999 rezultate për

finalen

Finalja e Europa League i besohet gjyqtarëve holandez UEFA ka njoftuar se Danny Makkelie nga Holanda do të gjykojë në finalen Ligës së Evropës për sezonin 2019/2020 mes Sevil
Leipzig dhe PSG luajnë për finalen historike, formacionet zyrtare Leipzig dhe Paris Saint Germain do të takohen në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve. Të dyja skuadrat kanë p
Interi shkatërron Shakhtar dhe siguron finalen përballë Sevillas (VIDEO) Interi ka mposhtur 5-0 Shakhtar Donets duke kaluar kështu në finale. Pas vetëm 19-të minutash lojë Lautaro Martinez
Inter apo Shakhtar, kush do ti bashkohet Sevillas në finalen e Europa League Interi dhe Shaktari i Donjetskut do të zbresin në fushë këtë të hënë, në qytetin e Dyseldorfit, për të përcaktuar edhe e
Sevilla triumfon ndaj Man Utd dhe siguron finalen (VIDEO) Vazhdojnë surprizat në ndeshjet e kompeticioneve europiane. Pas eliminimit të bujshëm të Manchester CIty-t mbrëmjen e
Formacionet zyrtare: Sevilla dhe Man Utd kërkojnë finalen Në Rhein Energie Stadion të Koln në Gjermani, Sevilla dhe Manchester Unitedi luajnë për një vend në finale Europa League
EUROPA LEAGUE/ Sevilla - Man.United, formacionet e mundshme Në orën 21 në RheinEnergiestadion në Këln, Sevilla dhe Manchester United garojnë për kalimin e parë në finalen e Europa
Merr fund ëndrra e Atalantës, PSG përmbys gjithçka në minutat e fundit dhe siguron gjysmëfinalen (VIDEO) Paris Saint Germian është skuadra e parë që ka siguruar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve për këtë sezon, falë një fit
Shakhtar Donetsk "shkatërron" Baselin dhe kalon në gjysmëfinalen e Europa League (VIDEO) Shakhtar Donetsk është në mesin e skuadrave që ka siguruar gjysmëfinalen në Ligën e Evropës. Skuadra nga Ukraina, ka
Xhaka i pafat, lë fushën për shkak dëmtimi në çerekfinalen e Europa League (VIDEO) Mesfushori i Kombëtares shqiptare, Taulant Xhaka, ka lënë fushën e lojës në minutën e 60-të, në sfidën ndaj Shakhtar Don
Manchester United prek gjysmëfinalen pas 120 minutash lojë, mposht minimalisht Copenhagen(VIDEO) Manchester United ka arritur të kualfikohet në gjysmëfinale të Europa Lague pasi mposhti me shumë vështirësi Copenhagen.
ZYRTARE/ Kompletohen çiftet për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve (FOTO LAJM) Tashmë janë kompletuar edhe çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ky kompeticion do të na dhurojë ndeshje fantas
Luis Nani shënon dy gola të bukur, dërgon ekipin në finalen e "Play-Offit" (VIDEO) Ylli portugez, Luis Nani ka dhuruar ‘magji’ në përballjen e Orlando Cityt me Minnesota United. Orlando City ka arritu
Wolves skuadra e rradhës që siguron çerek-finalen, mposht minimalisht Olympiacosin (VIDEO) Wolverhampton Wanderers kanë siguruar kalimin në 1/8-ën e finales së Ligës së Evropës. Skuadra angleze ka arritur të
Roma "kafshatë" e lehtë për Sevillan, spanjollët prekin çerek-finalen (VIDEO) Ashtu siç edhe pritej, Bayer Leverkusen ka siguruar biletën për 1/8-ën e finales së Ligës së Evropës. Bayer Leverkuse
Partizani B fiton finalen epike me 7 gola dhe rrëzon Devollin Partizani B do të luajë sezonin e ardhshëm në Kategorinë e Parë. Skuadra e Dritan Mehmetit mposhti Devollin në një final
U dëmtua në finalen e Kupës FA, Pedro duhet të operohet Pedro Rodriguez duhet t’i nënshtrohet një operacioni, pas dëmtimit që pësoi në finalen e Kupës FA. Ylli spanjoll i Ch
Super Arsenal, përmbys rezultatin në finalen e FA ndaj Chelsea (VIDEO) Pas golit të avantazhit nga Chelsea, skuadra e Mikel Arteta ka arritur të marrë veten dhe të reagojë. Aubametang do t
Arsenal barazon rezultatin në finalen e Kupës së FA (VIDEO) Arsenal ka arritur të barazojë rezultatin në minutën e 27'. Kapiteni Aubameyang ka dërguar topin në rrjetë nga pika e
Jo vetëm Mbappe, tre lojtarë të tjerë të PSG në dyshim për Atalantën Kampionati francez ishte ndër të parët që u ndërpre përfundimisht në momentin që shpërtheu pandemia e koronavirusit. Një