendon se i merr Serbisë pa i dhënë Hashim Thaçi ka thënë se nuk prek asgjë nga takimi i Berlinit i thirrur nga Kancelarja Angela Merkel ku do të takohen zy
Thaçi bën lojra fjalësh: Kurrë nuk ka shkëmbim territoresh, korrigjim po Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se kurrë nuk do ketë shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë. Gjatë f
Kjo modele i ka këmbët kilometrike në kuptimin e vërtetë të fjalës (FOTO LAJM) Nëna e dy fëmijëve, Im Ostergren poston foto e video ku nxjerr në pah këmbët e saj 101 cm të gjatë. Një modele suedez