999 rezultate për

financial

"Të thuash se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria janë gati për BE është ekzagjerim i madh" I dërguari i gjatë rus në Bashkimin Evropian Vladimir Chizov tha në një intervistë për Financial Times se të thuash që e
Rama shpjegohet pse mungoi në fushatën elektorale Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në Twitet ku tregon arsyen që e çuan të mungonte në fushatën elektorale të mbaj
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t
Pritet dënim ekstrem nga UEFA për Manchester Cityn City duket se tashmë është futur në një situatë të vështirë jo për shkak të rezultateve që deri më tani janë impresionus
“Elektrizoi publikun”, mediat britanike ngrenë në piedestal Ermonela Jahon "Kanë kaluar 25 vjet që kur Richard Eyre hodhi në skenë kryeveprën La Traviata. Ajo ëshë rikthyer të paktën çdo vit që
Thaçit i pëlqen shkrimi ku flitet ndarja e Mitrovicës Presidenti Hashim Thaçi kohëve të fundit ka provuar ta bindë secilin që në planet e tij është vetëm që Lugina e Preshevë
Hong Kong, i refuzohet viza e punës redaktorit të Financial Times Autoritetet në Hong Kong refuzuan rinovimin e vizës së punës për Victor Mallet, redaktorin për Azinë të gazetës Financia
Helmimi i ish- spiunit rus, 5 vende të gatshëm për të përjashtuar diplomatët ruse Pas ngjarjes së helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal në Britani, të paktën 5 vende europiane mund të vendosin të
Letra e plotë e Ramës për "Financial Times": Kanabisi ka shkatërruar jetën shqiptare Kryeministri Edi Rama në një shkrim për prestigjiozen "Financial Times" shkruan se lufta ndaj drogës dhe krimit mbetet n
Rama për "Financial Times": Jam i vetëdijshëm, kanabisi ka shkatërruar jetën shqiptare Kryeministri Edi Rama në një shkrimpër prestigjiozen "Financial Times" shkruan se lufta ndaj drogës dhe krimit mbetet nj
Financial Times: Bjeshkët e Nemuna, bukuri mahnitëse! Bukuritë natyrore shqiptare gjithmonë kanë pasur vëmëndjen e mediave të huaja të cilët janë mahnitur nga thesaret e pazb
“Financial Times”: Qeveria shqiptare ka dështuar, por BE nuk mund t’ia mbyllë derën Analisti David Clark ka shkruar një shkrim për situatën në Ballkan dhe zgjedhjet politike që zhvillohen në disa shtete t
Financial Times: Rusia synon destabilizimin e Ballkanit Gazeta prestigjoze "The Financial Times", në një artikull të publikuar sot për situatën kaotike politike në Ballkan, ka
"Financial Time": Lëreni Baltikun, Rusia po u merr Ballkanin! “Rusia në mënyrë aktive po përdorë lidhjet e saj kulturore me popujt ortodoksë të Ballkanit, ndërsa ndikimi i BE-së në r
Financial Times: Janeva, femra qe tronditi elitën politike në Maqedoni Kryeprokurorja speciale, Katica Janeva në një artikull nga revista prestigjioze angleze “Financial Times” është quajtur
Financial Times: Politikanët e Maqedonisë mund të futen në listën e zezë të Shengenit Gazeta amerikane "The Financial Time" ka shkruar se Bashkimi Europian po mendon të marrë masa kundër politikanëve në Maq
Ja kush do të jetë presidenti i Amerikës sipas "Financial Time" Gazeta "Financial Time" parasheh se Amerika do të ketë presidente. Sipas gazetës, zgjedhjet do të zhvillohen në dy ra
Rama i'a kthen Bashës: Flet sikur të ishte Sudja duke lexuar Financial Times Kryeministri Rama, përmes një postimi të fundit ka ironizuar deklaratat e kreut të PD-së, Lulzim Basha, për raportin e O
“Financial Times” me një reportazh për Shqipërinë Rama flet për të ardhmen e vendit në BE, por parashikon rrezik në të ardhmen nëse vendit të tij dhe atyre në Ballkan u m
IMF wants Kosovo to be financially stable Finance Minister Avdullah Hoti met the new representative of the International Monetary Fund for Kosovo, Ruud Vermeulen,