999 rezultate për

financave

Ministria e Financave "ngrin" klubet: Ligji për Sponsorizimet nuk ndryshon, njerëzit që sjell Duka mendojnë ndryshe nga ai Armand Duka dha sinjale pozitive nga takimi me kreun e qeverisë, Rama, mirëpo pasditen e sotme ishte edhe një herë minis
Largohet nga Shqipëria, kjo është arsyeja pse u lirua nga detyra zv/ministrja e Financave Në mbledhjen e sotme të qeverisë, u lirua nga detyra zëvendësi ministrja e Financave, Belinda Ikonomi. Vendimi u mor nga
Nisin lëvizjet në qeverinë Rama, shkarkohet zv/ministrja e Financave Zv. Ministrja e Financave, Belinda Ikonomi është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen
Ministria e Financave jep detaje për "zhdukjen" e mbi dy milionë eurove Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka mbajtur konferencë urgjente për media pas ‘zhdukjes’ së dy milionë euro nga T
Zhduken 2 milionë euro, Ministria e Financave bën konferencë të jashtëzakonshme Ministria e Financave e Kosovës ka thirrur konferencë për media në orën 15:45, lidhur me raportimet për avullimin e 2 mi
Mbledhja te Ministria e Financave, Fidel Ylli: Ja kur do t’i japim zgjidhje përfundimtare problemeve Ka përfunduar para pak minutash, takimi te Ministria e Financave, mes përfaqësuesve të Ligës Profesioniste dhe qeverisë.
BOJKOTI/ Ka afrim mes palëve, pritet përgjigja përfundimtare nga kryeministri U zhvillua raundi i dytë i bisedimeve mes Ligës Profesioniste të Futbollit, e përfaqësuar nga presidenti Edvin Libohova,
BOJKOTI/ Reagon Liga Profesioniste: Nuk morëm përgjigje Liga Profesioniste ka reaguar për konferencën e zhvilluar ditën e djeshme nga ministrja e Financave, Anila Denaj dhe Fid
Zbardhet vendimi i ri i ministrisë së Financave: Anulohen gjobat e vendosura! Ministria e Financave ka lajmëruar heqjen e gjobave për mospagimin e kësteve paraprake të Tatimit mbi Fitimin për 3-mujo
Ish-zv.ministrja sulmon Ahmetajn: Paska rënë tërmet, mos u trembni! Vjen tigri (FOTO LAJM) Ish zv.ministrja e Financave dhe ekspertja e Ekonomisë Irena Beqiraj ka ironizuar ministrin e Rindërtimit Arben Ahmetaj.
3 milion euro "mall" në gomone, si u zbuluan dy shqiptarët në Itali Një gomone, që drejtohej nga dy kontrabandistë shqiptarë, që kishte sasi të madhe marijuane dhe hashashi, me një vlerë t
Bode i përgjigjet Gjikës për akuzat e titullit të 2011: Ju tregoj të vërtetën me Skënderbeun Skënderbeu-Flamurtari rindizet afro një dekadë më pas. Në sezonin 2010-2011 skuadrat luftuan për titullin deri në fun
Maqedonia jep kredi për bizneset pa kamatë, por ja kushtet Nga e mërkura kompanitë do të mund të aplikojnë për linjën e dytë kreditore pa normë interesi të quajtur Kovid-2, me vle
Ministria e Financave propozon mbylljen e të gjitha pikave të basteve Ministria e Financave i ka propozuar Qeverisë së Maqedonisë mbylljen e basteve online dhe atyre tradicionale. Propozi
"Bëhet fjalë për shumë para", sot mbahet takimi historik për të ardhmen e BE Bëhet fjalë për shumë, shumë para dhe të ardhmen e BE. Ministrat e Financave të BE kërkojnë instrumente financimi për kr
Nuk përballoi dot krizën nga pandemia, ministri i Financave në Gjermani i jep fund jetës në mënyrë misterioze Ministri i Financave në Hesse të Gjermanisë, Thomas Schafer, i ka dhënë fund jetës pasi s’ka përballuar dot krizën e shk
Frika nga COVID-19? Ministri gjerman gjendet pa jetë në shinat e trenit Trupi i një njeriu të identifikuar si Thomas Schäfer, ministri i financave të shtetit gjerman të Hessenit, u gjet në një
Buxheti akoma i pamiratuar, kur është afati i fundit Buxheti për këtë vit ende nuk është miratuar, teksa pas kërkesës së ministrit të Financave dhe të Transfereve Besnik Bis
Edi Rama dërgon një "G99-ç" në krye të AMF Ervin Mete është vënë në krye të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshil
Kush janë dy zëvendësministret e reja në Ministrinë e Financave Diskriminimi pozitiv për drejtueset femra në Ministrinë e Financave dhe Ekonomisë ka arritur maksimumin, pasi përveç min