999 rezultate për

finale

Allegri: Dybala do të luaj kundër Atleticos Juventusi do të luajë përballë Atletico Madrid nesër në mbremje dhe Allegri siç është e traditës ka folur përpara mediav
United mposht Chelsean dhe kualifikohet në çerekfinale të FA Cup (VIDEO) Manchester United ka mposhtur Chelsean me rezultatin 0-2 në "Stamford Bridge". Ndeshja u zhbllokua në minutën e 31'
Morata: Atletico-Juve si një finale Pas suksesit kundër Rayo Valleciano ku Atletico Madrid fitoi 1-0 me një gol të Antonie Griezmann, ka folur sulmuesi i A
Manchester City kualifikohet në çerekfinale të FA Cup (VIDEO) Manchester City ka mposhtur sot skuadrën e Newport Cityt me rezultatin 1-4, ndeshje e vlefshme për FA Cup. Sfida zhb
Mposht në transfertë Ajaxin, Real Madrid hedh hapin e parë për në çerekfinale të Champions (VIDEO) Real Madrid ka mposhtur sonte Ajaxin me rezultatin 1-2 në "Johan Cruyff Arena", ndeshje e vlefshme për 1/8 e UEFA Champi
Marcelo tradhton Ronaldon, i zbulon një sekret të madh Marcelo ka dhënë një intervistë për Esporte Interativo, duke zbuluar edhe momentin kur Cristiano Ronaldo vendosi të larg
Rashica e nis titullar ndaj Augsburg Milot Rashica do e nisë titullar ndeshjen ndaj Augsburg e cila fillon në 15:30. Kjo është hera e gjashtë që 22-vjeçar
Bayern Munich kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë (VIDEO) Bayern Munich ka mposhtur sonte Hertha Berlinin me rezultatin 2-3 në "Olympiastadion" dhe është kualifikuar në çerekfina
Të rejat e fundit rreth dëmtimit të Leo Messit Leo Messi pritej t’iu nënshtrohej testeve mjekësore sot, por nuk e bëri pasi ato janë shtyrë për të nesërmen. Të dielën,
Cmenduria e SuperBowl, ja cmimet marramendëse! Finalja e madhe e Superbowl do te jetë ndër më të kushtueshmet ne historinë e NFL. Ndikimi në ekonominë ameriakne i k
Super Thomas Strakosha, Lazio kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë (VIDEO) Thomas Strakosh ka bërë mrekullinë sonte duke dërguar Lazio në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. 90 minuta mes Inter
Real Madrid mposht Gironan dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO) Real Madridi ka fituar me rezultat 1-3 ndaj Gironas duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit. Benzema isht
Barcelona shpartallon Sevillan dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO) Barcelona e ka mposhtur Sevillan me rezultat 6-1 në ndeshjen e kthimit të Kupës së Mbretit, pasi në ndeshjen e parë Sevi
Atalanta e Gjimshitit poshtëron Juventusin dhe eliminon nga Kupa e Italisë (VIDEO) Atalanta ka fituar me rezultatin e pastër 3-0 në "Stadio Atleti Azzurri d'Italia", ndeshje e vlefshme për çerekfinalen e
Shkatërrim total, Fioretina turpëron Romën dhe kalon në gjysmëfinale të Kupës së Italisë (VIDEO) Fiorentina arriti ta poshtërojë Romën, duke fituar me rezultatin 7-1, dhe duke marrë biletën për në gjysmëfinale. Fed
Kjo është data dhe stadiumi i finalës së Kupës së Mbretit Momentalisht “Kupa e Mbretit”, është duke luajtur ndeshjet e 1/8-ave, por Federata Spanjolle e Futbollit, ka zyrtarizuar
Chelsea kualifikohet në çerekfinale të FA Cup (VIDEO) Chelsea ka kaluar sonte në çerekfinale të FA Cup, pasi ka mposhtur skuadrën e Sheffield Wendesday me rezultatin 3-0 në "
Tjetër sukses për Loriana Kuka, siguron medalje në Grand Prix Xhudistja kosovare, Loriana Kuka, ka siguruar një vend në finalen e garës Grand Prix në Tel Aviv të Izraelit, në kategor
Chelsea kualifikohet në finale të Carabao Cup (VIDEO) Chelsea është kualifikuar në finale të Carabao Cup, pasi ka mposhtur me penallti skuadrën e Tottenhamit në "Stamford Bri
Manchester City kualifikohet në finale të Carabao Cup (VIDEO) Manchester City e ka mposhtur Burton Albion me rezultatin minimal 1-0, dhe atë të përgjithshëm 10-0, pasi në ndeshjen e