999 rezultate për

fizibilitetit

Mashtrimi 700 milion euro me inceneratorët Nga Klodian Tomorri: Si u falsifikua studimi i fizibilitetit të inceneratorit për të rritur faturën e buxhetit Një
Studimi i Fizibilitetit, Kuçi prezanton disa nga detyrat e realizuara Ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi prezantoi sot para Komisionit për Integrime Europiane të Kuvendit të Kosovës, detaj
Kosova, partner i barabartë në raport me BE-në Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Çitaku, u paraqit sot para Komisionit Parlamentar për Integrim Evropian me raport
Studimi i Fizibilitetit, MI nis përgatitjen e Planit të Veprimit për vitin 2013 Ministrja e Integrimit, Vlora Çitaku tha të hënën se Studimi i Fizibilitetit dhe fillimi i negociatave për Marrëveshjen
Raporti i studimit të fizibilitetit, Thaçi kërkon plotësimin e kritereve Në mbledhjen e Komisionit ndërministror për integrime evropiane, kryeministri Hashim Thaçi kërkuar nga të gjithë ministr
MPJ përshëndet dorëzimin e studimit të fizibilitetit për Kosovën Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet dorëzimin e studimit të fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim-Asocimit me
Studimi i Fizibilitetit i dorëzohet edhe Mustafës Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa të enjten ka pritur në takim përfaqësuesin e BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, i ci
Kosova, e gatshme për të hapur negociatat për MSA-në Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga mirëpriti aprovimin e Studimit të Fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim-Asoc
KE miraton studimin e fizibilitetit për Kosovën Komisionit Evropian ka miratuar Studimim e Fizibilitetit për Marrëveshjen e Stabilizim Asociimit me Kosovën, me të cilin
KE publikon sot studimin e fizibilitetit për Kosovën Komisioni Evropian do të publikojë sot strategjinë e zgjerimit dhe sfidat kryesore për vitin 2012-2013 bashkë me vlerësi
Studimi i Fizibilitetit, Fyle të enjten në Kosovë Komisioneri Europian i Zgjerimit Stefan Fyle do të mbërrijë të enjten në Prishtinë për të sjellë dokumentin e Studimit t
Raporti i Studimit të Fizibilitetit të Kosovës, Çitaku optimiste Në datë 10 dhjetor do të publikohet Raporti i Studimit të Fizibilitetit të Kosovës nga Komisioni Evropian, ministrja e I
Raporti i KE, evidentohen disa nga problemet kryesore në Kosovë Lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, reformat e gjyqësorit, zgjidhja e çështjeve të hapura, çështja e lir
Raporti për Studimin e Fizibilitetit dorëzohet me 10 tetor Raporti për Studimin e Fizibilitetit do t’i dorëzohet Kosovës më 10 tetor. Lajmi është bërë i ditur nga zyra e shefes se
Priten rezultate pozitive nga raporti për studimin e fizibilitetit Institucionet e Kosovës presin rezultate pozitive në raportin e studimit të fizibilitetit për Kosovën, i cili pritet të
Jahjaga takim me Zhbogar dhe Meredith Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga priti sot z. Lawrence Meredith, udhëheqës i Misionit Faktmbledhës p
Studimi i Fizibilitetit, misioni i KE-së zbarkon në Prishtinë Delegacioni i misionit fakt-mbledhës i Komisionit Evropian i cili po qëndron në Kosovë, për verifikimin e përgjigjeve në
Dorëzohen përgjigjet për Studimin e Fizibilitetit Qeveria e Kosovës ka dorëzuar përgjigjet në pyetësorin për përgatitjen e Studimit të Fizibilitetit për Marrëveshjen e St
Pyetësori i studimit të fizibilitetit dorëzohet në 8 qershor Me 4 qershor pyetësori i studimit të fizibilitetit do të jetë gati, ndërsa më 8 qershor do t’i dorëzohet Komisionit Evro
Gati përgjigjet për pyetësorin për studimin e fizibilitetit Ministria e Punëve të Brendshme (MPB), i ka bërë gati përgjigjet e pyetësorit për studimin e fizibilitetit, të parashtru