999 rezultate për

filmit

Bënë një fëmijë gjatë xhirimeve? Aktorët e "50 Hijet e Greit" i gjen belaja (FOTO LAJM) Jamie Dornan dhe Dakota Johnson janë dy aktorët kryesorë të filmit “Fifty shades of Grey”, film i cili çmendi botën pesë
Tom Cruise shpëton për një fije, rrezikon jetën gjatë xhirimeve të filmit më të ri (FOTO LAJM) Tom Cruise është zhvendosur në Romë për të xhiruar skenat e reja të filmit “Mission Impossible”. Mirëpo gjatë ditës së s
Abuzim me drogën dhe tragjedi, mallkimi për aktorët e filmit "I vetëm në shtëpi" (FOTO LAJM) Kanë kaluar pothuajse 30 vite nga shfaqja e parë e filmit “I vetëm në shtëpi” dhe që atëherë jeta e aktorëve protagonist
Ju kanë munguar? Publikohet trailer i "Tom And Jerry" më real se asnjëherë (VIDEO) Traileri zyrtar i filmit të ardhshëm të animuar “Tom And Jerry” u publikua, ndërsa do të vijë këtë herë ndryshe për fans
Filmi për jetën e Zlatan, rolin e sulmuesit suedez do e luajë futbollisti shqiptar (FOTO LAJM) Zlatan Ibrahimovic vazhdon të mahnisë me formën e tij në fushat e blerta, teksa ndonëse në moshën 39-vjeçare, suedezi ës
I bëri të gjithë për të qarë, ndërron jetë aktorja e Titanic (FOTO LAJM) Aktorja e njohur Elsa Raven ka mbyllur sytë përgjithmonë në moshën 91 vjeçe. Ajo do të mbahet mend si aktorja që ka l
Jonida Vokshi flet pas nominimit të filmit për “Oscars” Filmi “Derë e hapur” me regji të Florenc Papas është përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 93-të të ç
Ndahet nga jeta shkrimtarja e librave për fëmijë Shkrimtarja e librave për fëmijë, Shpresa Vreto është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. Shpresa Vreto është autore
Filmi parashikoi pandeminë, flet aktori protagonist: Isha i përgatitur për Covidin që para 10 vitesh (VIDEO) ktori Jude Law ka folur së fundmi për filmin “Contagion” (Infektimi), i cili flet për historinë e një virusi vdekjeprurë
Shqiptarja rrëmben vëmendjen në Festivalin e Filmit në Venecia! Pavarësisht vështirësive të këtij viti, Venecia ia doli të priste yjet për Festivalin e 77 Ndërkombëtar të Filmit. Event
Krah emrave më të njohur të kinematografisë botërore, aktori shqiptari na bën krenarë (VIDEO) Aktori i njohur shqiptar, por me famë ndërkomëbëtare, Blerim Destani ka njfotuar me postimin e fundit në rrjetet sociale
Bëri "namin" në Festivalin e Filmit, Georginën e paska veshur stilistja shqiptare (FOTO LAJM) Ka qenë ndër më të komentuarat gjatë kësaj vere që sapo lam pas, po si për mos tu mjaftuar Georgina bëri mjaft zhurmë me
Si një aktore e lindur, Klaudia Pepa publikon fotot e para nga xhirimet e filmit (FOTO LAJM) Klaudia Pepa na tregoi disa ditë më parë se është në qiellin e shtatë pasi i është realizuar më në fund ëndrra e saj më
Ndahet nga jeta Konstandin Ropi, Partizani i vogël Velo Kostandin Ropi heroi i letrarizuar i subjektit të filmit “Partizani i vogël Velo” është ndarë nga jeta në moshën 90-vjeç
Nga shtëpia pa televizor te vdekja gjatë xhirimeve të filmit, historia e panjohur e Sandër Prosit Publikohet historia e panjohur e aktorit Sandër Prosi, i konsideruar si një nga kollosët më të mëdhenj të skenës së teat
"Rri urtë se do hash plumbin kokës", sekretet e errëta pas filmit "Dueli i heshtur" Publikohen disa dokumente të panjohura arkivore të nxjerra nga Arkivi Qendror i Shtetit (fondi i ish-Komitetit Qendror t
Rishfaqet Elvana Gjata, dyshimet mbi jetën private dhe projekti që mbeti pezull (FOTO LAJM) Pas një periudhe mungese në jetën publike dhe rrjetet sociale, këngëtarja Elvana Gjata është rikthyer pas “zhdukjes mist
Koronavirusi/ A do të shohim më puthje në filma Si do dukej filmi “I ikur me erën”, nëse Clark Gable dhe Vivien Leigh në rolet e Rhett Butler dhe Scarlett O’Hara nuk do
Nga shtëpia pa televizor te vdekja gjatë xhirimeve të filmit, historia e panjohur e Sandër Prosit Publikohet historia e panjohur e aktorit Sandër Prosi, i konsideruar si një nga kollosët më të mëdhenj të skenës së teat
Disney do të realizoj një version të ri të filmit "Hercules" të vitit 1997 Një version i ri i filmit "Hercules" të vitit 1997 do të rikthehet shumë shpejt nga Disney. Filmi do të sillet nga An