999 rezultate për

fjala

Ministri i del nga fjala Ramës: Plazhet hapen më 1 qershor! Pavarësisht se kryeministri Edi Rama deklaroi se plazhet në Shqipëri do të hapen më 10 qershor për të gjithë, urdhrat ng
Nga tërmeti te koronavirusi, çfarë kanë kërkuar më së shumti shqiptarët në internet Gati një muaj që jemi izoluar si pasojë e pandemisë dhe e vetmja zgjidhje apo shpëtim na duket lundrimi në internet.
Koronavirus dhe tërmet, çfarë kanë kërkuar më shumë në Google shqiptarët? Kur po bëhet gati një muaj që ka nisur kufizimi i lëvizjeve dhe shqiptarët janë vendosur në karantinë të detyruar brenda
Shkarravitet tabela e ASHMAA, fshihet fjala "e veriut" dhe shkrimi në gjuhën shqipe Vandalizmi ndaj tabelave tre gjuhësore nuk ka të ndalur. Këtë radhë viktimë të keqtrajtimit ishin tabelat e vendosura në
Sot dita e dytë e Kongresit Zgjedhor të PS, edhe fjala e Ramës pjesë e axhendës Në orën 10.00 pritet të nisë punimet Kongresi i PS, në ditën e dytë, që është edhe dita qendrore. Disa nga ministrat
Xhemi nuk e harron Alketën, "hakmerret" edhe pas disa muajsh: Që mos të ngjaj si gagaçe E ftuar sot në “Ftesë në 5”, Xhemi Shehu duket si i ktheu përgjgjie edhe pse me shaka Alketa Vejsiut ne lidhjen me “sher
A e dini pse themi "Alo" kur përgjigjemi në telefon? Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon. Në fakt, kjo fjalë ë
Kryefjala e trendit të momentit, si u veshën të famshmet shqiptare me kuadrate (FOTO LAJM) Trendet e veshjeve janë gjatë gjithë kohës në ndryshim dhe sa hap e mbyll sytë ajo çfarë mbajmë veshur ka dal nga moda p
Paketa anti shpifje në Komisionin e Venecias, Basha: Provë që cënohet fjala e lirë Kryetari i Partisw Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Par
Kryefjala e trendit të momentit, si u veshën të famshmet shqiptare me kuadrate (FOTO LAJM) Trendet e veshjeve janë gjatë gjithë kohës në ndryshim dhe sa hap e mbyll sytë ajo çfarë mbajmë veshur ka dal nga moda p
LISTA/ Fjala më e kërkuar në Google për vitin 2019 Disney Plus ishte termi më i kërkuar në Google në Shtetet e Bashkuara për vitin 2019. Në nivel global, termi kryesor
Kundër paketës së Ramës, Çipa: Po kërcënohet fjala e lirë Kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa, tha se ligjet e paketës anti-shpifje janë një kërcërnim për fja
Fjala fyese që Edi Rama i dërgoi Kujtim Gjuzit: Mos hajde si pede*ast në Kuvend! Janë zbuluar mesazhet kërcënuese që deputeti Kujtim Gjuzi pretendon se ia ka dërguar kryeministri Edi Rama. Në foto
Kordelet kryefjala e vjeshtës! Këto janë modelet që do të bëjnë namin (FOTO LAJM) Gjatë vjeshtës flokët është mirë që t’i mbajmë të shkujdesur, pa i drejtuar apo pa e tepruar me onde. Në këtë periudhë f
Vuçiç: Kosova, fjala më e shtrenjtë për neve Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, theksoi se arritja e një marrëveshjeje me shqiptarët, do të ishte shumë e rëndësishme
A e dini çfarë do të thotë fjala "Coca Cola"? Coca Cola është një ndër fjalët më të njohura në botë pras asaj "Ok", megjithatë pak e dinë kuptimin e saj. Ajo vjen
Protesta drejt mbylljes, fjala e Bashës Gjatë fjalës së tij para selisë së PD-së, kreu i saj Lulzim Basha falenderoi dhjetëra mijëra qytetarët që morën pjesë në
Këshilltarit të Veselit nuk i pëlqen fjala islame e Xherdan Shaqirit (FOTO LAJM) Blerim Latifi, këshilltar i Kadri Veselit, ka thënë se Xherdan Shaqiri s’ka shkollim adekuat për të folur për identiteti
Norvegjia hap restorantin e parë nënujor në Europë (FOTO LAJM) Njerëzit arrijnë që gjithnjë të krijojnë diçka të veçantë, por padyshim se bukuritë më të mëdha i ka vetë natyra. Por
Historia e Erison Durdajt, djalit 7-vjeçar që humbi jetën nga shpërthimi i Gërdecit Zamira është nëna që humbi djalin e saj, i quajtur Eri, gjatë shpërthimit të armëve në Gërdec. Për “Top Story”, ajo t