999 rezultate për

financimit

Nuk u ngopën! PPP e re, 281 milion euro për vetëm 31 km rrugë (FOTO LAJM) Projektimi, ndërtimi dhe mirëmbajtja 13-vjeçare për rrugët Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat do të kushtojë rreth 281 milio
KQZ thirrje partive: Deklaroni burimet e financimit deri më 31 mars Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka bërë thirrje të gjitha partive politike që të depozitojnë raportet e burimeve të fin
Projekti i Pyllit Orbital, nënshkruhet marrëveshja e financimit me Kooperacionin Italian Projekti ambicioz i Bashkisë së Tiranës për Pyllin Orbital, i cili do të rrethojë kryeqytetin me një brez të gjelbër me
Michael Roesch përmbush ëndrrën e tij për në Olimpiadë përmes financimit online Biatleti Michael Roesch do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike duke përfaqësuar fillimisht Belgjikën dhe më pas Gjermanin
Stadiumi i ri Kombëtar, mbyllet afati i tenderit Është mbyllur këtë të hënë afati i tenderit për projektin e stadiumit të ri kombëtar “Qemal Stafa”. 12 kompani të hua
OKB miraton rezolutë kundër financimit të ISIS Këshilli i Sigurimit të OKB-së ka miratuar në mënyrë unanime që të ndalen burime të cilat financojnë organizata terroris
Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në luftën kundër terrorizmit Drejtori i Parandalimit të Pastrimit të Parave, Gent Gazheli zhvilloi sot një takim me homologët e Kosovës ku u arrit në
Ja si financohet terrorizmi në Kosovë Eksperti i çështjeve të sigurisë, Bashkim Zeqiri shprehet se në Kosovë ekziston një bazë solide e financimit që i bëhet
Peleshi në sesionin plenar të FATF për luftën kundër pastrimit të parave Zëvendëskryeministri Niko Peleshi merr pjesë në Sesionin Plenar të Financial Action Task Force (FATF) në Paris, Francë.
Kryetarët e partive që "fshehin" raportet e financimit nga KQZ-ja Komisioni Qendror i Zgjedhjeve me aktet nënligjore ka përcaktuar datën 31 mars te çdo viti si afat kohor të dorëzimit të
Zbulohen email-et greke, Wikileaks rreth financimit të UÇK-së Zbulohen dokumentet sekrete të zëvendëskryeministrit njëherësh ministër i Jashtëm i Greqisë, Evangelos Venizelos. Dokume
Ligj i ri për masat kundër financimit të terrorizmit Komisioni i Ligjeve miratoi në parim me konsensus projekt-ligjin e ri për masat kundër financimit të terrorizmit. Por re
Kosova në prag të marrëveshjes me FMN Drejtori i Bankës Qendrore të Kosovës, Gani Gërguri në një pronocim për Zërin e Amerikës njoftoi se janë hedhur hapa për
Kodi i ri zgjedhor, ndryshon skema e financimit të partive Ndryshimi i Kodit Zgjedhor pritet të sjellë ndryshime edhe në skemën e finacimit të partive politikë ku është propozuar
Prokuroria nis verifikimet për tenderin e shëndetësisë Prokuroria ka nisur verifikimin, për anulimin e financimit prej 1.1 milion dollarë, nga Banka Botërore, për blerjen e pa
Miratohet marrëveshja e financimit të rrugës Tiranë-Elbasan Komisioni i Ekonomisë ka miratuar sot marrëveshjen mes qeverisë dhe Bankës Islamike për Zhvillim për financimin e rrugë
Financat e partive politike të Kosovës Partitë politike në Kosovë, financimin e fushatës elektorale të zgjedhjeve të 12 dhjetorit kryesisht pritet ta bëjnë për
Ja modeli i ri i financimit të studentëve Ministria e Arsimit hap zyrtarisht debatin publik për diskutimin e reformës financiare në arsimin e lartë. Bëhet fjalë p