999 rezultate për

fishtes

Dalin fotot e rralla, si mblidhej parlamenti në kohën e Nolit dhe Fishtës Jeta parlamentare në Shqipëri ka nisur në një ndërtesë që ekziston edhe sot në Tiranë . Një dykatëshe e bukur me kol
“Një shtëpi, një mburojë për trashëgiminë kulturore” organizon mbrëmjen poetike kushtuar Gjergj Fishtës Nisma studentore “Një shtëpi, një mburojë për trashëgiminë kulturore” organizoi mbrëmjen poetike kushtuar veprës së Gjer
Mavraj uron Bajramin me thënie të Gjergj Fishtës (FOTO) Një urim mjaft i ndjerë është përcjellë sot që në orët e para të ditës nga Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Mërgim Mavr
Ja si është katandisur shtëpia e Gjergj Fishtës Shtëpia e kolosit të letrave shqipe të cilësuar si "Homeri" shqiptar, Gjergj Fishtës është katandisur si mos më keq.
Shqipëria, ja si ka qenë...(FOTO LAJM) Gazetari Ilir Ikonomi ka hedhur në Facebook disa fotografi interesantetë Shqipërisë së dikurshme. Ai ka përcjellë fot
Biznesmeni kosovar financon restaurimin e shtëpisë së Fishtës (VIDEO) Biznesmeni nga Kosova, Sabri Maxhuni është vetëofruar për të financuar në mënyrë të plotë shtëpinë e poetit kombëtar Gje
Shkodër, ekspozitë me 100 libra të Fishtës Në bibliotekën "Marin Barleti" në qytetin e Shkodrës janë ekspozuar disa libra nga biblioteka personale e At Gjergj Fis