999 rezultate për

fitime

900.000 amerikanë humbën punën në javën e fundit të qeverisjes së Trumpit Kriza e papunësisë në SHBA u rrit dukshëm në javën e fundit të qeverisjes së Donald Trumpit me 900.000 amerikanë që para
Lëngu i jetës, përfitimet shëndetësore që sjell konsumimi i lëngut të panxharit Sipas dr Simran Saini, nitricionist në Dehli, kombinimi i lëngut të panxharit me karrotë dhe mollë është një ndër “kurat
Ekspertët flasin për përfitimet e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO Aleancë Ishte data 27 mars 2020. Maqedonia e Veriut pasi pati ndryshuar emrin, në datën e lartë përmendur u bë edhe zyrtarisht a
Përfitimet e të të fjeturit me çorape gjatë natës ado e çuditshme të duket, gjumi me çorape mund t’ju ndihmojë për të fjetur më shpejt. Kjo sepse rregullimi i temperaturë
Mbani çorapet veshur kur flini, 5 përfitimet befasuese (FOTO LAJM) Çorapet janë përdorur fillimisht gjatë epokës së qytetërimeve antike nga egjiptasit, grekët dhe romakët. Ndërsa qëll
"Peshku në det, tigani në zjarr", Rama flet për fitimet e Aeroportit të Kukësit akoma pa u mbaruar Kryeministri Edi Rama ndodhet aktualisht në Kukës, ku gjatë fjalës së tij është ndalur edhe tek aeroporti, duke thënë se
7 përfitime për organizmin vetëm nga një kokërr portokalli në ditë Portokalli është agrumja më e preferuar e miliona njerëzve në botë. Një kombinim perfekt mes të ëmblës dhe athtësisë,
10 futbollistët më të paguar në botë për vitin 2020 Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo kryesojnë edhe një herë renditjen e këtij viti në Forbes të futbollistëve më të pagua
Zbulohen fitimet monetare të PSG-së dhe Bayernit në Champions Organi drejtues i futbollit në Evropë, UEFA, do të shpërblejë me 19 milionë €, Bayern Munich për fitmin e Ligës së Kamp
Katër përfitimet e rëndësishme të të notuarit në det Noti në det mundet të përmirësojë humorin dhe shëndetin në përgjithësi. Efektet shëruese të ujit të detit u përmblodh
Piktura mbi letra zyrtare, arti që i siguroi Ramës 46 milion lekë fitime (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama, i cili është në pushtet prej dy mandatesh fiton të ardhura të shumta edhe nga arti i tij, piktura
Përfitimet e jashtëzakonshme nëse përdorni avull për fytyrën tuaj një herë në javë Një metodë për pastrimin e fytyrës është avulli që mund të pastrojë dhe qetësojë lëkurën dhe mbi të gjitha është falas.
Mbani çorapet veshur kur flini, 5 përfitimet befasuese (FOTO LAJM) Çorapet janë përdorur fillimisht gjatë epokës së qytetërimeve antike nga egjiptasit, grekët dhe romakët. Ndërsa qëll
Sipas shkencës: Përfitimet shëndetësore të përkëdheljeve "Përkëdhelja është një mënyrë e shkëlqyer që çiftet të lidhen!" tregon Sarah Watson, specialiste për shëndetin mendor, p
Përqafoni fëmijët tuaj, përfitimet janë më të mëdha nga ç'keni menduar Një përqafim në ditë e mban mjekun larg! Nuk ka dyshim se përqafimi na bën të ndihemi mirë, megjithatë, përveç kësaj,
Kanë arritur marrëveshje, Joshua dhe Fury do të "mbulohen" me para Gjatë ditës së sotme, promoteri i boskit, Eddie Hearn ka raportuar se ka një marrëveshje mes Anthony Joshuas dhe Tyson F
Hani luleshtrydhe sepse i bëni nder shëndetit tuaj, 6 përfitimet fantastike Nëse nuk jeni "tifoz" i luleshtrydheve, në fakt duhet të jeni!! Jo vetëm që kanë një shije të mirë, mund të konsumohen s
Luks të kesh Iniestan në skuadër, Vissel Kobe "bum" fitimesh Efekti Andres Iniesta po ndihet jashtëzakonisht te Vissel Kobe, kjo jo vetëm përsa i përket rezultateve sportive në fush
6 përfitimet fantastike, hani luleshtrydhe sepse i bëni nder shëndetit tuaj Nëse nuk jeni "tifoz" i luleshtrydheve, në fakt duhet të jeni!! Jo vetëm që kanë një shije të mirë, mund të konsumohen s
I dini përfitimet që sjell lëngu i domates? Kura ideale për të luftuar kolesterolin Ne të gjithë e dimë sa e dobishme është domatja për organizmin. Për të shqyrtuar të gjitha efektet e dobishme të saj, ek