999 rezultate për

filmi

Theu rekord nëpër kinema, Elvana flet për suksesin e filmit Duhet thënë se pavarësisht nëse ishte apo jo një film me vlera artistike, Dy Gisht Mjaltë tërhoqi vëmendjen e shumë prej
Elisa nuk përmbahet pasi i prekën Skënderbeun (VIDEO) Ministrja Elisa Spiropali, e njohur për deklaratën e fashme të saj ku krahasonte Ramën me heroin tonë kombëtar iu drejtu
Ishin ftuar në premierën e filmit të Ermalit, si u soll Kejvina me Belindën? (FOTO LAJM) Belinda Dragoti është modelja e re që zëvendësoi Kejvinën në Xing me Ermalin. Dhe mbrëmjen e djeshme të dyja bukurosh
Tipik shqiptar, si e ka emrin Elvana në filmin "2 gisht mjaltë" Filmi më i komentuar i vitit "2 gisht mjaltë" kishte mbrëmjen e sotme pre-premierën. Gjashtë salla të Cineplexx ishin mb
“Film vetëm për lekë”, Ervini sqaron deklaratën për filmin e Ermalit Ermal Mamaqi i ftuar sot në "Wake up" u pyet nga moderatorët mbi deklaratën e Ervin Bejlerit i cili e ka cilësuar "2 gis
Gjithçka që nuk dinit për Xhenetin, merreni vesh tani Më herët këtë javë Tv Klan përfundoi transmetimin premierë të “Xhenet”, një serial i cili mbante shikuesit mbërthyer par
Digjet katedralja e filmit " Kodit të Da Vincit" (FOTO LAJM) Një nga katedralet më të famshme dhe më madhështore të Francës është përfshirë nga flakët ditën e djeshme. Ngjarja ka pr
Elvana Gjata bëhet nuse (VIDEO) Elvana Gjata shfaqet në fustan të bardhë në paralajmërimin për projektin e radhës. Filmi i shumëpritur i Elvana Gjatë
Aksion filmi, si policia italiane kapi trafikantin shqiptar Policia nuk ka ndërhyrë menjëherë por ka pritur dy ditë dhe ka vëzhguar aktivitetin e një shqiptari të ri në moshë, por
Filmi i Ermalit dhe Elvanës: Bëhuni gati për "Dy gisht mjaltë" Ermal Mamaqi dhe Elvana Gjata janë protagonistët e filmit “Dy gisht mjaltë”, një komedi romantike që do të lançohet së s
Habitemi me fundin e një filmi horror?! Nëse një njeri në Tiranë ka hall (të madh apo të vogël) dhe kërkon ta zgjidh&eum
Lista e plotë, këta janë fatlumët që fituan Oscar Ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscar ka përfunduar dhe tashmë dihen fituesit në çdo kategori. Për të gjithë ju që e
Kush e priste, Green Book triumfon në Oscar 2019 Edicionit i 91-të i Academy ësht mbajtur mbrëmjen e djeshme dhe fituesi i ka suprizuar të gjithë. Në përmbledhjen e mëpo
Disa orë na ndajnë nga ceremonia e Oscar, ambasadori shpreson te artistët kosovarë Ceremonia e shpërblimeve “Oscar” do të mbahet sonte, për të vlerësuar suksesin e aktorëve, regjisorëve dhe punëtorëve të
Elvana Gjata flet për herë të parë për filmin me Ermalin Pesë vite pas suksesit të padiskutuar në filmin "Femrat", i cili pushtoi të gjitha kinematë e qyteteve shqiptare, aktori
Vdes aktori i njohur që luajti rolin e famshëm të Hilterit (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori Bruno Ganz. Ai e ka luajtur rolin e Hitlerit në filmin “Downfall” të vi
Elvana nuk është gati për Tiranën, shtyhet premiera e filmit me Ermalin Kur na ndajnë vetëm pesë ditë nga "Shën Valentini", festa e të dashuruarve që më herët ishte caktuar edhe si data e prom
Si u nxeh Ben Blushi se nuk mori rol te filmi i të atit Herion Mustafaraj u bë i famshëm në Shqipëri me rolin e tij kryesor në filmin ‘Beni ecën vetë’. I ftuar në emisionin
Ndahet nga jeta shkrimtari dhe skenaristi i njohur, Kiço Blushi Shkrimtari dhe skenaristi i njohur Kiço Blushi është ndarë mbrëmjen e sotme. Në moshën 75-vjeçare, babai i Ben Blushi
Këngëtari shqiptar e pranon për herë të parë: Isha i varur nga alkooli Rockeri i preferuar i të gjithëve, Bojken Lako i ftuar në “Thumb” ka folur për herë të parë për problemet ndaj alkoolit.