999 rezultate për

fiskale

FMN: Qeveria Rama të ketë kujdes me paratë, situata mund të përkeqësohet Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) në vlerësimin e parë të raportit të post monitorimit, të sapopublikuar i ka bërë thirrj
FMN për Shqipërinë: Paketa e ndihmës anti-Covid, më e ulëta në Europë Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi parashikimet e reja për ekonominë e Europës, në të cilat shihet se Shqipëria ofroi m
Sa u ndihmuan shqiptarët nga qeveria gjatë karantinës? FMN: Paketa më e ulët në Europë! Fondi Monetar Ndërkombëtar publikoi parashikimet e reja për ekonominë e Europës, në të cilat shihet se Shqipëria ofroi m
Rama "bëri" sikur u tërhoq, reagon ashpër KE: Rrezikohet humbja e besimit ndaj ligjit Komisioni Evropian kundërshton nismën e qeverisë për amnisti fiskale. Përmes një raporti kofidencial, KE rendit argument
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Amnisti fiskale dhe penale, kush fiton e kush përjashtohet Deputetja Blerina Gjylameti ka shpjeguar se si do të funksionojë amnistia fiskale dhe cilat do të jenë kategoritë që do
Kriza ekonomike, si Shqipëria mbeti e fundit në rajon I gjithë rajoni ka qenë vitet e fundit në një garë të ethshme për të tërhequr investimet e huaja. Në këtë garë, deri tan
Amnistia fiskale, Spahiu liston arsyet pse nisma e Ramës është e pabesueshme Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama foli për amnistinë fiskale, çka ngjalli reagimin e ish-deputeti të LSI-së, Përpari
Rama shpall Amnistinë Fiskale, kush përjashtohet kategorikisht Kryeministri Edi Rama në një lidhje live në rrjetet sociale, ka folur më në detaje për amnistinë fiskale, që iu jep mund
"Nuk ushqehen njerëzit me batuta", Basha jep zgjidhjen ekonomike Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale përsa i përket masave që
Voltana Ademi "thyen" bojkotin e Këshillit të Bashkisë Shkodër Për herë të parë pas zgjedhjeve të 30 qershorit ish kryetarja e bashkisë së Shkodres Voltana Ademi ka marrë pjesë në mbl
Biznesi do ta paguajë shtrenjtë fiskalizimin, të vegjëlve do t'u kushtojë më shumë se taksat Edhe pse procesi i fiskalizimit vijon të jetë i paqartë për palët e interesit, për sa kohë ende nuk janë publikuar udhëz
DASH publikon raportin: Transparenca fiskale në vend njësoj me Afganistanin Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot raportin për transparencën fiskale në vend. Sipas raportit të Shqipë
"Lamtumirë" kasat fiskale, qeveria ligj të ri për faturat Në mes të fushatës kundër informalitetit, qeveria prezanton një sistem të ri të raportimit fiskal, që do të prekë të gji
Theu masën e sigurisë duke dhe tregëtonte mallra kontrabandë, arrestohet tironsi Një 47 vjeccar nga Tirana me masën e sigurisë "Arrest shtëpie" ka rënë sërish në pranga pasi tregëtonte mallra kondraban
Ilir Meta propozon emrin e ri për kreun e KLSH-së (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka bërë propozimin e radhës për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, Petraq Milon. Sipas Preside
Qeveria bën "prapa kthehu", ul taksën për plastikën Taksa mbi lëndet e para primare, te cilat importohen per prodhimin e artikujve te plastikes ne vend, të ulet nga 25 leke
Shthuret politika fiskale, ulja e pragut të TVSH pa rezultat Amendimi vit pas viti i ligjeve fiskale ka cenuar progresin që qeveria shqiptare duhet të arrinte në drejtim te të ardhu
Hapet aplikimi për ribursimin e kuponave fiskalë Administrata Tatimore e Kosovës njofton gjithë qytetarët se nga data 1 janar 2019 mund të aplikojnë për rimbursim nga ku
Këto janë taksat dhe tatimet e reja pas 1 janarit për shqiptarët Nga 1 janari 2019 marrin fuqi ligjore disa ndryshime në legjislacionin fiskal që prekin kryesisht kategori të biznesit d