999 rezultate për

final

Zbulohet topi i Champions për fazën eleminatore (FOTO LAJM) "Istanbul 20" është topi i publikuar nga UEFA për fazën eleminatore të Champions League. Topi karakterizohet nga një
Humbja ndaj Napolit, ankohet Conte: U mbrojtën gjithë kohën Trajneri i Interit, Antonio Conte wshtw ankuar pas humbjes ndaj Napolit nw gjysmw finalen e Kupws sw Italisw nw "San Sir
Milan-Juve thyen rekordin e gjysmëfinaleve të Kupës së Italisë Dueli mes Milanit dhe Juventusit, i vlefshëm për ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë mes këtyre dy skuadrav
Kupa e Italisë/ Inter-Napoli, zikaltërit në superformë duan finalen (FOTO LAJM) Interi do të luajë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë ndaj Napolit në orën 20:45. Zikaltërit do të presin skuadrën e
8 skuadrat që kualifikohen në Kupën e Shqipërisë, ja çiftet çerekfinaliste Përfundojnë ndeshjet e kthimit në Kupën e Shqipërisë. 8 skuadra kanë prerë biletën për në çerekfinale të kompeticioni
Dizanjerët që kanë "nderuar" botën me shpikjet e tyre (FOTO LAJM) Dizanjuesit e shohin botën si një arenë të pafund kreativiteti dhe krijimi. Ata gjithmonë e gjejnë rrugën për të fina
Thaçi optimist: Dialogu Kosovë-Serbi do të finalizohet së shpejti me njohje reciproke Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është besimplotë se nën udhëheqjen e presidentit të SHBA-së, Donald Trump dhe punën
Berisha: Paketa anti-KÇK, akti final i shkatërrimit të shtetit Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha theksoi se paketa anti- KÇK përbën shkeljet më të rënda ligjore në këto 30 vite d
Xhudistja kosovare kalon në gjysmëfinale në Paris (FOTO LAJM) Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi vazhdon me formën e saj fantastike në rrugëtimin e deri në 52 kilogramë në Grand Sl
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, përcaktohen gjysmëfinalet (FOTO LAJM) Është hedhur shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Mbretit në Spanjë, ndërsa janë zbulluar dhe dy gjysmëfinalet. Mësohe
Lumë golash, Bayern kalon në çerekfinalen e Kupës së Gjermanisë (VIDEO) Bayern Munich ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Gjermanisë pas triumfit 4-3 ndaj Hoffenheimit Miq
Zbulohet stadiumi ku do të luhet finalja e "Copa del Rey" Estadio de la Cartuja, në Seville , do të presë finalen e Copa del Rey. Finalja do të luhet me datë 18 prill. Ky stad
Shakira dhe Jennifer Lopez "ndezin" atmosferën në finalen e Super Bowl (FOTO LAJM) Shakira dhe Jannifer Lopez ja kanë dalë të dhurojnë spektakël në finalen e Super Boël në "Hard Rock Stadium" të Miamit,
ZYRTARE/ 4 muaj pritje, finalizohet më në fund marrëveshja VV-LDK Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, kanë nënshkruar
Negociatat për qeverinë në fazën finale Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë kumtuar se kanë hyrë në fazën finale të negociatave për marrë
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, zbulohen kundërshtarët e Barçës dhe Realit Sot u hodh shorti për ndeshjet çerekfinale të Kupës së Mbretit. Real Madridi do të ndeshet me Real Sociedadin, ndërsa
Messi shkatërron Leganes, Barcelona në çerekfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO) Barcelona ka fituar 5-0 ndaj Leganesit në Kupën e Mbretit duke arritur në çerekfinale të Kupës së Mbretit. Pjesa e pa
Reali kalon në fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit (VIDEO) Reali i Madridit u kualifikua në mënyrën më të thjeshtë të mundshme në fazën çerekfinale të Kupës së Mbretit. Los Bl
United fiton derbin me City-n, por skuadra e Guardiolës shkon në finale (VIDEO) Do të diskutohet mes Manchester City-t dhe Aston Villas finalja e Kupës së Ligës në Angli për vitin 2020. Citieziens
Milani bën me zemër tifozët, mposhtin në shtesa Torinon dhe sfidojnë Juven në gjysmëfinalen e Kupës Milani ka vuajtur jo pak për të mposhtur Torinon dhe për të siguruar gjysmëfinalet e Kupë së Italisë. Kuqezinjtë kanë