999 rezultate për

fitimin

DETAJET/ Çfarë taksash do të paguajnë bizneset shqiptare në vitet 2020-2021 Bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë nuk do të paguajnë këstet e parapagimit të tatimit mbi fitimin për vitin 2020.
Egbo: Jemi të motivuar për fitimin e Kupës, sherri u sqarua Trajneri bardheblu, Emanuel Egbo, në konferencën për shtyp në prag të finales së Kupës ka sqaruar edhe një herë debatin
Zbardhet vendimi i ri i ministrisë së Financave: Anulohen gjobat e vendosura! Ministria e Financave ka lajmëruar heqjen e gjobave për mospagimin e kësteve paraprake të Tatimit mbi Fitimin për 3-mujo
Pritjes prej 3 dekadash të Liverpool për fitimin e titullit mund ti vijë fundi sonte ‘The Reds’, sot mund të shpallen kampion të Premierligës pas pritjes së gjatë 30 vjeçare. Për të ndodhur kjo, Chelsea
Conte beson se Interi është ende në garë për fitimin e kampionatit Inter renditet në vendin e tretët në Serie A, teksa u rikthyen në aksion me një fitore 2:1 ndaj Sampdorias të dielën mbr
Neymar kërkon me ngulm fitimin e Champions me PSG-në Neymar për të zbritur në fushe duhet të presë Ligën e Kampionëve, me Ligue 1 që ka mbyllur sezonin para kohe, shkaku i C
Capello beson se Interi është ende në garë për fitimin e titullit në Serie A Sipas ish trajnerit të njohur, gjithçka mbetet e hapur, pasi rikthimi i futbollit do të jetë sikur të fillojë sezoni i r
MARCA: Dyshimet në fitimin e "Topit të Artë", ja yjet që nuk e fituan kurrë Topi i Artë gjithmonë hedh mjaft debate kur jepet çdo vit. Ka pasur disa fitues të diskutueshëm në të kaluarën, të tilla
Ramos dëshiron përfundimin e sezonit me fitimin e titullit Kapiteni i Real Madridit, Serigio Ramos wshtw i gatshwm tw rikthehe nw fushw e lojws mes pandemisw me etjen pwr ti fitua
Ramsey u transferua te Juventusi për një qëllim, fitimin e Champions Ylli uellsian i Juventusit i ardhur këtë sezon nga Arsenali ka shpjeguar qartë qëllimin që i ka me "bardhezinjtë". Ra
COVID-19/ Formulari dhe kushtet që duhet të plotësoni për të marrë "pagën e luftës" Qeveria ka detajuar mënyrën si do të ndahen paratë e pagave për të punësuarit në biznesin e vogël. Bëhet fjalë për bizne
Rregulla të reja për përfitimin e KEMPI-t: Hiqet pagesa nëse qëndron më shumë se 3 muaj jashtë vendit Hyjnë në fuqi, kriteret e reja të vlerësimit të dosjeve për pagesat e paaftësisë. Shqyrtimi për përfitim të pagesës së p
Ferdinand zbulon skuadrën favorite për fitimin e Champions këtë sezon Rio Ferdinand është shprehur se Liverpooli edhe pse ka humbur ndeshjen e parë të Champions përballë Atleticos mbetet fav
Trajneri i Dortmund sheh pak shpresë për fitimin e titullit Bayern Mynih vijon të kryesojë renditjen e Bundesliga me 1 pikë më shumë se Borussia Dortmund pas javës së 30-të. Të
Trajneri Tottenham zbulon favoriten për fitimin e Champions Tottenham-i i tij, duke eliminuar Borussia Dortmund, fitoi biletën për në çerekfinalen e Champions League, aty ku do të
Trajneri i Barcelonës uron Modricin për fitimin e Topit të Artë Luka Modric fitoi mbrëmjen e djeshme “Topin e Artë”, duke thyer kështu hegjemoninë 10-vjeçarë te Ronaldos dhe Messit.
Presidentja kroate uron Luka Modric për fitimin e Topit të Artë (VIDEO) Pasi që France Football i dha sonte Topin e Artë Modricit, ka pasur reagime nga të gjithë për lojtarin më të mirë në bot
Ndryshime të reja, çfarë po ndodh me taksat? Qeveria ka vendosur të bëjë ndryshime në tre ligje të lidhura me taksat, duke ofruar kështu praktikisht një paketë të dy
Daja: Jam shumë i lumtur për fitimin e trofeut Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja ka thënë se është i kënaqur me fitimin e trofeut, por ka zgjedhur edhe avnturën e tyre
Ramos feston me familjen për fitimin e Champions Leagues Kapiteni i Real Madritit, Sergio Ramos ngriti dje trofeun e UEFA Champions Leagues në Kiev. Ai ka përjetuar dje një p