999 rezultate për

fizik

Rrahu dhe i theu telefonin ish-burrit, arrestohet 35 vjeçarja në Vlorë Një 35-vjeçare është arrestuar nga policia e Vlorës pasi akuzohet se një ditë më parë ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-
Arbana surprizon ndjekësit, shfaqet në supër formë menjëherë pas lindjes (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur, Arbana Osmani u bë nënë për herë të dytë me djalin e saj të cilin së bashku me Eduartin, vendosën
Prishtinë, djali sulmon fizikisht dy prindërit e tij Gjatë ditës së djeshme, në ora 15:00, Policia e Kosovës mori një informacion se në Prishtinë ka pasur një rast me dhunë
"20 mijë dollarë nga Amerika", shkarkohet nga detyra zv.komandanti i Gardës së Republikës Vettingu ka shkarkuar nga detyra Besim Shabanin, zv drejtorin për Sigurinë Fizike të PLSH-ve, të personaliteteve të lart
Tapë në timon dhe kanabis me vete, arrestohen 6 persona në Tiranë Policia e Tiranës ka arrestuar gjashtë persona në orët e fundit. Sipas bluve të kryeqytetit të arrestuarit akuzohen për
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Fizikanët dëshmojnë se udhëtimi në kohë është "matematikisht i mundshëm" Shkencëtarët në Australi pretendojnë të kenë provuar se udhëtimi në kohë është teorikisht i mundur pasi zgjidhet një par
Maqedonia e Veriut prezanton nesër platformën e mësimit online Ministria e Arsimit në Maqedoninë e Veriut ditën e nesërme do të prezantojë Platformën nacionale për zhvillimin e mësimi
Mahnit rrjetin me fizikun, ndryshimi drastik i 74 vjeçares që mezi ngjiste shkallët (FOTO LAJM) Nuk është kurrë vonë për të bërë gjërat që t’i dëshiron e që të bëjnë të ndihesh më mirë. Shembulli për këtë është 74
Ndeshja e parë në drejtimin e Barcelonës, Koeman: Trincao blerje e shkëlqyer, Messi duhet të përmirësohet fizikisht Ronald Koeman dha përshtypjet e tij për testin e parë parasezonal midis Barcelonës dhe Nastic, që përfundoi 3-1 për "bla
Rrahën familjarët, arrestohen katër persona në Vlorë dhe Sarandë Katër persona, tre prej të cilëve për dhunë në familje dhe njëri për drejtim të motorit pa leje, janë arrestuar nga Poli
“Jahja Kemal” e gatshme për mësim me prezencë fizike, dezinfektohen të gjitha hapësirat (VIDEO) Kolegji “Jahja Kemal” është plotësisht e përgatitur për fillimin e vitit të ri shkollor me prezencë fizike. Nxënësit
12 shenja që tregon se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi Kur njerëzit ndihen të rraskapitur, instinkti i tyre i parë është të kontrollojnë shëndetin e tyre. Sidoqoftë, shkaku i
Hapen shkollat në vend, ulen në banka 5400 nxënës Janë hapur sot 600 shkolla publike në Shqipëri para fillimit të vitit shkollor për 5400 nxënës që nuk kanë ndjekur mësim
Dhunoi baskëshorten dhe të bijën e më pas i kanosi me thikë, kapet "i forti" i Elbasanit Policia e Elbasanit ka arrestuar një 46-vjeçar pasi kanosi me thikë gruan e vajzën. Përvec kësaj, ushtroi dhunë fizike e
Mahnit rrjetin me fizikun, ndryshimi drastik i 74 vjeçares që mezi ngjiste shkallët (FOTO LAJM) Nuk është kurrë vonë për të bërë gjërat që t’i dëshiron e që të bëjnë të ndihesh më mirë. Shembulli për këtë është 74
Përndiqte dhe dhunonte vajzën 14-vjeçare, babai e merr peng Një 18-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi përndiqte një vajzë të mitur.dhuna-ndaj-grave Në prangat
I dhunoi vajzën 14 vjeçare, arrestohet babai pasi mori peng adoleshentin Poicia e Elbasanit ka arrestuar një 18 vjeçar pasi përndiqte dhe ushtronte dhunë fizike e psikologjike ndaj një të mitur
Leximi i celularit shtrirë? Ja ç’ndodh me kockat tona! Njeriu ka nevojë për një kohë pushimi dhe rikuperimi përgjatë veprimtarisë së 24-orëshit, përfshirë këtu dhe orët e gjum
Të martën, seanca e parë konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut Kuvendi i Maqedonisë së Veriut informon se të martën (4 gusht) në orën 12:00, do të mbahet seanca konstituive për përbër