999 rezultate për

fisit

Masakra ndaj fisit Çapja, detaje dhe inskenim i ngjarjes Në 3 shkurt të vitit 2016, një sulm pa precedent duket se synonte asgjesimin e familjes Çapja, një familje kjo me rekord
Atentate dhe makina të blinduara, çfarë po ndodh me bandën e frikshme të Selenicës Plagosja e mikut të Llanajve, Mikel Mehmetajt, mbrëmjen e së hënës në Vlorë, është ngjarja më e fundit kriminale e një k
Minë me telekomandë dhe mijëra euro, arrestohet një pjestar i fisit Çapja Një aksion blic në ditën e sotme ka vnë në pranga disa persona në Elbasan. Burimet nga policia raportojnë se janë sek
Mina dhe armë, çfarë u kapi FNSH fisit të Çapjave në Elbasan Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë zhvilluar një aksion "blic" pasditen e sotme në Elbasan. Operacioni u zhvillua p
Fisi i izoluar prej 50 mijë vjetësh rrezikon të shfaroset (FOTO LAJM) Këto imazhe të pabesueshme japin një paraqitje të rrallë brenda një fisi të veçantë, i cili ka mbetur kryesisht vetëm ng
Pas sejdinëve, prokuroria verifikon pasurinë e fisit Çapja në Elbasan “Forca e Ligjit” ka filluar verifikimet e pasurisë për shumë grupe kriminale në vend. Kjo Task-Forcë, në bashkëpunim me
Ronela rrëfen vështirësitë serioze të klipit: Përfundova me qafë të ngrirë Projekti më i fundit i këngëtares Ronela Hajati, kënga “Maje men”, paska rezultuar një “tmerr” i vërtetë gjatë realizimi
Njerëzit që jetojnë në pemë, BBC kërkon falje pas shtatë vitesh BBC është konsideruar si media ndër më prestigjioze në botë për seriozitetin e saj, por së fundmi ka pranuar se një sken
Dikush i thotë Fisit se ka me p...në shishe Pas ndarjes në Vetëvendosje, edhe komentuesit e deputetëve kanë filluar të përçahen. Rast konkret janë ata komentues
Vjen një lajm i keq për ndjekësit e Fisit në Facebook Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Fisnik Ismaili, i ka bllokuar të gjithë ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook. Ai
Burra me mjekër dhe këmisha ruse, jeta e fisit të veçantë në Alaskë 2017 shënon 150 vjetorin e shitjes së Alaskës nga Rusia. Shtetet e Bashkuara e blenë këtë territor që tani është një nga
Ngritën perandori droge bashkë me njerëzit e fisit, në pranga dy shqiptarët Dy shqiptarë kanë përfunduar në prangat e policisë italiane pasi akuzohen si trafikantë lëndësh narkotike. Shtetasit
Çudi shqiptare, 58-vjeçari padit fqinjin se i zuri vendin në varreza Një denoncim i pazakontë është bërë në Krujë. Një shtetas ka kallëzuar në polici shtetasin tjetër P.V., 53 vjeç të c
Të shtëna me armë zjarri, rikthehet çështja Çapja në Elbasan Është rikthyer sërish në vëmendje konflikti dhe gjakmarrja ndaj fisit Çapja në Elbasan. Ditën e sotme në orët e para
Kjo nuse shqiptare e turpëroi serbin para gjithë fisit Dhëndri i pafat nga Prokupla, Serbi, ka paguar 1.500 euro për një agjenci ndërmjetësues që t’ia gjente e t’ia dërgonte n
Dalin pamjet, si u kap mat i forti i fisit Çapja me tre emra (VIDEO) Policia ka vënë në pranga një të shumëkërkuar nga fisi Çapja në Elbasan. Burime zyrtare nga policia e Shtetit bëjnë
E FUNDIT/ Policia kap të shumëkërkuarin e fisit Çapja në Elbasan (VIDEO) Një anëtar i fisit Çapja është vënë në pranga nga policia e Shtetit ditën e sotme. Burime zyrtare nga policia bëjnë
Gratë presin gishtat e këmbëve, traditat e pazakonta të fisit “Dani” në Indonezi (FOTO LAJM) Tributë janë një traditë e vjetër që praktikohet nga fise të ndryshme, e kësaj radhe do japim panoramën e tribusë indone
Zbulohet kalimi sekret në tempullin e Majave Një piramidë antike e fisit Maja e cila ka magjepsur eksploruesit që nga zbulimi i saj nga pushtuesit spanjollë në vitet
Po përballen kundër vdekjes! Kjo është jeta e fisit amazonian (FOTO LAJM) Imazhe të mahnitshme kanë kapur jetën e përditshme të një fisi amazonian, ndërsa përballen me një betejë kundër zhdukjes