999 rezultate për

fituar

Sela nga Kërçova: Ahmeti i quajti horra 50 mijë shqiptarë “Ali Ahmeti quajti horra 50000 shqiptarë,përfeshi këtu edhe ato 3400 shqiptarë nga Kërçova të cilët votuan Fatmir Dehari
Kosova nuk zhgënjen, me dy medalje të tjera në xhudo Sporti i xhudos duket se është shumë i dashur në Kosovë, pasi ata gjithmonë shpërblehen me medalje në turne shumë të ndr
Fituesi i 157 milionë frangave kujtohet të paraqitet pas një muaji Më 19 dhjetor 2017, një lojtar i lotarisë “EuroMillions” në Zvicër fitoi 157 milionë franga. Djaloshi me fat është paraq
STATISTIKË / Heynckes më i mirë në evropë me Bayernin, lë mbrapa Emeryn dhe Guardiolan Jup Heynckes sot feston 100 ditë në stolin e Bayernit pas rikthimit për afro 4 vitesh që kur e la skuadrën në përfundim
Mungon vetëm zyrtarizimi, por Arsenali po bëhet gati për Ançelottin Carlo Ancelotti do të jetë pasuesi i Arsene Wenger tek Arsenali. Kështu raportojnë mediat angleze dhe ato italiane. T
Di Francesco: Nuk kemi akoma kualitetin e duhur për të fituar titull Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco e pranon se skuadra e tij ende nuk është e gatshme për titullin e Serie A. Rom
Disa nga fyerjet më brutale të Special One kundrejt kolegëve të tij Jose Mourinho nga viti 2004 kishte marrë nofkën “Special One”, por kjo tashmë i është ndërruar nga trajneri i Chelseat,
Shënoi katër gola në fundjavë, Immobile feston me të dashurë seksi në Maldive (FOTO LAJM) Çiro Immobile po kalon një moment të jashtëzakonshëm në Serinë A me ekipin e Lacios. Fundjavën e kaluar, në sfidën n
Edh një tjetër shqiptar shkruan historinë dhe fiton Superkupën me Interin Pas Rei Manajt, është radha e një tjetër futbollisti shqiptar për të fituar, është radha e një tjetër futbollisti shqipt
Mavraj kundër Abrashit, ky i fundit shënon super gol me kokë (VIDEO) Pas një periudhe të gjatë mungese për shkak të dëmtimit, mesfushori i Kombëtares, Amir Abrashi është rikthyer në mënyrën
Reali dëshiron ti dhurojnë Zidanes diçka që nuk e ka shijuar kurrë më parë Real Madridi sonte luan si mysafir i Numancias në kuadër të 1/16 së finales të Copa del Rey. Klubi Madrilen ka fituar
Conte: Ne duhet të jemi të zhgënjyer, pasi kemi pasur një shans të madh për të fituar Trajneri i Chelseat ndihet i zhgënjyer nga skuadra që nuk arriti dot të fitone, pas gjithë atyre shanseve që pati. "M
Endrra amerikane, cilat janë tre rrugët për të fituar GreenCard Diskutimet për përfundimin e programit të imigracionit në SHBA përmes llotarisë për Green Card kanë filluar dy vjet më p
Zyrtare: Neymar Jr fiton çmimin Samba d'Or Superylli i Paris Saint-Germain, Neymar, e ka fituar çmimin “Samba d’Or” duke e mposhtur sulmuesin e Manchester Cityt, G
Një shqiptari për të fituar 1 milion dollarë i duhet kaq kohë Për të mbledhur 1 milion dollarë, mesatarisht një shqiptari do t’i duhet që të punojë 2 shekuj e 19 vite e 11 muaj. S
Ronaldo i falenderon të githë për mbështjetjen duke nxjerrë trofetë e fituara Cristiano Ronaldo ka postuar një foto nga vendi i lindjes, Madeira në Portugali së bashku me të gjitha trefetë individua
A e dini sa qindra vite i duhen një shqiptari të ndershëm për të fituar 1 milion Dollarë 1 milion dollarë, shumë as nuk i kanë parë dhe as nuk i kanë përfytyruar. Imagjinoni kartëmonedha me prerje prej 100
Më në fund Mesi arrin të marr një çmim, këtë herë mposhtë Ronaldon Lionel Mesi është shpallur si futbollisti më i mirë i vitit 2017, nga votat e publikut. Messi ka fituar 56 për qind t
Ronaldo i motivoi shokët e skuadrës pas humbjes 0-3 me Barçën Sipas Don Balon, Ronaldo raportohet t’i ketë thënë bashkëlojtarëve të tij se ata duhet të kenë besim sepse janë ende në
Gjykata Supreme jep një lajm të hidhur për Ramush Haradinajn Gjykata Supreme ka vendosur për ankesën e subjektit politik – Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), të paraqitur kund