999 rezultate për

fituar

Ndahet nga jeta ikona e Partizanit dhe sportit shqiptar, Petrit Murzaku Të mërkurën në mbrëmje u nda nga jeta në moshën 88-vjeçare, Petrit Murzaku, një sportist ikonë i klubit të Partizanit, q
Barcelona, i vetmi ekip që i ka fituar të gjitha ndeshjet në Champions Barcelona fitoi me lehtësi 3-0 në Hungari ndaj Ferencvarosit, në kuadër të xhiros së 5-të në Ligën e Kampionëve. Gjit
E shpjegon "France Football": Ja sa "Topa të Artë" do të kishte fituar Maradona Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëh
Lampard kërkon "hakmarrje" ndaj Mourinhos për eliminimin në Fa Cup Chelsea dhe Tottenham Hotspur përballen për herë të dytë në këtë sezon, këtë radhë në kampionat, ku dy klubet po shkëlqe
Reali triumfon edhe në "San Siro", Interi vështirëson kalimin e grupit (VIDEO) Real Madrid e ka fituar derbin e ‘San Siros’, duke e mposhtur 0-2 Interin në ndeshjen e xhiros së katërt të fazës së gru
Zhbllokohet rezultati në "San Siro", Reali në avantazh (VIDEO) Reali ka zhbllokuar rezultatin ndaj Interit në shtëpinë e këtyre të fundit. Një penallti e fituar nga Nacho, kthehet
Ndarja nga jeta e dy mjekëve, Manastirliu: Jam e pikëlluar! Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu reagon pas ndarjes nga jeta të dy mjekëve, përkatësisht Dr. Bledi Nini dhe
"Nuk jemi ndërtuar për të fituar Serinë A", Bonera tregon objektivin madhor të Milanit Milani është duke kaluar një moment mjaft të mirë, teksa në fundjavë fituan dhe një ndeshje mjaft të vështirë ndaj Napol
Përmbysje e "çmendur", Interi "bën me zemër" tifozët (VIDEO) Inter ka arritur të marrë një fitore spektakolare përballë Torinos, sot në “San Siro”. Edhe pse në disavantazh të dy
ZYRTARE/ Ja data kur dhe ku do zhvillohet Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit Superkupa e Italisë mes Napolit dhe Juventusit do zhvillohet me 20 janar 2021 në "Mapei Stadium", stadium ku luan skuadr
Finalja me Bjellorusinë, Berisha: Duhet të jemi të qetë për të fituar Në prag të sfidës me Bjellorusinë, e cila do të përcaktojë vendin e parë të Grupit 4 të Ligës C të Kombeve, kapiteni i K
Fernandes nuk e fsheh dëshiron e madhe për të fituar Premier League Mesfushori i Manchester Unitedit, Bruno Fernandes ka bërë të ditur se do ‘luftojnë’ për trofeun e Premierligës. "Djaj
Topalli sulmon Bashën: Dezertor! Kush përfitoi nga dhurimi i bashkive? "Kush ka përfituar nga çadra? Kush ka përfituar nga djegia e mandateve?" Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli k
Befason Trump: Vaksina kundër COVID-19 s'doli më herët për të mos i fituar zgjedhjet unë Presidenti aktual i SHBA-së, Donald Trump, që i humbi zjgedhjet e fundit presidenciale, s’e ka pritur aspak mirë njoftim
Koreja e Veriut mendon se Trumpi i ka fituar zgjedhjet Koreja e Veriut ka qenë pro një mandati të Trumpit për president dhe kundër fitores së Bidenit. Në mediat koreane-verior
E mësoi nga lajmet, ku gjendej Biden ku u shpall zyrtarisht fitues i zgjedhjeve Joe Biden ka mposhtur Trump dhe është shpallur zyrtarisht Presidenti i SHBA-ve. Sipas mediave amerikane, Biden ka qen
Si arriti të fitonte Donald Trump ndaj Joe Biden në Florida Donald Trumpit me pothuajse të gjitha votat e numëruara (99.8 për qind të numëruar), ka fituar tashmë shtetin e Floridas
Ngushtohet diferenca, Trump merr 213 vota elektorale Deri në këto momente, kur ora shënon 08:14 Joe Biden ka mundur të sigurojë një numër më të madh votash pasi ka fituar në
Zgjedhjet në SHBA, Trump "rrëmben" fitoren në Teksas Donald Trump ka fituar zyrtarisht Teksasin dhe 38 votat e tij elektorale, njofton AP. Demokratët kishin pasur shpresa
Biden lë pas Trumpin: Udhëheq me 91 vota elektorale Gara duket shumë e fortë mes dy kandidatëve për presidentë në SHBA edhe tani që po vijon numërimi në disa shtete. Kës