999 rezultate për

fituar

Kapet skedina e çmendur e finales së Botërorit (FOTO LAJM) Mbyllja e Botërorit ishte fatlume për Francën, e cila fitoi trofeun më të madh futbollistik, pasi mundi 4-2 në finale Kr
“Mogli” i kohërave moderne, fëmija që luan me majmunët e egër (FOTO LAJM) Një vogëlush është qujatur hyjni nga të afërmit e tij për miqësinë e tij të pamundur me një grup prej 20 majmunëve langu
“Efekti Ronaldo”, Reali futet në krizë Cristiano Ronaldo është zyrtarizuar te klubi italian dhe Real Madirid ka fituar 105 milion euro. Por duket se madril
Januzaj bëhet shqiptari i dytë që fiton medalje të bronztë në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Belgjika ka fituar vendin e tretë në Kupën e Botës “Rusi 2018”, pasi mposhti Anglinë me rezultatin 2-0 në "finalen e vog
E pabesueshme, sa milion euro ka fituar Juventus vetëm nga fanellat e shitura të Ronaldos Transferimi i Ronaldos te klubi i Juventus për 105 milion euro duket të jetë një shumë e lartë për sa i përket futbollit
Njihuni me portierët që kanë fituar Kupën e Botës (FOTO LAJM) Portierët janë ata që shpeshherë janë frymëzimi i ekipit. Me një pritje “prej goli” siç quhen në futboll, ata mund t
Varane: Do të bëjmë gjithçka për të fituar Botërorin Raphael Varane është një nga pikat kyçe të Francës në mbrojtje në Kupën e Botës. Në një intervistë për “Le Figare”, mbro
Perisic: Do të luftojmë për të fituar Botërorin Ivan Perisiç në përfundim të ndeshjes kundër Anglisë është shprehur se ëndërra është bërë realitet për të shkuar në një
Lojtarët e Real Madrid i japin lamtumira emocionuese Ronaldo-s Pas shumë ditëve polemikash për Ronaldon më në fund ditën e djeshme ai është zyrtarizuar te klubi i Juventus. Ndosht
Lamtumirë Ronaldo! Kjo video përlotë çdo tifoz të Real Madridit Çdo fillim ka edhe një fund, që zakonisht është shumë i dhimbshëm. I tillë ishte edhe largimi i Cristiano Ronaldos so
Në këto raste po të ishte parë VAR-i, Brazili mund të kishte fituar U tha se sistemi i teknolgjisë VAR që është aplikuar në këtë Botëror do të ulte deri në 99% të gabueshmërisë së arbitrim
Brazil-Belgjikë në ndeshje direkte Për pak minuta pritet që të fillojë super sfida Brazil-Belgjikë, e vlefshme për Botërorin Rusi 2018. Këto skuadra jan
Brazil-Belgjikë, përplasja e “titanëve” përmes fakteve dhe shifrave Brazili dhe Belgjika do të përballen mbrëmjen e sotme për fazën e çerekfinaleve të Botërorit, ku në mbylljen e kësaj nde
Franca përballë “makthit” Uruguaji, ja çduhet duhet të dini Uruguaji do të përballet me Francën ditën e sotme ku pritet shumë spektakël. Por çfarë duhet të dini mbi këtë përbal
Finalja e parakohshme, Brazil-Belgjikë gjithçka që duhet të dini Po shihet si finale e parakohshme ajo mes Brazilit dhe Belgjikës, ku do të përballen mbrëmjen e nesërme në "Kazan Arena"
"Botërori i çudirave", a do ketë surpriza ditën e sotme? Ky fillim jave do të sjellë dy përballje të tjera për fazën 1/8 të Botërorit. Tashmë kemi parë shumë çudira nga ky B
Kanë fituar dy herë Botërorin, kjo është arsyeja se pse Uruguaji mban 4 yje në fanellë Kombëtarja e Uruguait ka qenë gjithmonë protagoniste në Botëroret e futbollit. Vendi i vogël amerikano latin, me pak më
Shikoni si policia numëron 8 mln euro të sekuestruara (VIDEO) Policia spanjolle ka zhvilluar një megaoperacion, ku janë sekuestruar 8 milionë euro. Sipas mediave dyshohet se kjo sasi
Gjermania u eliminua nga Botërori, Schweinsteiger jep përgjigjen epike se kush do e fitoj trofeun Gjermania mori një goditje të rëndë dje përballë Koresë së Jugut duke u eleminuar zyrtarisht nga Kupa e Botës. Ish l
Ambasada Amerikane: Vetëm kaq ju duhet për të fituar vizë turistike Ambasada Amerikane ka dhënë udhëzime për qytetarët shqiptare që dëshirojnë viza amerikane për pushime në SHBA. "A e