999 rezultate për

fitoi

Roma fitoi me goleadë ndaj Beneventos, Fonseca: Ekipet sulmuese i shërbejnë futbollit Paulo Fonseca është i kënaqur që gjithnjë e më shumë trajnerë të Serie A po zhvillojnë lojë sulmuese. Trajneri i Romë
Fitoi derbin ndaj Interit, këto janë fjalët e Piolit Stefano Pioli ia doli të rikthejë Milanin te fitorja në derbi në kampionat, pas më shumë se 4 viteve. Pas përfundimit
Diskutimi qesharak mes Meunier dhe Henderson për penalltinë e Anglisë (VIDEO) Anglia fitoi 2-1 ndaj Belgjikës në kuadër të Ligës së Kombeve, derisa momenti interesant ishte te penalltia e Tre Luanëv
Kjo është goditja "vrastare" e Robin Krasniqit ndaj Bosel (VIDEO) Robin Haxhi Krasniqi ka arritur ta fitoi meçin e ëndrrave, pasi mposhti me nokaut kampionin gjerman, Dominic Bosel. K
Jepet çmimi Nobel për paqen, kush e fitoi Programit Botëror i Ushqimit, i Organizatës së Kombeve të Bashkuara i është dhënë Çmimi Nobel për Paqen 2020, për “përp
I riu që fitoi betejën me COVID rrëfen tmerrin: Trupi im është dëmtuar! Petro është 25 vjeçari, i cili ndonëse ishte në gjendje shumë të mirë shëndetësore, iu desh të përballej me fazën më të
Fitoi betejën me kancerin, Ina Kasimati tregon vështirësitë e mëdha E shëruar nga kanceri Ina Kasimati në një intervistë për Abc-në e Mëngjesit ka treguar se kjo ka qenë një ndër sfidat e
Melania Trump apo Bill Biden, kush e fitoi "garën" e zonjës së parë (FOTO LAJM) Ka ngjallur shumë reagime përballja e parë mes Donald Trump dhe Joe Bide. Debati që u shoqërua me tone të larta dhe m
Fitoi 185 milionë euro në lotari, shpenzoi vetëm 44 milionë deri në vdekjen e tij Ishte një fitore lotarie që theu të gjitha rekordet në 2011: 161.7 milion paund, ose 185 milion euro në atë kohë. Shuma
Champions: Paok mposhtet në Rusi, Salzburg bën detyrën (VIDEO) Pas një raundi të tretë surprizues, ku Benfika u eliminua nga PAOK, ne patëm mundësi të shikonim sonte raundin e fundit
HISTORIKE/ Mick Schumacher piloton makinën e babait që fitoi titullin kampion (VIDEO) Ferrari e ka festuar garën e 1.000 në Formula 1 duke i kërkuar Mick Schumacherit që ta drejtonte makinën e babait të tij
Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën "Miss Arbëresha" (FOTO LAJM) Njerëzit janë përpjekur t’i përshtaten një normaliteti të ri në kohën e Covid 19, duke sjellë një sërë eventesh të rëndë
Asnjë humbje këtë sezon, Djokovic fiton turneun Masters të Sinsinatit Novak Djokovic fitoi turneun Masters të Sinsinati. Tenisti serb fitoi 2-1 (1-6, 6-3, 6-4) në finale ndaj kanadezit Mi
Bayern fitoi Champions, Klopp: Ishin me fat Jurgen Klopp ka analizuar finalen e Ligës së Kampionëve mes Bayern Munich dhe Paris Saint-Germain. Jurgen Klopp ka th
Fitoi "Këpucën e Artë" në Kategorinë Superiore, Nuabueze bën dedikimin prekës Sulmusit të Laçit, Kirian Nuabueze, iu dorëzua ditën e sotme në ambientet e FSHF-së, trofeu “Këpuca e Artë”, pasi u shpa
Fitoi për herë të 6 Championsin, Bayern thyen tabu Suksesi madhështor i Bayernit në Ligën e Kampioneve shënon një tjetër arritje të jashtëzakonshme për kampionët më të rin
I riu shqiptar habit italianët: Në vetëm një muaj fitoi një "thes" me euro I riu sipas mediave lokale vendase, kishte mbi 9,000 euro para të gatshme në shtëpi, që besohet se janë të ardhura nga a
Fitoi luftën me koronavirusin, Brataj dhuron gjak për pacíentët e infèktuar (VIDEO) Shefi i Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i cili e ka fituar lùftën me korònavirusin, ka dhuruar plazmën e tij për të
Njihuni me trajnerin "adoleshent" të Champions, fitoi bastin pas lajmit të doktorëve Doktorët janë personat e fundit për të cilët duhet të flisni me Julian Nagelsman, pasi i urren nga përvoja e tij persona
Fitoi titullin kampion, Egbo: Ndjesi që nuk e përshkruan dot me fjalë Emanuel Egbo shpreh gatishmërinë për të vijuan punën në krye të Tiranës. Nigeriani u shpreh në "Gol pas Goli" se përtej