72 rezultate për

fituesit

Lufta e Dytė Botėrore / Misionet qė pėrcaktuan fituesit Lufta e Dytė Botėrore u shenjua nga disa prej betejave mė tė mėdha tė historisė sė njerėzimit. Luftuar nga milioina usht
Vodafone dhuron makina dhe njė super apartament nė kėtė prag festash Pasditja e sė enjtes nuk ishte nje pasdite e zakonshme nėntori pėr fituesit e fazės sė dytė tė shorteut Vodafone My Drea
Shpallen fituesit e fazės finale pėr nė Universitete, verifikoni emrin Ministria e Arsimit publikon listėn e fituesve tė fazės sė tretė tė seleksionimit pėr nė Universitete. Nė dokumentet
Universitetet, nesėr shpallen 19 mijė fituesit pėrfundimtarė Nesėr, Ministria e Arsimit do tė pub likojė listėn pėrfundimtare tė fituesve nė universitetet publike. Nė kėtė listė, ve
Shpallen fituesit e universiteteve, ja lista e plotė Ditėn e sotme, Ministria e Arsimit dhe Sporteve ka publikuar listėn e studentėve qė kanė fituar tė drejtėn e studimit nė
Ēmimet “Emmy 2014”, ja fituesit (FOTO LAJM) Nė Los Angeles ėshtė organizuar ceremonia e 66 e ēmimeve “Emmy”. Dy historitė mė tė mira nė kategorinė e dramės dhe kome
Ja si festohet 69- vjetori i pavarėsisė nė Indonezi (FOTO-LAJM) Me rastin e 69- vjetorit tė pavarėsisė, nė Indonezi organizohet njė festival interesant, i quajtur Panjat Pinang. Banor
Vodafone dhuron 5 makina Fiat 500 pėr 5 fituesit e parė tė shorteut Vodafone My Dream Pasditen e djeshme Lulishtja e Vėllezėrve Frashėri u kthye nė njė festė tė vėrtetė me muzikė e lojra pėr tė festuar real
Ja kush janė kullat mė tė mira te vitit 2014 (FOTO-LAJM) Kėshilli mbi ndėrtesat e larta/kullat dhe habitatet urbane CTBUH (The Council on Tall Buildings and Urban Habitat) ka zb
Sejdiu nuk flet pėr humbjen e Isės Kryetari i Nderit i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Fatmir Sejdiu ėshtė shprehur se vlerėson procesin zgjedhor si njė ng
"Brazil 2014": Njė slogan, njė Kombėtare (FOTO LAJM) Njė slogan pėr ēdo kombėtare, i personalizuar sipas kulturės, traditės, ambicieve e traditės nė futboll. FIFA ka zbuluar
Testi me shkrim, ja 170 fituesit e Shkollės sė Policisė Dalin rezultatet e provimit me shkrim pėr Shkollėn e Policisė. "Gazeta Shqiptare" boton sot, tė gjithė emrat e aplikante
Atletico-Chelsea, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Madridi do tė jetė epiqendra e futbollit europian nė 2 ditėt e ardhshme tė kėsaj jave, pasi dy klubet mė tė mėdha tė kry
FASH shpall 5 fituesit e projektit mbarėkombėtar “Inteligjenca” Fondacioni Arsimor Shqiptar (FASH) ka finalizuar dje me sukses projektin mbarėkombėtar “Inteligjenca” tė organizuar ndėr
Vermaelen: Arsenali tregoi mentalitetin e fituesit Kapiteni i Arsenalit, Thomas Vermaelen, thotė se ata treguan shpirtin e tyre luftarak nė gjysmėfinalen e Kupės FA ndaj W
Shkolla e Policisė, 226 fituesit e testimit me shkrim tė ditės tretė (LISTAT) Ministria e Brendshme ka publikuar sot fituesit e testimit me shkrim pėr Shkollėn Bazė tė Policisė. Nė njė njoftim pė
Ja 390 fituesit e Shkollės sė Policisė (LISTA) UPDATE - 390 aplikantė janė shpallur fitues nė Shkollėn e Policisė pas testimit me shkrim. "Gjatė ditės sė djeshme, u
Fituesit e lotarisė blejnė kėshtjellėn luksoze (FOTO-LAJM) Njė kėshtjellė skoceze u ble pėr 3 milionė sterlina nga fituesit mė tė mėdhenj tė lotarisė nė Britaninė e madhe pasi ata
Grammy Awards, ja fituesit (FOTO LAJM) Dyshja franceze Daft Punk ka qenė fituesja e madhe e mbrėmjes Grammy Awards duke marrė 5 ēmime, pėrfshirė atė tė albumit
FIFA rrit premiot e Botėrorit, 35 mln dollarė pėr fituesit Zbulohen shifrat qė skuadrat pjesėmarrėse nė Brazil 2014 do tė pėrfitojnė nė bazė tė ecurisė sė tyre nė kėtė turne madho
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.