999 rezultate për

fiskale

Qeveria bën "prapa kthehu", ul taksën për plastikën Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke
Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Hapet aplikimi për ribursimin e kuponave fiskalë Administrata Tatimore e Kosovës njofton gjithë qytetarët se nga data 1 janar 2019 mund të aplikojnë për rimbursim nga ku
Këto janë taksat dhe tatimet e reja pas 1 janarit për shqiptarët Nga 1 janari 2019 marrin fuqi ligjore disa ndryshime në legjislacionin fiskal që prekin kryesisht kategori të biznesit d
Meta i kthen Ramës ligjin e posaçëm për oligarkët Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj të qeverisë për rishqyrtim në Kuvend. Bëhet fjalë për ligjin që parash
Braçe kapet keq me Dukën: Më mirë një tifoz, sesa një bastexhi e hajdut Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe është mjafti njohur nga të gjithë sportdashësit shqiptarë. Ai është një z
Debat Braçe-Ahmetaj në Kuvend: Përmenden Ronaldo, Neymar dhe Magani Ministri i Financave dhe i Ekonomisë, Arben Ahmetaj, ka folur ditën e sotme në Parlamentin e Shqipërisë, në një interpel
Ndryshime të reja në janar, rritet çmimi i cigareve Në 1 Janar të vitit të ardhshëm akciza e duhanit do të rritet sërish. Në paketën fiskale që është duke përgatitur qev
Presidenti i La Liga zbulon arsyen e vërtetë të largimit të CR7 Presidenti i La Liga në Spanjë, Javier Tebas ka zbuluar arsyen e vërtetë të transferimit të Cristiano Ronaldos nga Real
Tatimet publikojnë listën e “zezë” të bizneseve që nuk lëshojnë kupon tatimor Administrata tatimore ka nisur publikimin e një liste me emrat e bizneseve që nuk lëshojnë kuponin tatimor. Lista pë
Mourinho pranon që të paguaj 800 mijë euro për të mbyllur gjyqin për evazion fiskal Jose Mourinho është shumë pranë arritjes së një marrëveshjeje me organet tatimore spanjolle, për mbylljen e procesit gjy
Gallata e drejtorit të Ramës: S'ka taksë të re, por ndryshim në përllogartje Nëse të gjithë janë shqetësuar për rritjen e madhe të barrës fiskale ndaj qyterarëve gjatë viteve të fundit, qeveria shq
BE nxjerr nga lista e zezë 8 vende Ministrat e Financave të Bashkimit Evropian tërhoqën sot 8 vende nga lista e tyre e zezë e parajsave fiskale, përfshirë
ATK ka një njoftim të rëndësishëm për aplikuesit e kuponëve fiskalë Administrata Tatimore e Kosovës ka njoftuar se kanë mbetur edhe pak ditë deri në përmbylljen e afatit të aplikimit për r
SKANDALOZE/ Vizitorët e Brezovicës paguajnë taksa pa kuponë fiskalë Ministria e Mjedisit dhe e Planifikimit Hapësinor dy ditë ma parë ka vendosur laurën në hyrje të Qendrës së skijimit, te
Ka një lajm të keq për duhanpirësit në Shqipëri Nga sot, qytetarët do të paguajnë me 7 lekë më shtrenjtë 1 paketë duhan. Ky është vetëm një nga ndryshimet që sjell pake
Bizneset i konsiderojnë të vonuara masat e reja fiskale Lirimi nga tatimi doganor nga 1 janari për lëndën e parë, gjysmëproduktin, linjat e prodhimit dhe nga pajisjet e teknolo
Parajsa Fiskale, Shqipëria një nga vendet e listës së zezë të BE-së Kontrollet mbi parajasat fiskale duket se e fusin Shqipërinë në një nga 35 shtetet që duhet përfshirë në listën e zezë t
Shqipëria, ndër më të këqijat në botë për incentivat fiskale Shqipëria është tërësisht jokonkurruese në incentivat fiskale që ofron për investitorët. Raporti i Konkurrueshmërisë
Basha i kërkon FMN-së kontroll më të rreptë ndaj qeverisë “Rama 2” Kreu i PD, Lulzim Basha kërkoi sot që kontrolli i FMN në vend të jetë më i fortë për shkak të gjendjes ekonomike dhe të