999 rezultate për

fitou

Ambasadori francez: Euro 2016 ndryshoi imazhin e Shqipërisë I pranishëm në prezantimin e projektit “Integrimi i gruas në tregun e punës" në Berat, ambasadori i Francës në vendin to
Fitoussi: ISIS i ka hapur luftë Francës, do jemi të pamëshirshëm Ambasadori francez në vendin tonë, Bernard Fitoussi, shpreh dhimbjen për ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e djeshme në Paris
Ambasadori i Francës në Tiranë: Atentati s’ka lidhje me fenë Ambasadori i Francës në Shqipëri, Bernard Fitoussi theksoi se atentati terrorist ndaj revistët "Charlie Hebdo", që trond
Hoxhaj- Fitou: Kosova pjesë e familjes evropiane Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar të shtunën një takim lamtumirës me amba
Fitu drejtë largimit, vlerëson punën e Krasniqit E keni udhëhequr Kuvendin me një urtësi shumë të madhe dhe keni merita të jashtëzakonshme që Kosova ka marrë rrugën e dr
Situata në veri, Fitou vlerëson popullin e Kosovës për maturinë Ambasadori francez në Kosovë, Jean François Fitou, duke iu referuar ngjarjeve në Kroin Vitakut, ka vlerësuar popullin e
Fitou: Mos keni frike më për sovranitetin dhe teritorin Traktati i Elizesë i takon të kaluarës dhe më specifikisht Francës dhe Gjermanisë, ndërsa Kosovës i duhen marrëveshjet t
Për Fitou nuk përjashtohen zgjedhjet e parakohshme Ambasadori i Francës në Kosovë, Jean Francois Fitou, ka thënë në një bisedë për “Kohën Ditore” se BE-ja do të mbështetë
Procesi i njohjeve, proces zhgënjyes Ambasadori francez në Kosovë, Jean Francois Fitou edhe pse ka shprehur zhgënjimin për ngecjen e procesit të njohjeve, ka
Franca nuk ndryshon qëndrim për Kosovën Jena Francois Fitou, ambasador i Francës në Prishtinë, ka përsëritur qëndrimin e shtetit francez se sovraniteti dhe inte
Franca nuk mbështet planin e ri për veriun Ambasadori i Francës në Kosovë, Jean Francois Fitou ka deklaruar se Franca nuk mbështet plan të ri për veriun e Kosovës.
Firou mbështet kërkesat e Thaçit Ambasadori francez në Kosovë, Jean Francoise Fitou ka mbështetur kërkesat e kryeministrit që BE-ja të jetë më e koncentr
Një plan për veriun që do t’i kënaqte të gjitha palët Ambasadori i Francës në Kosovë, Jean Francois Fitou vlerësoi marrëveshjen për mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare dhe pre
Fitou: Askush nuk duhet të kërcënojë për veriun Ambasadori francez në Prishtinë, Jean-François Fitou ka theksuar se gjithçka që serbët në pjesën veriore po kërkojnë, nd
Situata në veri, e brishtë Ambasadori i Francës në Kosovë, Jean Francua Fitou e ka cilësuar si të brishtë situatën në pjesën veriore të Kosovës. Ai
Bën edhe pa republikë Ambasadorët e Francës, të Gjermanisë dhe të Britanisë së Madhe në Kosovë kanë mbështetur marrëveshjen për denominimin dh
Marrëveshja që stabilizon Evropën Ambasadori francez në Prishtinë, Jean-François Fitou ka thënë për Radio Dukagjinin se marrëveshja për përfaqësimin rajon
Mediat franceze rishkruajnë për përplasjet Fitou-Vetëvendosje Një magazinë franceze ka risjell me të nisur 2012-ta, epilogun e zvillimeve ndërmjet Lëvizjes Vetëvendosje dhe Ambasador
Franca duhet ta tërheqë Ambasadorin Fitou nga Kosova Deklaratat e fundit të Ambasadorit të Francës në Kosovë, Jean Francois Fitou, ka nxitur jo pak reagime nga partitë polit
VV: Kush hamamin është Fitou të na tregoj se cfarë të bëjmë Vetëvendosje ka kaluar në ofendime ndaj ambasadorit të Francës në Kosovë, Fitou. Njëri prej drejtuesve të VV, shefi i Gr