finale

Shpërthen legjenda angleze: Arbitër idot, prishi finalen Legjendat angleze e ka cilësuar si “idiot”, gjyqtarin e ndeshjes finale mes Francës dhe Kroacisë, Nestor Pitana, për per
Finale e çmendur, spektakël dhe gola, pjesa e parë i takon Francës (VIDEO) Pjesa e parë e finales së Botërorit është mbyllur me rezultat 2-1 në favor të Francës. Kroacia në minutën e 18' ësht
VAR ndërhyn për herë të parë në një finale Botërori dhe ndëshkon Kroacinë (VIDEO) Një rast i dyshimtë në zonën e Kroacisë ka ndalur për disa minuta lojë. Në fillim nuk është akorduar asgjë por gjyqt
Autogoli i parë në një finale të Kupës së Botës Franca është në avantazh ndaj Kroacisë dhe do të kërkoj që të ruaj avantazhin deri në fund të ndeshje. Por ky është
Ndiqni LIVE finalen e madhe të Botërorit (VIDEO) Sapo ka nisur ceremonia e madhe e finales së Botërorit. Një organizim mahnitës po shfaqet vetëm disa minuta para nde
2 mijë tifozë kroatë shtesë për finalen Kupës së Botës Rreth 4 milionë kroatë janë mbledhur sot para televizorit dhe në sheshe për të ndjekur finalen e Botërorit “Rusi 2018”,
Fillon ceremonia e finales së Botërorit, ndizet stadiumi i Luzhinikit Në orën 17:00 Franca dhe Kroacia do të ndeshen me njëra-tjetrën për të përcaktuar edhe kampionin e Botës në futboll.
E mahnitshme, festa e kroatëve para finales do ju lërë pa fjalë (VIDEO) Kroacia do të përballet me Francën për të vendosur se cila do të jëtë skuadra që do të ngre lartë Kupën e Botës. Tifo
Raphael Varane, njeriu i finaleve Franca dhe Kroacia do të përballen sot se kush do të jetë skuadra që do të shpallet kampione bote. Një nga pikat kyçe
Kroacia mund Francën me statistika (FOTO LAJM) Finalja e madhe e Botërorit sapo ka mbërritur dhe Franca do përballet me Kroacinë për të vendosur se cila nga dy skuadra
Belgjika kthehet në shtëpi me medalje bronzi, priten si heronj (VIDEO) Belgët nuk arritën të kualifikohen për në finale, pasi u eliminuan nga Franca në gjysmëfinale me rezultatin 1-0, me goli
Kjo është bashkëshortja super seksi e gjyqtarit të finales së Botërorit (FOTO LAJM) Finalja e madhe e Kampionatit Botëror mes Francës dhe Kroacisë do të zhvillohet të dielën në Moskë, e cila do të gjykohe
Modric vs Varane, dy ekspertë finalesh përballë Mund ta quajnë edhe Varan “fatsjellësi”, sepse e gjithë Franca do të kapet pas tij për përballjen e sotme. Mbrojtësi i R
Kroacia mund Francën 8-4, këto janë vlerësimet rol pas roli për finalen Sot luhet akti i fundit i Kupës së Botës. Përveçse një finale e pazakontë, sfida paraqet edhe një duel mes dy ekipeve di
Mos harroni! Ndeshja nuk luhet në darkë, ja orari i saj Takimi midis Francës dhe Kroacisë sonte do të luhet në orën 17:00. Franca do të tentojë të fitojë trofeun e dytë në h
Ish-presidenti i UEFA-s nuk lejohet në Moskë, por ja kë mbështet “Allez les Bleus”, ka qenë inkurajimi që Michel Platini i ka dhënë kombëtares së Francës, që do të luajë në finalen e Ku
Qeshni me lot, macja bën parashikimin për finalen e Botërorit (FOTO LAJM) Nesër në oën 17:00 do të luhet finalja e Botërorit ‘Rusi 2018’ midis Kroacisë dhe Francës. Që prej fillimit të kampio
Presidentja e Kroacisë flet për finalen: Do të ketë tërmet në Zagreb… (VIDEO) Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitarović tashmë është bërë e njohur për tifozerin e saj për kombëtaren kroat
Trajneri i Francës i trembet eksperiencës kroate Franca do të përballet për "jetë a vdekje" me Kroacinë ditën e sotme në "Luzhiniki" stadium. Por mesa duket të dy pa
Rakitic sakrifikon veten për kombëtaren e Kroacisë Kroacia është në finalen e Botërorti pasi mundi Anglinë me një rezultat 2-1, pas 120 minutave. Por një nga lojtarët m