999 rezultate për

firmave

Avokati dënon hedhjen e firmave nga Rama dhe Haradinaj në flamur: Përdhosje! Avokati kosovar, Dastid Pallaska e ka konsideruar firmosjen e flamurit shqiptar nga Rama dhe Haradinaj një përdhosje.
Adelina Tahiri i rikthehet blerjeve të luksit pas lindjes së fëmijës (FOTO LAJM) Këngëtarja është bërë nënë muajin e kaluar. E meqë gjatë kësaj kohe i është përkushtuar vetëm djalit të saj, Adelina Tah
Arrihet marrëveshja Aubameyang-Arsenal, pritet hedhja e firmave Bisedimet mes Arsenalit dhe Borussias së Dortmudit për Pierre-Emerick Aubameyang janë drejt fundit. Mësohet se Topçin
Rropën shqiptarët, dalin në shitje pronat e "VEFA-s" dhe "Kamberit" Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand këtë të premte rreth 10 fabrika, linja prodhimi e magazina të ish firmave
Muri i Trumpit është interesi i firmave gjermane? Në planet e Trumpit për ndërtimin e murit me Meksikën mund të përfitojnë edhe firma gjermane. Në listën e të interesuarv
LSDM-ja mandaton sot Zaevin si kryeministër pas firmave të BDI-së Pas marrjes së konfirmimit nga BDI-ja se do t'i japin firmat për të bërë një kryeministër nga LSDM-ja, pritet që partia
Italia do ndërtojë shtëpitë e viktimave të tërmetit në Amatriçe Qeveria italianevendosi sot të miratojë një paketë ndihme për viktimat e fatkeqësisë që shkaktoi tërmeti në Amatriçë, ku
Arrestohen dy djemtë e ish-bosit të firmave piramidale Pas kërkimit prej disa vitesh, policia tashmë ka arrestuar dy djemtë e Rrapush Xhaferrit, të cilët janë dënuar me 9 dhe
1 500 euro gjobë firmave që s'mbajnë evidencën Për të gjithë ato firma që nuk dorëzojnë vërtetimin për regjistrim, si dhe të evidencave të librave të kontabilitetit, p
Shoqëria civile vijon mbledhjen e firmave për shkarkimin e Fullanit Shoqeria civile nuk heq dore nga kërkesa për shkarkimin e Guvernatorit Ardian Fullani edhe pse tashmë ai është arrestuar
Vendimi, ja si do të shiten trojet shtetërore në përdorim të firmave private Dje hyri në fuqi Vendimi i Këshillit të Ministrave për caktimin e kritereve dhe procedurave për shitjen e trojeve në për
Vankovska dërgon kërkesën për fillimin e mbledhjes së 10.000 nënshkrimeve Ka dërguar zyrtarisht kërkesën për fillimin e mbledhjes së firmave për të mundësuar kandidaturën si presidente e Maqedon
Vankovska fillon mbledhjen e firmave për të kandiduar për presidente Emri i parë si kandidat i pavarur për presidentin e Maqedonisë është emri i profesores Biljana Vankovska. Ajo shprehe
Tatimet, lista e 121 firmave VIP në falimentim Për 121 subjekte private ka trokitur “mandati” i administratës së re të Tatimeve. Fjala është për zbatimin e një kërkese
Qeveria shet pasuritë e firmave piramidale nën vlerën e tregut Qeveria në ikje vijon shitjen e pronave publike mes të cilave edhe ish-pronat e firmave piramidale të sekuestruara nga s
Miratohet ligji për kthimin e parave të firmave piramidale Qeveria miratoi ligjin i cili synon tu kthejë shqiptarëve paratë e humbura në firmat piramidale. Grupi i administratorëv
Referendumi kundër Ligjit të Plehrave, fillon mbledhja e firmave në Vlorë Drejtues të Aleances Kundër Importit të Plehrave kane nisur punën për mbledhjen e firmave për referendumin kundër ligjit
AKEP çel tenderin për liçencën e tretë 3G Tenderi për liçencën e tretë 3G është çelur ditën e mërkurë nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP)
Mbledhja e firmave, PS mbështet Aleancen Kundër Importit të Mbeturinave Mbledhja e firmave për refendumin që synon të rrëzojë Ligjin e Plehrave, nismë kjo e marrë nga Aleanca Kundër Importit t
AK: Grisni formularët, mos u regjistroni Pak orë pasi ka filluar regjistrimi i popullsisë dhe banesave në vendin tonë Aleanca Kuq e Zi ka bërë sërish thirrje qyt