999 rezultate për

fizike

Manchester United rikthehet në stërvitje, "mahnitet" stafi mjekësor Lojtarët e Manchester United janë rikthyer në stërvitje në gjendje të shkëlqyer fizike, duke kënaqur stafin mjekësor të
Plas sherri në familje, arrestohen tre persona në Tiranë Policia e RTiranës ka arrestuar A. I., 43 vjeç, në fshatin Koçaj, pas një konflikti për motive pronësie me dy vëllezërit
Ronaldo përgatitet për sprintin final, bardhezinjtë me sytë nga portugezi Juventus i është rikthyer stërvitjes në grup, ndërkohë një vëmendje të veçantë ka Cristiano Ronaldo. Pese herë fituesi i
Shkelma dhe grushte, degjeneron në përplasje fizike protesta te Ministria e Brendshme (VIDEO) Ka degarduar në përplasje fizike protesta që po zhvillohet në këto momente të Ministria e Brendeshme. Nga pamjet shih
Pipero i frikësohet hapjes së Shqipërisë gjatë COVID-19: Mos harroni distancën! "Virusi vazhdon të qarkullojë, dhe është e domosdoshme të ruajmë distancën fizike 1.5-2 metër..." Një nga emrat e njo
Çfarë i ndodh trupit dhe trurit pas 7 javësh izolim Vetë-izolimi në shtëpi për më shumë se 7 javë, ka ndikuar ndjeshëm në shëndetin mendor të njerëzve, por jo vetëm. Karant
Çfarë ndodh me ne pas 7 javësh izolim Vetë-izolimi në shtëpi për më shumë se 7 javë, ka ndikuar ndjeshëm në shëndetin mendor të njerëzve, por jo vetëm. Karant
4 kombinime shenjash horoskopi që s'i lidh asgjë përveç kimisë fizike Duhet të dini se ka kombinime shenjash që nuk kanë asnjë lidhje me njëri tjetrin emocionalisht, por kur vjen puna tek ki
"Me ndeshje çdo 3 ditë do të ketë pasoja shumë të rënda fizike për futbollistët" Prej më tepër se një muaji futbolli është ndalur për shkak të pandemisë së Koronavirusit, që u ka marrë jetën mijëra nje
Kur do të fillojë lehtësimi i masave? Flet ministri i shëndetësisë Venko Filipçe, Ministri i Shëndetësisë, sot në një video intervistë për “Deutsche Welle” tha se Qeveria po konsideron do
Një muaj karantinë, çfarë mund të ndodhë me gjendjen mendore dhe fizike Ata që rrezikojnë më shumë të preken nga karantina janë të rriturit me probleme të mëparshme shëndetësore. Ky është rez
Sekretet e yjeve: Ç'bëjnë gratë e famshme për një trup perfekt? (FOTO LAJM) Të gjitha tundohemi të dimë se si ja dalin yjet të qëndrojnë shumicën e kohës në formën më të mirë fizike. A ka ndonjë s
Mëngjes apo pasdite, kur është koha ideale për të bërë ushtrime fizike? Nëse doni të keni format e duhura trupore, të digjni më shumë kalori dhe të keni shëndet të mirë duhet të bëni ushtrime
Përleshje fizike në qendrën e studentëve ku është karantinuar Robert Berisha! Policia jep detajet Një përleshje fizike ka ndodhur të enjten mbrëma në Qendrën e Studentëve e cila tashmë është shndërruar në karantinë për
Sekretet e yjeve: Ç'bëjnë gratë e famshme për një trup perfekt? (FOTO LAJM) Të gjitha tundohemi të dimë se si ja dalin yjet të qëndrojnë shumicën e kohës në formën më të mirë fizike. A ka ndonjë s
Klubet e Serie A mbledhje për nisjen e stërvitjes, debat mes Lazios dhe Interit Klubet e Serisë A do të bëjnë një mbledhje virtuale jozyrtare nesër, për të vendosur mbi datat e rikthimit në stërvitje,
"Pas vendimit të UEFA-s, gjendja fizike dhe psiqike e futbollistëve do të jetë e dobët" Nëpërmjet video-lidhjes, UEFA dje ka zhvilluar një mbledhje emergjente me 55 Federatat anëtare, anëtarët e Komitetit Ekz
Kërcënonte me jetë nusen e djalit, parandalohet tragjedia në Lezhë Policia e Lezhës ka parandaluar një ngjarje të rëndë kriminale në familje. Mësohet se vjehrri ushtronte dhunë fizike
MAQEDONI E VERIUT/ Numri i të infektuarve i pandryshuar, ashpërsohen masat kundër korona virusit (VIDEO) Tre të moshuarit e infektuar me korona virus kanë përkeqësim të lehtë të gjendjes shëndetësore e kurse një person është
Mëngjes apo pasdite, kur është koha ideale për të bërë ushtrime fizike? Nëse doni të keni format e duhura trupore, të digjni më shumë kalori dhe të keni shëndet të mirë duhet të bëni ushtrime