999 rezultate për

finalet

Arsenal hakmerret ndaj Liverpool, siguron një vend në çerekfinalet e Carabao Cup (VIDEO) Arsenal ka siguruar një vend në çerekfinalet e Carabao Cup pasi ka eliminuar Liverpool-in në 1/8-at e kompeticionit.
Shorti i Ligës së Kampionëve, si asnjëherë më parë çerekfinalet luhen me nga një ndeshje (VIDEO) Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka hedhur shortin për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Katër
CHAMPIONS/ UEFA konfirmon datën e hedhjes së shortit për çerekfinalet UEFA konfirmoi të martën se shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales të Ligës së Kampionëve do të zhvillohen n
Zbulohet data e shortit për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Championsit Më 10 korrik 2020, UEFA do të hedhë shortin për çerekfinalet dhe gjysmëfinalet e Champions League, ende pa u mbyllur rau
Kupa e Shqipërisë: Hidhet shorti, ja gjysmëfinalet Përballje interesante garanton faza gjysmëfinale e Kupës së Shqipërisë. Kampionët në fuqi të këtij kompeticioni Kukësi d
Tirana dhe Kukësi kualifikohen në gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë (VIDEO) Ka përfunduar në barazim 1-1 ndeshja midis Besëlidhjes dhe Tiranës, e vlefshme për fazën çerekfinale në Kupën e Shqipër
Si sot katër vite më parë, UEFA kujton golin e Sadikut në Europian (VIDEO) Pjesëmarrja e Shqipërisë në Europianin e vitit 2016 në Francë do të mbahet mend gjatë, pasi ishte hera e parë që kuqezin
Gjysmëfinalet e Kupës së Italisë do të luhen pa kohë shtesë Futbolli italian rifillon me Kupën e Italisë, ndërkohë që pritet të zyrtarizohet vetëm orari i dy gjysmëfinaleve. Dy sfi
Kupa e Italisë ndryshon rregullat, ja çfarë do të ndodhë në gjysmëfinale dhe finale Futbolli italian do të kthehet të premten dhe të shtunën me dy gjysmëfinalet e kthimit Juventus-Milan dhe Napoli-Inter.
Lajm i mirë për Cekicin, Sllovenia vendos të rifillojë kampionatin Sllovenia është shteti i radhës në Europë që do të vazhdoj futbollin. Federata ka gjetur akordin me autoritetet shtet
Mos e humbisni: Të gjitha finalet e Champions me pamje që nga viti 1956/2019 (VIDEO) Uefa Champions League është trofeu më prestigjoz për klube. Në fillim ky format ka pasur emrin Kupa e Kupave deri në
Këto janë vitet kur Juventusi ka fituar dhe ka humbur 9 finalet e Champions Juventusi ka fituar dy finale dhe ka humbur 7 prej tyre në Champions League. Në fakt, nga periudha e vitit 1992 kur
ZYRTARE: UEFA shtyn finalen e Champions dhe Europa League UEFA sot ka marrë vendimin për të shtyrë finalen e Ligës së Kampioneve dhe Evropa Ligës. Pandemia e koronavirusit ka
UEFA vendos se ku do të luhen finalet e Ligës së Kampioneve në 3 sezonet e ardhshme Sipas footballlondon, UEFA pas një takimi që kanë mbajtur në Amsterdam ka vendosur për vendet se ku do të zhvillohen fin
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, përcaktohen gjysmëfinalet (FOTO LAJM) Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë, ndërsa janë zbulluar dhe dy gjysmëfinalet. Mësohe
Juve shkatërron Udinesen dhe kalon në raundin tjetër, mësohen 3 çerekfinalet e Kupës së Italisë (VIDEO) Juventus nuk njeh rival as në Kupë. Bardhezinjtë kaluan në raundin çerekfinal të kompeticionit, pas fitores me "poker" 4
ZYRTARE/ Në këto stadiume do të luhen tre finalet e ardhshme të Champions Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA, edhe zyrtarisht i ka caktuar stadiumet ku do të luhen ndeshjet finale të Li
Këto janë çerekfinalet e Kupës së Amerikës Uruguaji fitoi 1-0 kundër Kilit në çastet e fundit pas golit të Edinson Cavanit dhe arriti të rrëmbente vendin e parë në
Nuk kanë fund telashet për Chelsea-n, talenti 18-vjeçar mbyll sezonin Mbyllet në mënyrën më të keqe të mundshme sezoni për Callum Hudson-Odoi. Sulmuesi 18-vjeçar i Chelsea-t ndaj Burnley
Guardiola në hall, shpenzoi 600 milion euro për të shkuar deri në çerekfinalet e Champions-it Pep Guardiola dështoi të kualifikojë për në gjysmëfinale Manhcester City-n, teksa dje u eleminua nga Tottenhami. Kës